Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondjam el,...

Mikor és hogyan mondjam el, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A pici apjával már nem élünk együtt, csak átjött a fiunk szülinapját ünnepelni és lekéste az utolsó vonatot, nálunk aludt. Egy kicsit nosztalgiáztunk kettesben, mint régen és végül az ágyban kötöttünk ki. Egy hete tudom, hogy baba van, de eddig még orvosi okokból nem szóltam neki és most, hogy már minden renben van a picivel, fogalmam sincs, hogyan mondjam el neki. Ő már a barátnőjével és a fél éves lányukkal él.

Először úgy gondoltam, hogy karácsony előtt nem szólok neki, hogy ne rontsam el az ünnepüket, de attól tartok a gyerekek említenének az apjuknak valamit, amiből rájönne és nem akarom, hogy így tudja meg.


2013. dec. 11. 06:56
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
81%

Mélységesen elítéllek. Tartás nélküli nő vagy, aki ráadásul felelős jelenleg 3, nemsokára 4 gyermek erkölcsi neveléséről (is).

Felháborító, amit műveltek. Ebben a történetben mind a három felnőtt egymás iránti minimális tisztelete, megbecsülése, gerince és erkölcsi tartása nulla.

Rettenetes például szolgálhattok a saját gyermekeitek számára.


Válási papírok kitöltése? Te valami szappanoperát nézel?

Magyarországon keresetlevelet kell ÍRNI, legtöbbször ügyvéd tud ebben segíteni, de természetesen egyedül sem lehetetlen. De ez nem egy ŰRLAP, amit ki kell tölteni... ettől bennem bizony felmerült, hogy nagy kamu az egész.


Ha mégsem, akkor egy tudatlan, erkölcstelen embercsoport vagytok. A gyerekgyártáson túl el kellene azon gondolkodni, hogy vajon az 5 gyermeket a drágalátos férjed miből fogja nevelni, taníttatni, hogya tudja legalább a minimálisan elvárható szintet számukra egyenlően biztosítani, esetleg az életkezdésüket segíteni?


Ha jól sejtem sajnos sehogy és ez az, ami szomorú.

Nagyon gyorsan kapd össze magad, mert neked 4 gyermeket kell tisztességben nevelni (akár a férjed nélkül is)- elindítani az életben.

Felelőtlen vagy, nincs erre jobb szó.


A férjednek a jelen helyzetben tökéletesen mindegy, hogy mikor mondod el, ezért jobb lenne mihamarabb túlesni rajta. Nem kell itt álszenteskedni és "finomkisasszonykodni" az ünnepekkel- a szeretet ünnepének esetetekben vajmi kevés jelentősége van sajnos.


Őszintén sajnálom mind az 5 gyermeket.

2013. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
58%

Mindenbe bele lehet magyarázni mindent, így ha azt a hitet akarod tartani magadba, hogy még te kellesz neki, akkor jelnek értékelheted a fogantatást.

Azonban észre kellene venni, hogy ez nem jel, hanem egy gyerek, akit fel kell nevelni.


Miben reménykedsz? Ha úgy vélekedne mint Te, akkor nem ment volna félre annak idején, és nem vállalta volna a gyereket az új kapcsolatából.

Köztetek szerintem már nem lehet semmi, hacsak a történtek után új anyu ki nem dobja mint macskát sz.ni, Te meg be nem fogadod, mert ugye erre vágysz.


A baj csak azzal van, ha így megy vissza hozzád, akkor csak az egyszerűség kedvéért teszi, és az első adandó alkalommal felcsinál majd egy még újabb anyut.


Ha így akarsz élni lelked rajta, de a tipródásodat a gyerekeidnek végig kell nézniük. Rossz példát mutatsz, és nem gondolkozol. Nekem is mint mindenkinek van feledhetetlen szerelem az életében, mégse szaladok vissza az ágyába, holott simán megtehetném.

Ha elment akkor vége. Erre jó a mondás amit a múltkor olvastam.

Az exeddel újra összejönni olyan, mint tusolás után felöltözni a szennyesből.

2013. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
67%

Akkor mentem orvoshoz, mikor úgy éreztem, hogy mozog bennem "valami".

Ilyen hamar érezted vna v cs akkor akartad "érezni"?

2013. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
54%

3 gyerek mellől megcsalt, új gyerek új nőtől, most őt megcsalta veled, megint egy gyerek...

Szép

2013. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
76%

Csak szeretném megkérdezni,hogy:

- Hogy érezted meg 12-13hetesen,hogy mozog? Van gyerekem,tudom milyen érzés de az nem ilyen idősen van!(én még legalábbis nem hallottam)

- Ha fél éves a kislány,hogy van az,hogy 5hónapja nem tudsz nélküle aludni?

- Hol volt apuka mikor a kislánnyal a barátnő várandós volt?


Na most vagy nagyon unatkozol és kitaláltad az egészet,vagy tényleg van ilyen!?!?!?

Normális erkölcsü ember ugyanis nem tud azonosulni az általad felvázolt helyzettel!De látom a válaszolók is csak kapkodják a fejüket!

Tényleg hihetetlen,hogy amikor egy kérdésnél azember sokkot kap és azt gondolja,ettől durvább nincs,megjelensz Te! És az addigi sokkoló kérdést messze túlszárnyalod!

Ha igaz a sztorid...Vááá!Nem minősitelek inkább!Egyikőtöket sem!

A gyerekeket pedig őszintén sajnálom!Jól kifogtak titeket szülőknek!

2013. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
53%
Szóval akkor: van a férj, aki hol téged csal a másik nővel, hol a másik nőt csalja veled. Van a másik nő, aki teherbe esik egy 3 gyerekes apukától. És vagy te, aki kidobtad a férjed, de amikor már mással van, akkor azért kéne (vagy csak az hiányzott, hogy mozogjon benned valami?) Szerintem megérdemlitek egymást :D Írj majd a fejleményekről, mi is megérdemlünk egy kis szórakozást.
2013. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó hozzászólásod alapján én amondó vagyok, hogy menjetek el párterápiára, mert ezt még nem sikerült teljesen lezárni egyikőtöknek sem.

A párterápiának nem az a lényege, hogy mindenáron együtt tartsa a feleket, hanem segít lezárni a konfliktusokat, rendezni kettőtök helyzetét. Valamint némi önismeret után a felek kétféleképpen szoktak távozni (már ha végigcsinálják):

vagy rendezik a konfliktusaikat és élnek tovább boldogan, vagy rájönnek, hogy nem illenek össze, nem működőképes a kapcsolatuk, és el tudják engedni a másikat.


Akármi is a helyzet, jót tenne neked, mert nagyon össze vagy zavarodva. A baba meg még jobban bezavar.

Ha nem működik, legalább nyugodt szívvel adnád be a válási papírokat, hogy mindent megpróbáltál. Ha meg működik, akkor 3-1-re a te gyerekeid járnának jobban. De ne felejts el, hogy a másik nő gyereke nem tehet semmiről, neki akkor is az apja marad.


Ismerve a fejleményeket, már nem ítéllek el annyira. Inkább a férjedet. Itt ő a hunyó a történetben. A megcsalás miatt is, meg a nosztalgiázás miatt is. Ha te még szereted, akkor egy kicsit megértem, hogy belementél.

2013. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!