Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tenyleg ennyire elitelendo?

Ez tenyleg ennyire elitelendo?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok. Az en csaladomban mindenki nagyon fiatalon szult (anyukam az elso batyamat 19 evesen), es azt szeretnek, hogy ugymond "tovabbvigyem a hagyomanyokat"

A baratommal 4 eve vagyunk egyutt, es o is egyre gyakrabban hangoztatja, hogy "mar igazan itt az ideje a gyerekvallalasnak". En viszont meg legalabb 10 evig biztos nem szeretnek szulni, sot, lehet, hogy egyaltalam nem.Amikor ezt kozoltem kvazi az egesz csaladdal, mindenki nekemtamadt, hogy "hogy lehetek ilyen szemet, a szanalmas erveimmel azt fogom csak elerni, hogy majd sose lesz gyerekem, es 40 evesen majd eszembe jut, hogy mekkora egy idiota voltam, es akkor mar keso lesz!"

Egyszeruen nem ertik meg, hogy nem akarom 20 evesen elcseszni az eletem, nem akarok ugy kinezni, mint egy diszno, nem vagyom arra, hogy lehajolni se tudjak, hogy meghizzak, hogy vizesedjek, egyszeruen felek a szulestol es mindentol, ami onnantol kovetkezik....nem akarok 20 evesen egy gyerek utan rohangalni, igy is eleg porgos es kiszamithatatlan az eletem, pont nem hianyzik, hogy meg ejjel felkeljek etetni, meg altatni, amikor en is alig alszom....

Anyam mar konkretan azzal fenyeget, hogy kitagad, ha nem szulok 5 even belul, a parom is elkezdett fenyegetozni a szakitassal, es ugy kvazi az egesz csalad ramszallt.....abszolut nem erzem jogosnak amit csinalnak, nem ertem, mi kozuk vam az eletemhez, es ahhoz, hogy en akarok e gyereket, vagy nem......csak en vagyok ezen a velemenyen?

Es szerintetek mit kellene csinalnom?

Udv, K.


2013. dec. 22. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs igaza a családodnak, neked még nagyon nem kellene szülnöd! Sem normális kapcsolatod nincs, és agyilag sem vagy érett a gyerekvállalásra, de ezt te is tudod, szóval ne engedj a környezet nyomásának.

A bunkó stílusodon viszont nem ártana csiszolni egy keveset.:) Nem attól lesz valaki disznó, hogy szül! Nem mindenki vizesedik, és nem lesznek mindenkinek striái. 34 évesen szültem, nem vizesedtem, és nem lettek striáim, és nem lóg a bőr a hasamon.

Mindettől függetlenül a kommentjeid alapján az egyetlen bölcs gondolatod az, hogy nem akarsz szülni.:)

2013. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
13%
Merre lakik ez a sok meseszép kismamika, akik négyes ikrekkel is csak nyolcvan dekát híznak?
2013. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 A kérdező kommentje:

Uristen, vegre normalis emberek, hol voltatok eddig? :DD

Utolso, 100%-osan egyetertek veled, hat igen, messzirol jott ember azt mondd, amit akar, csak nem ertem, minek kamuzni, jo par ferfi ismerosom van, de nem ismerek olyat, aki kivanatosnak vagy legalabb szepnek tartana egy terhes "not"........meghogy soha nem vizesedett, nem volt striaja.....persze.....

Koszonom a normalis kommenteket :)

2013. dec. 27. 22:16
 54/71 anonim ***** válasza:
98%

Jogod van "nem akarni" gyereket; ez okés is.

De!!! Milyen jogod szólod le a kismamákat és az anyukákat? Te mégis kinek képzeled magad, milyen ember vagy te? Egy várandós kismama véleményed szerint csak "idézőjelesen" nő?

Sőt, mint írtad, szülés után nem is az?

Milyen jogon várod el, hogy megértsenek, miközben te nem teszed ugyanezt?


Aki meg ennyire védi ezt az "okos" nőnemű lényt - merthogy ez nem nő, az biztos -, az próbálja meg értelmezni a szöveget, mielőtt az észt ossza. Senkinek sem az a baja, hogy nem akar gyereket, hanem az, hogy lekezelően beszél a kismamákról, anyukákról. Na, ehhez viszont nincs joga.


Ja, és nekem nincs (még) gyerekem, vannak viszont érzéseim, és bár én is félek a drasztikus alakváltozástól, de eszembe nem jutna emiatt lemondani a szülésről. Mert az ösztön, a gyermek utáni vágy erősebb a bennem lévő "félelemnél".

