Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Nők-férfiak...

Apás szülés? Nők-férfiak válaszára is kíváncsi vagyok! Lent.

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az apás szülésről? Párom mindenképp ott akar majd lenni, és én is nagyobb biztonságban érezném magam.

Újdonsült apukák, akik bent voltatok, milyen élményetek volt ezzel kapcsolatban?


2011. máj. 16. 20:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem mindenkinek szívből javasolja az apás szülést.
2011. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer bent volt apa. Ő is ajánlja, nagy élmény. Neki, nekem meg jó volt hogy ott volt, bár a második szülésem nem nevezném élménynek. Az első az volt.
2011. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Férjem nem akart bejönni, én pedig nem akartam neki eröltetni. Nem sokkal a "mi" szülésünk előtt történt az az eset, hogy anyuka egy taxiban szült és a taxis segített neki, nem tudom, mennyire emlékszel a történetre (még 2009 telén) Férjem a riportot látva alig hitte el, hogy egy idegen gyermek születése ilyen hatással lehet valakire (egy férfire....) Akkor úgy döntött, bent akar lenni és én ennek nagyon örültem :) Jó volt, hogy ott volt, segített, aktívan részt vett (masszírozott, lélegeztünk együtt, elvágta a köldökzsinórt, első szoptatás....) Hatalmas élmény volt és októberben is ott lesz második gyermekünk születésénél.

ja, és akkor ott nem úgy tekintett rám, mint a nőre, akivel szeretkezik, hanem akkor ott anya lettem....nem "undorodott" meg tőlem, nem ábrándult ki belőlem, azóta is nagyon jó az együttlét :)

2011. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
MÁsodik vagyok. Persze nem azért nem volt nagy élmény a második, mert apa ott volt, nagyon sokat jelentett hogy ott van, és neki nagyon nagy élmény volt látni megszületni a fiait.
2011. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Soha többet, köszönöm szépen.
2011. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

a férjem nem szeretett volna bent lenni a szülésnél, a vajúdásnál viszont igen. így is lett, mert a fájások alatt végig velem volt, a vége meg császár lett, ahova nem jöhetett be. de akkor meg már nagyon szeretett volna ott lenni, mert nagyon féltett minket, csak a kórház szabályzata szerint műtőbe nem kísérhetett be.

ma már azt mondja, sokkal rosszabb lett volna kint ülni, rágni a körmét és nem tudni semmiről.

2011. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sem anya, sem apa nem vagyok viszont szülésznőként végeztem. Az apukák nagyon aranyosak, szerintem jobban izgulnak és aggódnak, mint az anya maga. :) Egyetlen egyszer láttam, h valaki rosszul lett, de ő is csak a gátvarráskor, a szülést végignézte. Olyanokról is tudok, akik az első szülésnél nem mertek bent lenni és megbánták, aztán másodikat már nem akarták kihagyni. Sokan csak a vajúdásig akarnak bent lenni, aztán bentragadnak és végül örülnek, h így alakult.
2011. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Párom ugy van vele,hogy benn lesz,de csak a fejemnél...ami jobb is,mert a vért nem birja:) de ott akar lenni...


(arra meg hogy nem tekint rám többet nőként,csak annyit reagált,hogy ha azután hogy úgy ápolt hogy egyszerr jött alul felül belőlem minden,miközben még meg is volt,és ő takaritott is utána,minden voltam csak nem vonzó nő,és ezek után is tud ugy rán nézni mint egy szerelmetes kamsz,nem egy kisbaba kibujása fogja elvenni a kedvét tőlem:))

2011. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Férjem azt mondta, nem akar bent lenni, nem erőltettem. Utolsó pillanatban mondta neki a szülésznő, hogy kezdjük a kitolást, marad-e. Végül maradt, és élete legnagyobb élménye volt. Csak a fejemnél állt, de így is sok erőt adott nekem.
2011. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is úgy indult neki, hogy bejön, mert szeretne, de végig a fejemnél fog állni, hogy semmit ne lásson. Egyszer majdnem rosszul lett, amikor a doki kézzel tágított, és a végén kihúzta a kezét... Ehhez képest a végére már mindent megnézett, amit lehetett. Látta kibújni a kislányunk fejét, végignézte a lepény megszületését. Saját bevallása szerint utána 2 napig nem tudott nőre nézni. :D :D :D

De ez elmúlt szerencsére, semmi nem változott a kapcsolatunkban negatív irányban emiatt. És azt is mondta, hogy jó, hogy bent volt, mert ezt nem tudta volna még elképzelni sem, nem hogy megérteni, min mentem keresztül.

2011. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!