Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondjam el,...

Mikor és hogyan mondjam el, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A pici apjával már nem élünk együtt, csak átjött a fiunk szülinapját ünnepelni és lekéste az utolsó vonatot, nálunk aludt. Egy kicsit nosztalgiáztunk kettesben, mint régen és végül az ágyban kötöttünk ki. Egy hete tudom, hogy baba van, de eddig még orvosi okokból nem szóltam neki és most, hogy már minden renben van a picivel, fogalmam sincs, hogyan mondjam el neki. Ő már a barátnőjével és a fél éves lányukkal él.

Először úgy gondoltam, hogy karácsony előtt nem szólok neki, hogy ne rontsam el az ünnepüket, de attól tartok a gyerekek említenének az apjuknak valamit, amiből rájönne és nem akarom, hogy így tudja meg.


2013. dec. 11. 06:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tudok mondani, hogy megérdemlitek egymást. Remélem az új barátnője azonnal otthagyja, amikor kiderül.
2013. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőt sajnálom...

Te és a volt párod minősíthetetlenek vagytok...

2013. dec. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%

Ha ennyire felelőtlenek voltatok, akkor miért tartod meg a babát?

Egyszerűen mond meg neki, hogy lesz még egy gyerek, aki után fizethet majd.

2013. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%

Úristen, ez most komoly? Vannak ilyen emberek? Sajnálom szegény picit, hogy oda születik hozzátok, ne haragudj, de ez a véleményem. Elég gerinctelen a párod, hogy megcsalja a jelenlegi párját, akivel van egy közös, fél éves kislányuk. Össze-vissza járatja a farkát mindkettőtökbe, és még ki tudja kibe, csinálja a gyerekeket agyba-főbe. Gondolom jó állása van, szépen keres, jól eltart majd titeket, nem szenvedtek majd hiányt semmibe sem. Az állam meg majd hozzárakja, kipótolja a mi adónkból a hiányzó részt.

A kérdésedre a válasz, szerintem karácsony után mond meg nekik, legalább a barátnőjének és a kislányának ne rontsd el az ünnepet. Elég ha utána elrontod az életüket...

2013. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%
OMG....nem lennék most azok helyében,akiknek van egy fél éves lányuk egy olyan féérfitől,akinek már van gyereke,remélhetőleg az új barátnő nem GyK-ezik.
2013. dec. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
43%
Miért tartod meg? Van már két gyereked akiket egyedül nevelsz? Mit vársz most a volt párodtól?
2013. dec. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Már 14 hetes volt a pici mikor kiderült a terhesség (spirál mellett nem sokszor volt vérzésem), de amúgy sem hiszem, hogy képes lettem volna elvetetni.

Én továbbra is ugyanúgy érzek a férjem iránt, mint eddig és még ő sem tudta lezárni a kapcsolatunkat. Tudom, hogy nem volt szép cselekedet amit tettünk, de mégsem tudom igazán bánni.

A gyermekeinket nem egyedül nevelem, hanem közösen, ugyanúgy, mint eddig, csak már nem itthon alszik, hanem a barátnőjénél.

Fogalmam sincs, hogy mit várok tőle. Még ez az egész helyzet új nekem. Azt sem tudtam igazán feldolgozni, hogy elköltözött.

2013. dec. 11. 07:42
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Szép húzás volt, hogy ezzel próbálod visszacsábítani, de a barátnője helyében én kitekerném a nyakadat, a férjed helyében meg menekülnék még az országból is előled.
2013. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tudtátok lezárni a kapcsolatotokat, akkor az exed mi a fenéért állt össze egy másik nővel, ráadásul terveztek gyereket aki most fél éves?! Felnőtt emberek vagytok, ennyi eszetek lehetne, hogy ameddig azt sem tudjátok mi, merre hány méter, addig vagy nem állok össze senkivel (nehogy aztán rosszul döntsek és más érzéseivel szórakozzak), vagy ha össze is állok, akkor nem hagyom, hogy az ösztöneim vezéreljenek.. A pasi is gerinctelen és te is, és egy percig nem tudlak sajnálni, hogy "dehát még szeretjük egymást" és a hasonló gondolataid, írásaid miatt. Megérdemlitek egymást, csak azt remélem, hogy nem teszi lelkileg tönkre a jelenlegi párját, és a fél éves kislánya életét, csak mert azt sem tudja, hogy jó dolgában kit csináljon még fel..!!
2013. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de nem értem. Ha te szereted, és szerinted még ő sem lépett túl rajtad, akkor mi a fenének van egy másik nővel?

És szerinted otthagyná a baba miatt? Illetve csak a baba miatt hagyná ott, nem miattad, az jó lenne nektek?

Vagy akkor most három gyereket fogsz egyedül nevelni?

Bár azt írtad, nem akarod karácsony előtt elrontani az ünnepüket. Akkor azért mégsem lesz olyan lelkes. Hát nem tudom, ez elég durva helyzet.

2013. dec. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!