Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 felett tényleg sokkal...

30 felett tényleg sokkal rizikósabb és nehezebb a terhesség/ teherbeesés?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Vmivel az. Az aranyok nonek arra h down koros lehet a baba most nem tudom h van pontosan google-n megtalalod. Akkor egy fiatalabb no konnyebben viselheti a terhesseget mint egy idsebb. De 30 felett teljesen normalis szulni nem hiszem h okod van aggodalomra.
2013. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

34 évesen 4 és fél kilós baba, az első "éles" hónapban sikerült, már nem jött meg a menstruációm. Délután kettőkor értem be a kórházba, négyre össze voltam varrva. Én mindenkinek ilyen könnyű teherbeesést/terhességet/szülést kívánok.


(A nővérével harmincnál fiatalabb voltam, 3 kilós volt, mégis jobban megszenvedtem az egészet. Az egyedüli hasonlóság az volt, hogy őt is könnyen összehoztuk, de megkínzott a csaj.:))


Persze én csak egy példa vagyok, de nálam pl. pont a 30 feletti terhesség volt a könnyebb.:)

2013. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
ilyen éles határ nincs, de a tendencia az, és nem csak nöre nézve elönytelen, de a babára is.
2013. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én 37 évesen most vagyok az első terhességemnél, előtte kétszer méhen kívül sikerült. Szerintem embere is válogatja, hogy kinek mennyire megterhelő, inkább a Down kór rizikója nő évről évre. Számszerű adattal kapcsolatban csak kettőt tudok fejből mondani: 35 évnél 1:450-hez, az én esetemben tehát 37 évesen 1:240-hez, ha jól tudom, de lehet találsz erről táblázatot a neten.
2013. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A statisztika szerint rizikósabb.


Viszont nagy kérdés az adott nő fizikai állapota. Mert pl. a hormonok hatása egy fiatalra is ugyanúgy hat(hat), tehát lehet hányós, rosszul levős, sőt veszélyeztetett egy fiatal is, és lehet könnyű terhessége egy "korosabb", akár negyven körüli anyukának.


Az sem mindegy, hogy első vagy többedik baba, mert aki már szült, és később szül még, annak bizonyos dolgokra "emlékszik a szervezete".


A nők 20-30 között a legtermékenyebbek, tehát a természetes fogantatásra ekkor van a legnagyobb esély, de persze minden további nélkül összejöhet ez később is.


A szülés az, ami fiatalon könnyebb, statisztikailag az idősebb anyukák között több a császármetszés, a csontok, a medence már elindulhat az öregedés-meszesedés irányba, ami miatt nem mozdul olyan könnyen, és hát a medencének szét kell nyílni szüléshez. (Van, akinél nem is megy, vagy nem teljesen vissza szülés után).


A magam esete: három gyermeket szültem (eddig :) 30, 32, és 35 évesen. Az első szülésemkor úgy éreztem, hogy ez volt az utolsó pillanat, hogy még sikerülhetett természetes úton, nagyon nehezen ment. A többi meg már sokkal könnyebben, viszont a terhességeim egyre nehezebbek és problémásabbak lettek, több volt a komplikáció és "mellékhatás".


Mindezek ellenére azt gondolom, hogy meg kell találnia mindenkinek a megfelelő időpontot a gyermekvállalásra, ha adott minden számára szükséges feltétel, akkor kell bele vágni, és kellő hittel és önbizalommal sikerülhet ez, a biológiai lehetőségek keretén belül.

2013. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját páldám: 34 évesen 10 hónap alatt estem teherbe, 36 évesen, pedig az első hónapban. Mindkét terhesség problémamntes volt, simán szültem, gyorsan felepültem, babak egészségesek.

Hozzteszem, hogy a korom miatt mindketszer integralt tesztet csinltattam, genetikai uh- al együtt.

2013. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, fiatalabb korban sincs semmi garancia arra, hogy párhónap alatt összejött volna. Azért ennyire nem egyszerű.
2013. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Elso vagyok. Csak egy kerdes. Megis mi a fenet irtam ami nem volt hasznos. A kerdest megvalaszoltam, semmi olyat nem irtam h felelotlenseg es h baj 30 utan szulni. Na mindegy ide sok okostojas jar. Es akik utanam irtak is a kerdesre valaszoltak. De amint latom sokan csak ertekelni (se) tudnak nemh egy ertelmes valaszt adnanak.
2013. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia, én 33 évesen, a 3. próbálkozós hónapban lettem várandós. Normál várandósság, normál szülés, normális gyerek! :)

Vannak rizikófaktorok, amik nagyobbak, de ezeket már egész jól szűrik.

2013. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40 évesen a 2. hónapban lettem terhes. Most 30 hetesen még mindig dolgozom hétköznap, hétvégén lakást felújítunk, ma éppen ajtókat festettem. Könnyen estem teherbe és nagyon könnyű, problémamentes terhességem van. Szerintem nem a kor számít, hanem az, hogyan éltél előtte: könnyen le tudod magad amortizálni 25 évesen is és lehetsz nagyon fitt és egészséges 40 körül is.
2013. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!