Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy lassan 10...

Mit tegyek, hogy lassan 10 éves fiam elfogadja a páromat?

Figyelt kérdés
A fiam nem hajlandó elfogadni a páromat. A párom bármit tesz, utálja őt. A gyerek apja sem hangolja ellene mégsem szereti. Csúnyán beszél vele pl: nekem ne dumálj, fordulj fel stb. Persze mondom neki, hogy nem szabad csúnyán beszélnie vele mert ő vesz neki ruhákat stb, de nem érdekli. Próbáltam már, hogy kettesben elmenjenek valahová, de a fiam arra sem hajlandó. Mondtam már neki, hogy én ugyanúgy szeretem mint eddig, azt mondja, hogy nem ez a baj, utálja és kész. Mit tegyek?
2013. dec. 10. 12:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
65%
Hm...szerintem itt mélyen gyökerezik a probléma, nem az új párnál kezdődött. Kérdező, sajnos mivel egyedül nevelted a fiadat, szerintem eléggé elkapattad, nem arról van szó, hogy a Párodnak ne mondja hogy fordulj fel, hanem SENKINEK nem lehet ilyet mondani! Érted a különbséget, hogy miért?Nem azért mert ő veszi a ruhákat, az isten áldjon meg! A gyerek viselkedése a te nevelési kudarcod következménye. Vidd el gyerekpszichológushoz és fogadd meg amit tanácsol.
2013. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
54%

Leültél már egyszer is a 10 éves fiacskáddal megbeszélni a problémákat? Ha nem akkor épp itt az ideje! Még mindig az anyja vagy ő pedig a gyereked, neked kell irányítanod és fognod a kezedbe miközben "kovácsolod" az életét.

Az én fiam is 10 éves és akár mi gond van, leülünk és áttárgyaljuk a helyzeteket! Dacosak tudnak lenni azt tudom néha kiborul a bili de akkor "fel kell takarítani".


Meg lehet mindent oldani, mint te szülő neked kell a legjobban érteni minden mozdulatát és kifejezését. A gyerek valamiért haragszik amit nem mer kinyilvánítani. Te+Ő kettesben szépen leültök egy nyugis napon és megbeszélitek a problémákat. (ne ugraszd egyből a mély vízbe)

Neked kell megérteni a gyermekedet, nem egy idegennek és nem a párodnak. Jelenleg a párod számára idegen.

Aranyos a párodtól, hogy odafigyel rá és próbálkozik, de nem neki kell helyretenni a dolgokat.

2013. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálj meg minél több időt tölteni a fiaddal kettesben, hogy ne érezze magát kirekesztve. Beszélgess vele sokat, a legfontosabb hogy hallgasd meg, bármit mond. Az a gyerek rosszalkodik, aki több figyelmet igényel, ha másképp nem, rosszalkodással megkapja. Aztán szépen lassan próbálja meg a párod bevonni őt társként a mindennapokba, de csak ha a fiú is akarja pl. segitsen malacot etetni, minél többet dicsérje, ne csak negatívum legyen.
2013. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!