Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondjam el,...

Mikor és hogyan mondjam el, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A pici apjával már nem élünk együtt, csak átjött a fiunk szülinapját ünnepelni és lekéste az utolsó vonatot, nálunk aludt. Egy kicsit nosztalgiáztunk kettesben, mint régen és végül az ágyban kötöttünk ki. Egy hete tudom, hogy baba van, de eddig még orvosi okokból nem szóltam neki és most, hogy már minden renben van a picivel, fogalmam sincs, hogyan mondjam el neki. Ő már a barátnőjével és a fél éves lányukkal él.

Először úgy gondoltam, hogy karácsony előtt nem szólok neki, hogy ne rontsam el az ünnepüket, de attól tartok a gyerekek említenének az apjuknak valamit, amiből rájönne és nem akarom, hogy így tudja meg.


2013. dec. 11. 06:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagy aljas.....semmi bűntudatos nincs?

Mi lesz ha ő nem akarja....

Így higy csinálták meg a 12 hetes szűréseket?

Hogy lehet hogy semmit nem vettél észre?

Biztos nem azért van így hogy már ne lehessen elvetetni?

Kérdésedre válaszolva simán mond meg neki mimnél előbb joga van tudni, azt hogy ő hogy dolgozza fel, elmondja-e a barátnőjének majd eldönti. De ha nem te akkor se tedd!!!! És ne csodálkozz ha kiborul, vagy tagad...

2013. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Lienah ***** válasza:
50%
Ilyet még nem hallottam... durva... :O
2013. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az én hibám. Miattam költözött el, mert én dühömben elküldtem, mikor kiderült, hogy megcsalt és még gyereke is lett a nőtől. Ő már többször kérte, hogy hazajöhessen, de nem tudom mit akarok. A legszívesebben azonnal hazahívnám, mert nagyon szeretem, de már nem tudok benne úgy megbízni mint eddig és úgy érzem, jobb lenne mindkettőnknek, ha az új családjával maradna.

Mindenki mást mond és tanácsol. A tesóm a válásra szavaz, anyuék és anyósomék a párterápiát javasolták, a főnököm a nyitott házasság előnyeiről papol és még a babáról nem is tudnak.

2013. dec. 11. 08:18
 14/37 anonim ***** válasza:
80%
Ah számolgatom a férjecskéd elég nehezen viselte a barátnője szülés utáni "problémáit" és rohant hozzád egy kis üritésre. Sz@r helyzet,nem lennék a helyedben. Viszont látszik az irásodon,h te azt reméled,h majd visszamegy hozzátok,cs neh aztán meg a baránőnek csináljon egy újabb gyereket,miközben te regenerálódsz. Az lenne csak az igai komédia. Na de a csaj helyében olyan messzire menekülnék tőletek amennyire csak lehet.
2013. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
98%
Azért az kicsit ironikus, hogy téged azzal a nővel csalt, akit most veled csal.
2013. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, a szeretői státusz már a tiéd, gratulálok hozzá!

Én csak a gyerekeket sajnálom, hogy ilyen példa áll előttük, mert gondolom a kisfiatok is érzékelte, hogy "apa anyával aludt" és reménykedik gondolom. Arra ne számíts, hogy nem kotyogná ki, mert szerintem igen, a kisgyerekekből kiindulva, de ez nem is baj, a baj nálad van.

Tényleg remélem, hogy ez egy kamu kérdés...

2013. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Nem én terveztem így a babát. Hormonos spirálom volt fennt kb 4 évig, jövő augusztusban kellett volna cserélni. Hol volt vérzésem, hol nem, de a dokim szerint ez nem szokatlan. Akkor mentem orvoshoz, mikor úgy éreztem, hogy mozog bennem "valami". Ő sem akarta elhinni, a vizsgálat előtt azt mondta, csak az idegeim játszanak velem. Csütörtökön vette le a spirált és 2 napig azt hittem elmegy a baba mert folyamatosan véreztem, de hétfőn az uh után azt mondta, minden a legnagyobb rendben. A 12. heti genetikairól lekéstem, de a vért még le tudták venni a down vizsgálat első köréhez és már az amniora is van időpontom.
2013. dec. 11. 08:38
 18/37 anonim ***** válasza:
71%

Ha ez lenne a bosszú része,h.megcsalt,gyereket csinált annak a nőnek,akkor legyen kerek,egész a bosszú és mond el az ünnepek előtt!

Nem lehetett könnyű,megtudni,h.megcsaltak és baba is lett.Emiatt sajnállak,a nő meg szült egy családos férfinak!Megvetem azt a nőt is! Erre most te válaszolsz egy újabb babával?!

És ez az adok-kapok meddig fog menni?A picikre gondol itt valaki?Nem vagyok abortusz párti,de szerintem kicsit se véletlen,h.idáig titkoltad az ex előtt!Kidobja a nő?Vissza megy hozzátok?Nem tudom mi a jobb?Vagy talál egy harmadikat?Itt nincs jó döntés!A gyerekek szempontjából valamelyik mindenképp vesztesként végzi!

Tanácsot nem tudok adni,de fogadd őszinte gratulációmat úgyaz egészhez!!!

2013. dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Már nem olyan kicsik a gyermekeink 15, 10 és 9 évesek.
2013. dec. 11. 08:43
 20/37 anonim ***** válasza:
47%
Ez elég durva történet. De ha tényleg szereted és ő is menne vissza hozzád, akkor mondd el neki, a babát is. Legalább ti és a már meglévő gyerkőcök együtt tölthetitek a karácsonyt. A barátnőjét mondjuk sajnálom, de jobb lesz neki, ha minél hamarabb megtudja, hogy mibe csöppent bele.
2013. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!