Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Letezik olyan ferfi, aki...

Letezik olyan ferfi, aki magatol meglatja a hazimunkat?

Figyelt kérdés
Mindenfele keres es noszogatas nelkul, sajat indittatasbol. Parom "segit" nekem, de kerni kell minden egyes alkalommal es pofakat vag hozza. Lettek "feladatai", pakoljon el maga utan, szennyest a szennyestartoba, ne az agy ala, mosogatnivalot a mosogatoba, tehat alapdolgok, amiknek maguktol kene jonni, es kivinni a szemetet. Kibirom, hogy a kuka melle dobalom a szemetet, mert mar folyik ki es semmi sem fer bele, de o meg var a kivitellel. Kovetkezetes vagyok. Ti fel tudtok nezni az ilyen ferfiakra? En inkabb anyucinak erzem magam es nem egy tarsnak. Eletem parja elnezi, hogy melo utan nekiallok fozni, mosni, takaritani, mig ot ki sem lehet robbantani a szamitogep/tv/okostelo buvkorebol. Ha szoltam erte, teljesen normalis hangnemben, hogy mindketten dolgozunk, ketten elunk a lakasban, tegyen o is valamit, csak sertodes lett belole, mert en csak cseszegetem, neki semmit se lehet, neki semmire nincs ideje, leepitem az onbizalmat. Otthon azt lattam, hogy anyam teljesen kiszolgalta apamat, es koszonom, nem kerek belole. Tehat a kerdes: letezik olyan ferfi, aki MAGATOL nekiall es magatol igenyes arra, hogy szep es rendezett legyen a lakas? Baratnom es a noverem szerint is a hazimunka es a szamitogep elott dogles minden kapcsolatban problema. Tenyleg igy van? 27/N
2014. jan. 5. 08:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsuk meg az ismert tanácsot: nézd meg az apját, menj hozzá a fiához ? Csak ismerted az Ő családi felállásukat a házasságkötés előtt ?! Amilyennek otthon nevelték, amilyen példát otthon látott, úgy fog viselkedni. Ezt nem tudtad, nem láttad ?? Vagy ilyen jellegű praktikus szempont nem került mérlegelésre ?


Engem anyám gyerekkorom óta arra nevelt, hogy vegyek részt minden házimunkában. Hisz egy gyereknek minden tevékenység játék, sőt ügyességi játék és még versenyezni is lehet. Ráadásul sikerélményt is jelenhet, hiszen meg tudja csinálni azt, amit a szülője csinál, netán még jobban és gyorsabban is. Középiskolai éveim alatt volt olyan, hogy a nyári szünetben lemázoltam az összes ablakot magamtól (mert már mállott a festék). Nem sorolom tovább. Ha az anyja nem tanította meg a háztartási munkákra, akkor ez Rád hárul most, ne siránkozz, hozd be a lemaradást, nehéz lesz, de megéri. Ha lesz fiad, mire neveled majd ill. milyen példát (mintát) lát majd ?

2014. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%
PERSZE HOGY LÉTEZIK apukám okos volt de az anya eldobta úgyis mondhatom mindig szó nélkül feltöről mosogat .Van az egyik rokonumk Az meg jól nevelt okos ed ugyan ezeket meg csinálja szó nélkül.ÉS CIGÁNYOK VAGYUNK erről enyit a cigányokról .By DDMT2 os srác
2014. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Létezik, kedves Kérdező, és ez nem hitkérdés, hanem tény. Az én férjem ilyen ember. FELNŐTT - minden tekintetben.
2014. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Az összeköltözés után a párom is ilyen volt. Megszokta, hogy nem kell nagyon takarítani, és nehezen tudtam rávenni, hogy másképp gondolja. De most már, 1 év után magától mosogat, söpör, elpakol, macskának is ad kaját. Ami miatt szólni kell, mikor mosok, hogy hozza a szennyesét, ha van még valahol, illetve, hogy vigye ki a szemetet. De ezt meg is csinálja akkor rendesen. Meg sokszor befogom segíteni a főzésben is, apróságokra.


Szóval, hogy is mondjam... Nevelés kérdése. :D

2014. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Igen letezik. A ferjemet soha nem kell megkerni semmire.

Magätol nekiäll mindenfele häzimunkänak. Ez nem azt jelenti, hogy en nem takaritok.

Szerintem ez neveles kerdese. Az ö apukäja is simän neki äll takaritani, mosogatni, stb..

Ezt otthonrol hozta.Es sokkal jobban föz mint en.

2014. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"A nők jól tudnak más munkájával dicsekedni. Vajon mi közük van ahhoz a házhoz amiben élnek talán ők építtették, talán ők betonozták le a járdát vagy ők tartják karban a gázt, áramot, vizet? "


Igen mivel én kerestem meg rá a pénzt.

2014. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, miert lenne egy ferfi csicska? Azert mert nem ül egesz nap a fotelben, amig a felesege takarit??Azert mert magätol meglätja a munkät?En sosem kertem hogy takaritson.

Ö ilyen alapbol.Nem iszik alkoholt, nem jär el a haverokhoz.Es nem is hianyzik neki.Igy lett nevelve. Ettöl csicska lenne?

2014. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Bocs utolso elötti.
2014. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
50%

Létezik.

Nekünk van hétvégi házunk, ott vannak férfimunkák, és úgy alakult, hogy az a férjem dolga, enyém meg a lakás. Sütés, főzés, mosás, takarítás... ettől függetlenül simán berámolja este a mosogatógépet, amíg a kádban ázom, kipoklja a mosógépet (bár kértem, ne, mert amit ő tereget, az erősen vasalásnehezített lesz...)vagy tegnap este mondtam, hogy kiszaladok a piacra tojásért, de ő előbb ébredt és mire én kimásztam az ágyból, bevásárolt. De részemről nem elvárás, hogy segítsen, bár dolgozom és tanulok is, simán belefér az időmbe, azért 60 nm rendben tartása nem akkora meló, mert egy három fős család ellátása.

2014. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Igen, létezik, az én párom! Mivel tizenéves kora óta egyedül él, azóta magának főz, maga tartja rendben az otthonát így nála teljesen természetes, hogy elmosogat, takarít, főz. Főzni pl. mindig ő szokott még munka után és általában felsöpörni, felmosni is.
2014. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!