2013. dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
95%
a családod inkább a tanulásban biztatott volna ennyire...pultos, remek karrier... a gyerek nem is neked valo, az iskolapad annál inkább szükséges lenne... az meg, hogy a párod mlyen..hát zsák a foltját.
2013. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
8%

Idézet az 54-től:


"Aki meg ennyire védi ezt az "okos" nőnemű lényt - merthogy ez nem nő, az biztos"


Na szóval akkor most ki is beszél lekezelően kiről????

Ó, ilyenkor komolyan olyan kis senkinek érzem magam, amiért én nem vagyok olyan tökéletes, mint a válaszadók többsége:

nem szültem 17 évesen hatosikreket - akikkel persze nem híztam 1,5 kilónál többet -, nem 2 percre ugrottam be a részvénytársaságom vezetőségi megbeszéléséről szülni, a szülőszobában nem államvizsgáztam két tolófájás között atomfizikából, és még vizesedtem is... és itt mindenki más olyan nagyon tökéletes, hogy a másik szemében a szálkát is észreveszi, a sajátjában a gerendát sem... Valaki vigasztaljon meg, brühühü....

2013. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
28%

"lekezelően beszél a kismamákról, anyukákról. Na, ehhez viszont nincs joga"


Van joga. Ez a nagyszerű dolog a szabad világban.


Mellesleg ajánlom figyelmedbe, hogy itt van egy 20 éves gyermektelen lány, szemben idősebb, gyermekes anyákkal, akik olyat mondanak, hogy "bár ne születtél volna meg". Ezzel a szájjal csókolják meg este a gyermekeiket. Ez engem jobban megrémiszt.


Ráadásul ha holnap szembejönne velem egy idegen, és azt mondaná, "fúj, vizes a lábad, ez undorító" vagy azt, hogy "kár, hogy megszülettél"; nekem utóbbi fájna jobban.

2013. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
93%

Bárcsak vizesednék,bárcsak meghiznék... Csak jönne már az az édes baba,akit oly régóta várunk itt ketten :(

Igen,ilyen is létezik..... :(

2013. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
0%
Csak erről most nem volt szó.
2013. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim válasza:
96%

Nem mindenki egyforma.

A kérdező nem akar gyereket, ez rendben van. Nem mindenki akar gyereket, van akinek többet ér a műmelle, meg a bulik, és a kötetlen életvitel. Az ő döntése.

Van, aki akar gyermeket, mert úgy lesz teljes az élete.

Mindenki eldönti, hogy neki mi a fontos az életben.


De!!!

Tartsuk tiszteletben egymás döntését, és érzéseit!!


Kedves kérdező! Mégis mire számítottál az okos és építő jellegű hozzászólásaid után, hogy pl. aki szült, az már nem nő???

Az ilyen, és ehhez hasonló gondolataidat jobb lenne, ha megtartanád magadnak, mert ez csak indulatokat szül, semmi mást. Ezek után ne csodálkozz, ha a kismamák, és anyukák neked támadnak.


A terhesség lehet ilyen is - olyan is. Van, aki szerencsés, és van, aki nem.


36 hetes kismama vagyok. Eddig 17 kilót híztam, vizesedik a bokám, de mivel 49 kilóval kezdtem a terhességet, nem lettem disznó, egyenletesen oszlik el rajtam a súly. A vizesedés csak annyira zavar, hogy nem tudom a lábam a belepréselni a körömcipőbe, de nem is akarom. Kicsit már kacsázva járok, mert úgy kényelmes. Tényleg nehéz lehajolni, de nem lehetetlen. A lábamat is meg tudom mosni, így az sem büdös. Striám szerencsére eddig nem lett, remélem, már nem is lesz.


És lehet, hogy számodra hihetetlen, de a párom szemében még soha ilyen nőies nem voltam, mint most. Imádja a testem, a pocakom.


A gyermekvállaláshoz érett, felnőtt emberek kellenek, és te még nem vagy az. Talán majd egyszer, de az is lehet, hogy soha nem fogod azt érezni, hogy kellene egy csöppség az életedbe. Ameddig így érzed, addig ne is szülj, nem lenne jó sem neked, sem a babának!

És egy kicsit (vagy inkább sokat) érned kéne még agyilag, mert ez a felfogásod borzasztóan buta, primitív, gyerekes!

2013. dec. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!