Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panelban élők, hogy osztjátok...

Panelban élők, hogy osztjátok meg a házimunkát? Ketten vagyunk, mind a ketten dolgozunk.

Figyelt kérdés
Főleg a mosás-vasalás, konyha - és fürdőtakarítás és a főzés érdekel.
2013. júl. 15. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk nem panelben, hanem téglaházban lakunk, de gondolom ez mindegy...


Mosás: én

Vasalás: akié az adott ruha :-)

Konyha: én

Fürdőszoba: felváltva a férjem és én

Porszívózás: férjem

Felmosás: én

Portörlés: felváltva

Főzés: én

Kávéfőzés: férjem :-)

Ablakpucolás: férjem

Függönyök mosása, vasalása: én

Szemét levivése (így írják?): felváltva

2013. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Most ne haragudj meg, de mi házi munka van ott???Főleg ha ketten vagytok???És még azt is megosztani? Akkor mit szólnál ahhoz amit én csinálok munka mellett. Mi 3-an vagyunk, a fiunkkal, 6 szoba, hatalmas kert, 4 kuvasz kutya, és mindent magam csinálok, mert a férjem állandóan dolgozik, én meg "csak" 8-4-ig. És főtt kaja is van minden nap.
2013. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Amíg lakásban laktam férjjemmel 2-ben én is azt hittem, hogy nagyon nehéz munka a házi munka.

De mivel mind a ketten 8 órában dolgoztunk, én elvártam férjemtöl, hogy ugyan annyi házimunkát csináljunk.

Fözés: hétköznap munkahelyen ettünk, hétvégén meg akinek kedve volt.


porszívozás: férjem nagyrészt

felmosni: én

mosás: az aki látta az vette ki

vasalni: csak én

fürdö pucolás: nagyrészt én


aztán gyerekeink lettek, és családi házba kötlztünk, nagyrészt csak én csinálom, de még picik a gyerekek így férjem leköti öket míg én gyorsan rendbe teszem a lakást.

kertet is csak én csinálom, férjem csak javíto munkákat végez, és a pénzt hozza haza.

2013. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Ezeken a válaszokon mi nem volt hasznos?????

Komolyan a tököm tele van ezzel az oldalla, hogy semmire nem lehet normálisan válaszolni, mert valami hülye mindent lepontoz....

Pffffff

2013. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Mi megbeszéltük, h hetente 2x takarítjuk ki a lakást, (nem nagy, kb egy óra alatt megvan) egyszer ő, egyszer én. Én általában hétfő-kedd környékén, péntek-szombat körül meg rászólok az emberre h mostmár ő is álljon neki és akkor megcsinálja. A konyha kivétel, mert a barátom szakács és otthon is mindig ő főz kettőnkre és én takarítom mindig a konyhát.

Mosni is általában én szoktam, de nem bánom, mert nem nagy meló. A szárítóból/-ról egyből a szekrénybe teszem a ruhákat és mindig csak azt vasalom ki, amit aznap épp fel szeretnék venni. Ha a barátom nem vasalja ki magának, az az ő baja, engem nem izgat. De általában ki szokta.

Am nem takarítós napokon is figyelünk a rendre, koszos ruhákat a szennyestartóba, koszos poharakat a mosogatóba, szemetet a szemetesbe tesszük stb.

2013. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Ha ebben leli örömét pontozzon le, attól még a véleményem nem változik.....
2013. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Reggel én kelek korábban, kutyával le, kávé, irány a buszhoz, dolgozás. Délután Ő ér előbb haza, kutyával le, majd kávéfőzés. Közben megmelegíti az ebédet. Én megjövök, kávé, majd ebéd. Mosogatni mindenki a saját tányérját, evőeszközét. Konyha rendben, átöltözünk, bedobálom a gépbe a ruhákat, elindítok egy gyorsmosást, addig pihi, kaja utáni ejtőzés, beszélgetés, kivel mi történt napközben stb. Teregetés, kimegyünk a kertbe, ott a kutyát én lefuttatom, pár feladat, gyakorlás, addig a férj átöltözik, szöszmötöl, majd ő is kutyázik.


A kerti munkákat együtt csináljuk - hét közben - de a nagyobb dolgokat hét végére tesszük át. Valamelyikünk elkezdi a locsolást, a főzni valókat leszedjük, esszük az aktuális gyümölcsöt, komolyabb munkának nem állunk neki, mert még főzni is kell másnapra. Ha szükséges, bemegyünk a boltba kertből hazajövet, ha nem akkor egyenesen haza. Felrakjuk a vacsorának/ebédnek valót, én leülök a gép elé, ő nézi a híradót (minden csatornán, hátha valamit valahol kihagytak), ő befejezi a főzést, vacsora, mosogatás, filmnézés, fekvés, alvás.


Hét végén, ha dolgozik, akkor hajnalban kivisz a kertbe, az összes beütemezett munkát (fűnyírás, ásás, rotálás kivételével) igyekszem megcsinálni, ha végzett jön ő is ki, addigra egy bográcsos kaját felrakok, és estig kint vagyunk, csináljuk a dolgunkat.


Ha nem dolgozik, akkor reggel kelek, kutyával le (a reggeli kutya levitel az én feladatom), elindítok egy mosást, felrakom az ebédet, takarítok. Addig ő alszik. Ha felkelt, akkor porszívóz, kötélről a száraz ruhákat leszedi, ha olyan félreteszi vasalni, ha nem, akkor a helyére pakolja. Vasalni én szoktam, de igyekszem elkerülni, mert nem szeretem csinálni :)


Fürdőt mindenki maga után takarítja, csapot fogmosás közben, kádat fürdés után én szoktam, ő csak a tusolóval lemossa. Egyedül a wc marad, amit csak én takarítok, na de ez sem abból áll, hogy könyékig kellene nyúlkálnom benne. Beleöntök egy kis domestost, hagyom, had álljon, cucával körbesikálom, és kész.


Nagytakarítás, ablakpucolás, szekrénypakolás az én dolgom, ilyenkor ő főz és tereget, közben főzi a kávét, viszi le a szemetet, boltba megy, hozza-viszi a létrát, cseréli a vizet a vödörben, stb.

2013. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Felváltva,mikor kinek mihez van kedve.

Bár van jópár,amit mindig én vagy ő csinálunk,így például porszivózni,felsöpörni csak ő szokott,mosógépet beinditani,kézzel kimosni a kényesebb ruhákat csak én.Főzni is én szoktam,de segit krumplit pucolni,mosogatni 90%-ban ő mosogat.

Vasalni is csak párom vasal (igen,férfi),bár nem kell túl gyakran,neki pár ing,nekem pár felső és szoknya.

virágok az enyémek,én gondozom őket,de ha megkérem,felmászik a magasan levőkhöz,és meglocsolja.

2013. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Perszívó: Ő

Vasalás: Általában mindenki a saját cuccát, mindketten utálunk vasalni

Konyha, fürdő takarítás, főzés, mosás, teregetés, hajtogatás, mosogatás, portörlés- én

Kutya pisiltetés, szemét levitele- általában ő

2013. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Mosás, mosogatás: én

vasalni nem vasalunk, olyan ruháink vannak, amik nem gyűrődnek.

konyha takarítás: én

fürdő- és wc takarítás: férjem

porszívózás: előszobában, konyhában, nagyszobában a férjem, a kisszobában én (ott van a nyulam)

felmosás: változó

portörlés: változó

főzés: ritkán főzünk otthon

2013. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!