Ha történne valami a párommal, akkor nekem mennem kell ugye?
A párommal 3 éve élünk együtt, az ő lakásában. (Én költöztem oda hozzá anno.) Nem vagyunk házasok, élettársi kapcsolatban élünk. Közös a kassza, közösen fizetjük a rezsit, a felmerülő kiadásokat a lakásra, stb. (Tavaly például a közösen összespórolt pénzünkből újítottunk a lakáson stb.) A kérdésem az lenne, hogy ha a párommal ne adj isten idő előtt történne valami, akkor nekem semmi jogom nem lenne a lakásban maradni ugye? Hanem a szülei, testvérei örökölnének utána, én pedig mehetnék az utcára vagy ahova tudok?
(Csak azért tettem fel a kérdést, meg elgondolkoztam, hogy hogyan is működik ez, és nem vagyok vele tisztában.)
Köszönöm a válaszokat!
"Visszatérve a családjogra. Miért 1 éven belül támadhatja meg az apa az apasági vélelmet (a születésről való tudomásszerzéstől számítva)? Ha a gyerek 3 éves korában derül fény arra, hogy anyuka másnak szánta a biológiai apaszerepet, akkor apuka hiába akarja jogilag megszakítani az apaságot (és az ezzel járó vagyoni terheket) nem tudja megtámadni"
Ez nem így van. Tudomására jutásától számított egy év,nem gyerek egy éves korára. Ha 10 ha 30év után jut a tudomására indíthat pert. Az meg,hogy mikkor jut a tudomására elég hülyeség mert bármit mondhatsz.
Vagy pl nézzük meg egy előbbi hozzászólásomat, amikor azt írtam a kérdezőnek, hogy a rezsibe történő beszállás természetes, hiszen nála lakott. Le is lettem pontozva. Erre szoktam mondani, még jó, hogy a valóság nagy ívben tesz az itteni pontozgatásokra.
Ha valaki más embernél lakik miért ne lenne jogos elvárás, hogy fizessen a közösbe, akár az ételbe,ami az asztalra kerül, akár a villanyszámlára? Továbbmenve, ha fizet a közösbe,az még nem érdem, az a minimum. Ez nem egy különleges teljesítmény, amiért viszonzás jár, hanem a SAJÁT FOGYASZTÁSOM kifizetése. Ha otthon egyedül élek akkor is fizetem a számlákat, kaját,ergo a saját fogyasztásomat ki kell fizetnem, attól hogy fizikailag más helyen vagyok, más embernél élek, még ugyanúgy fizetnem kell a saját fogyasztásomat (csak ezt a fogyasztást másnál végzem el).
"Ez nem így van. Tudomására jutásától számított egy év,nem gyerek egy éves korára. Ha 10 ha 30év után jut a tudomására indíthat pert. "
Te miről beszélsz? Én is azt írtam, hogy a tudomásszerzéstől számítva.
Szülőktől is függ, az biztos. Olyan történetet is ismerek, ahol a jegyespár fiú tagja meghalt munkahelyi balesetben, egyke gyerek volt. A fiú szülei a majdnem-menyüknek adták a lakást, amit a fiuknak vettek, mert annyira kedvelték, és amúgy sem tudtak volna vele mit kezdeni. A nő később férjhez is ment.
De vannak olyanok is, amit fentebb írt valaki, hogy már a kórházban fekvő gyerekük lakását is vitték volna. :( Sajnos a pénzügyeket jobb papírra vetni, mert az emberek nagy többségéből a lehető legrosszabbat hozza ki a pénzhez jutás lehetősége. :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!