Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panelban élők, hogy osztjátok...

Panelban élők, hogy osztjátok meg a házimunkát? Ketten vagyunk, mind a ketten dolgozunk.

Figyelt kérdés
Főleg a mosás-vasalás, konyha - és fürdőtakarítás és a főzés érdekel.
2013. júl. 15. 12:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Mosni-vasalni: én

Porszívózni: én

Mosogatni: felváltva

Felmosni: felváltva

Főzni: férjem

Igyekszünk jól beosztani az időnket, mert én általában 10-12 órát dolgozom, a férjem 12-14-et, sokszor hétvégén is, ezért néha még a lakás kitakarítása is egy külön mutatványnak számít...

2013. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Általában úgy van, hogy együtt csináljuk. Pl. egy szombati napon, amíg a párom megcsinálja az ebédet meg rendberakja a konyhát, addig én megcsinálom a fürdőt, WC-t, letörlöm a port a szobákban és porszívózok, felmosok.

Hétközben meg apránént szoktuk, kinek mi jut éppen az eszébe vagy mihez van kedve. Vasalni a párom szokott többet, rengeteg ingje van, én alig vasalok magamra. Múlt héten egyik nap kitakarítottam a fürdőt, ő meg egyik nap főzött másnapra kaját nekünk, amit elvsizünk a munkába. Szóval nincsenek leosztva konkrét feladatok, ahogy éppen esik. Vita még nem volt belőle.


26/n

2013. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

másodnak jelezném,hogy azért mert panel,még nem öntisztuló,azt is ki kell takarítani,itt is kell mosni,vasalni,főzni,ablakot pucolni stb


én csinálok mindent,mosok,főzök,takarítok,vasalok,bevásárolok,gyereket nevelek,meg mellette dolgozok

mondjuk nem minden nap,de akkor 12 órát és éjszaka is

de így többet vagyok napközben itthon,olyankor csinálom a takarítást.amúgy heti egyszer meg szükség esetén,kivéve wc,mert azt két férfi (fiam,férjem) mellett 3-szor kell egy héten

2013. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem is mondtam, hogy öntisztuló, de nem is lehet egy lapon említeni mondjuk a miénkkel.Nekem az ablakpucolás 18 ablakot jelent, a takarítást majdnem 300nm-en, plusz amiket leírtam, kutyák, kert, stb, és én is dolgozom.Szerintem a kettőt nem lehet egy kalap alá venni, de egy kb.60-70nm-es panelt kis ujjamból kiráznék naponta. Mosás -vasalás meg mindenhol van, nem csak panelban, vagy családi házban.
2013. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Azta! Hogy ebben a témában senki nem tudott olyan okosat mondani, hogy megkapja a 100%-os hasznosságot :))
2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
ház akkor rázd ki naponta a kisujjadból,aztán meg veregesd meg a vállad,és ülj előre,hogy ilyen ügyes vagy.Te vállaltad a hat szobát hármótokra,akkor csináld,de a más munkáját ne nézd semmibe.gondolom nem laktok hat szobát hárman,biztos nem takarírotd naponta,de ha igen,akkor tényleg superman vagy.vegyél fel kezeslábast
2013. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Jaj szegeénykém, de sajnállak, hogy a 6 szobás házadat kell takarítanod!
2013. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Ki is rázom a KIS UJJAMBÓL, a betűk meg miért lettek nálam sárgák????????????

Utálom az irigyeket.

Volt egy kérdés, kaptál választ, hogy nem tetszik, az a te bajod....Szerintem semmi rosszat nem mondtam, csak tényeket közöltem.

2013. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Hát rád biztos nem vagyok irigy.Kéne a fenének hat szoba.De nem ez volt a kérdés.Te vagy egy rosszindulatú,hogy a más munkáját lefikázod és magadat fényezed.Nekem pont elég azt takarítani,meg minden mást csinálni,meg gyereket nevelni,meg dolgozni,és meg is csinálok mindent flottul.Szerintem inkább te vagy irigy,hogy neked meg kell szakadnod a hat szoba takarítása közben.Jaj bocs,te kirázod a kisujjadból,nem szakadsz meg.
2013. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
9%
Igazad van, tényleg irigy vagyok a panelra... :):):) Meg az azzal járó munkára is :D
2013. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!