Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Nők-férfiak...

Apás szülés? Nők-férfiak válaszára is kíváncsi vagyok! Lent.

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az apás szülésről? Párom mindenképp ott akar majd lenni, és én is nagyobb biztonságban érezném magam.

Újdonsült apukák, akik bent voltatok, milyen élményetek volt ezzel kapcsolatban?


2011. máj. 16. 20:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is bent volt, és ha lesz második baba valamikor, azon is szeretne ott lenni. A vajúdásnál is sokat segített, a kitolásnál is bíztatott, és azt mondta, többet látott mint gondolom. Elvágta a köldökzsinórt, és amíg engem varrtak, addig ő ringatta a kislányát. Nagy élmény volt számára, és ugyanúgy kíván nőként, mint a szülés előtt. Azt is mondta, nagyon tisztel a szülés miatt, és megdicsért, hogy milyen ügyes voltam. Jó volt mindkettőnknek, és ha lesz kistesó, szeretném, ha megint bejönne! Megéri!
2011. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 alaszka ***** válasza:
Az én férjem bent volt, pedig előtte nem volt benne biztos, hogy végig ott tud maradni, de amikor zajlott már a dolog, esze ágában sem volt kimenni. :) Azóta is nevetünk, hogy mi együtt szültük meg a lányunkat, mert ő is vette a nagy levegőket velem, és nagyon sokat segített. :) Hozzáteszem, nem bírja a kórházat, az orvosokat, a vért...de egyáltalán nem volt rosszul, nem is volt miért.
2011. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az én férjem a legnagyobb természetességgel mondta,hogy persze hogy ott akar lenni,végignézett mindent,többet segített mint a szülésznő,nem lett rosszul és a kistesóról sem akar lemaradni. Szülés után egyébként mindketten kivoltunk,csak bambultunk az élmény hatására,ami tényleg egy életre szóló élmény:)
2011. máj. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Programozott császárom volt.A férjem nem akart bent lenni,már betoltak a műtőbe és vártam,hogy a doki bemosakodjon,amikor az anesztes szólt hogy nézzem csak,a férjem ott állt az ablak mögött könnyes szemmel...minden félelmem elmúlt.
2011. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Párom a fejemnél akar állni, és én sem akarnám elvárni tőle, hogy a másik irányból nézze a történéseket.

Igaz még van időnk mire oda kerülünk, de ő azt mondta, hogy a vajúdásnál és a szülésnél is bent akar lenni, és ez olyan nagy biztonságot ad/jelent nekem már most. Most lesz az első babánk. Szóval így mindkettőnknek új lesz az élmény. :)

2011. máj. 17. 08:32
 16/24 anonim ***** válasza:
bnőm férje nekünk nagyon javasolta, apa bent is volt, csak hát mikor oda került a sok h tolás... rosszul lett és kiment :) nem volt baj, mert akkor úgyse tudtam rá figyelni, de addig jó volt h fogta a kezem, meg mikor rámtették a babánkat, már megint mellettem volt. nem bánta meg, nekünk így volt tökéletes és így is beszéltük meg, h amíg bírja, v akar bentvan, ha meg nem akkor kimegy...
2011. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is elhatározta a férjem, hogy a fejemnél marad. Aztán csak nem tudott ellenállni a késztetésnek, és végignézte, ahogyan kibújik a kicsi. Hetekig erről beszélt, minden tizedmásodpercről volt mondanivalója.

Ami számomra meglepő volt, az a higgadtsága. Tudni kell, hogy nagyon aggódós, bármi van velem, nagyon félt, de szülés közben helyesen tudta kezelni a félelmeit, így komoly támaszt nyújtott.

2011. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az első baba jön, velem is ott lesz apuka szülésnél végig. Ez valóban nagy biztonságot ad nekem. Sőt! mi szülés után is együtt leszünk a kórházban, még éjjel is. Biztosan fog tudni segíteni nekem. Nagyon aranyosak az apukák!!!!!!!! El is sírtam magam, miközben olvasgattam itt pár történetet. :)
2011. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az én párom is ott volt a szülésnél,ő maga szerette volna.Én itthon vajúdtam és volt olyan pillanat mikor azt mondta nekem hogy na ő ezt nem fogja bírni és nem lesz bent ha megérkezik a mentő értem:(Aztán bent ltünk a mentőbe mikor szorította a kezem és mondta hogy nem gondolta komolyan az egéset és természetes hogy bent lesz:))Együtt csináltuk,együtt is fejezük be:)))Még a mentős doki is nevetet ezen:))Ő is végigézett mindent bár a gátvarrásná mondta inkább elmegy sétállni,mert sok volt a belső varrato amit azt mondta elég volt csak azt látni hoigy szétfeszítenek....

De pont a minap beszélgettünk hogy már 2 éves lesz a fiam és előkerült a szó a szülésről.Hát le a kalappal előtte szinte jobban emlékezett mindenre mint én:))))

A lényeg szerintem hogy nem szabad erőltetni úgyis hajtsa őket a kiváncsiság,na meg pláne ha ismerősök,rokonságba volt apás szülés akkor meg pláne hogy nem akar kimaradni ő sem:)

2011. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi apás szülést terveztünk és az is lett.Már a vajúdásnál is bent volt.A szülésnél segített,mindent végignézett mégsem lett rosszul.Nekem nagyon jó volt,hogy bent volt velem.

Nagyon boldog,hogy bent lehetett és büszke rám :)

2011. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!