Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség jelei lehetnek?

Terhesség jelei lehetnek?

Figyelt kérdés
Menstruácó utolsó napja utána 3napon, szeretkeztünk a barátommal.Nem védekeztünk ,mert régebben azt mondta a tanárom ,h menses után az első 3napban nem lehet teherbe esni. 2napja késik, és ma reggel egy kicsit hány ingerem volt. A melleimm fájnak (de nem annyira mint amennyire kellene), pár napja icipicit görcsölt a hasam de csak pár percig. Pettyező vérzésem nem volt és a nap minden percében ennék valamit. Holnap veszek tesztet és akkor majd kiderül.. Szerintetek gondolhatok terhességre, vagy csak beképzelem magamnak?

2013. nov. 17. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor a tanárod baromi buta volt és igen csak félretájékoztatott!

Az egész ciklus alatt teherbe lehet esni, csak bizonyos időszakokban sokkal kisebb a valószínűsége.

Csak akkor nem lehetne menzesz tájékán teherbe esni, ha a nagy könyvben előírtaknak megfelelő időben van peteérésed és nincs spontán peteérésed a ciklusod bármely szakaszában.

De mivel a nők nem gépek, így peteérés nem feltétlenül mindig ugyanakkor van, lehet hogy éppen egy adott hónapban valami miatt előbb vagy később lesz és spontán peteérés is bármikor előfordulhat.

Csak ezek a dolgok ritkák, ezért jóval kisebb a teherbeesés esélye ilyenkor.

Mindenképpen csinálj tesztet! De ha nem vagy terhes, akkor az egész ciklusod alatt mindig védekezzetek az aktus legelejétől a végéig rendesen!

2013. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egészség ügyben tanulók (végzős vagyok) és még direkt még 2szer megkérdeztem tőle ,h biztos nem lehet akkor teherbe esni.. elég rég óta így "csináljuk" a párommal, mondván, h így nem lehet teherbe esni. szeretnék babát, de nem most. szerinted melyik tesz a legmegbíszhatóbb?
2013. nov. 17. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
természetesen lehetsz terhes. a tanárod meg nagyon buta!!!
2013. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Melyik teszt a legmegbízhatóbb? Az olyan amit reggel kell csinálni, vagy az amikor a nap bármely szakában?
2013. nov. 17. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen tesztet csinálhatsz, ha már késik a vérzés.

Csak vannak érzékenyek és kevésbé érzékenyek.

Amik érzékenyek, azok már előbb ki tudják mutatni a terhességet, már akkor is, amikor a kevésbé érzékenyek még nem.

Amikor én terhes lettem, én Gabriel tesztet használtam, 3 nap késés után a délutáni vizeletből erős pozitívat mutatott.

Azért mondják amúgy, hogy reggeli vizeletből pontosabban ki lehet mutatni, mivel akkor koncentráltabb a vizelet, nincs úgy felhígulva mint napközben, amikor ugye az ember iszik és többször pisil.

2013. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :) kicsit lenyugszom, és megvárom a holnapot, h mit mond a teszt. kicsit félek, mert olyan "érzésem" van ,h pozitív lesz.
2013. nov. 17. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett? :)
2013. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!