Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy lassan 10...

Mit tegyek, hogy lassan 10 éves fiam elfogadja a páromat?

Figyelt kérdés
A fiam nem hajlandó elfogadni a páromat. A párom bármit tesz, utálja őt. A gyerek apja sem hangolja ellene mégsem szereti. Csúnyán beszél vele pl: nekem ne dumálj, fordulj fel stb. Persze mondom neki, hogy nem szabad csúnyán beszélnie vele mert ő vesz neki ruhákat stb, de nem érdekli. Próbáltam már, hogy kettesben elmenjenek valahová, de a fiam arra sem hajlandó. Mondtam már neki, hogy én ugyanúgy szeretem mint eddig, azt mondja, hogy nem ez a baj, utálja és kész. Mit tegyek?
2013. dec. 10. 12:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az már azért tényleg durva.Mit kapott azért mert kiengedte a disznókat?
2013. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Leszidtam és a párom pofon akarta vágni. Egy óra hosszába került mire sikerült őket a helyükre hajtani.
2013. dec. 10. 13:40
 23/33 anonim ***** válasza:
67%

A gyereked egyszerűen kezelhetetlen, neveletlen és viselkedészavaros. PErsze ezt te, mint elfogult anya nem látod.

Vidd el orvoshoz!

2013. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
51%

Igazából nem kellene semmit tenni, csak megvárni szépen amíg a fiad elfogadja.

Ne bizalmaskodjatok előtte, mert attól csak kirekesztve érzi magát. A párod minél inkább teper, annál kevésbé fogja elfogadni a fiad. Ez egy érzékeny időszak nála. Nem tudsz mit tenni, megnevelni már késő. Nevelni az első 3 évben lehet, akkor is főleg személyes példával.

Ha nem nyaggatjátok, akkor talán belátja, hogy a párod nem olyan rossz, mint ahogy gondolja. De ne akarjatok a kedvében járni, a párod maradjon semleges. Azt pedig ne akarjátok rákényszeríteni, hogy szeresse. Ha utálja, akkor utálhassa. Persze az udvariasságot adja meg (ha tőletek is mindig ezt látja/látta, akkor nem lesz gond ezzel). A gyerekek nagyon megérzik, ha a mondott szó mögött nincs tartalom. Vagyis te hiába papolsz neki, ha tőled nem ezt látja, vagy nem gondolod komolyan.

Nem lehet, hogy azért ilyen, mert az apukájával szétmentetek?

2013. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%

Milyen jó, hogy egy 10 éves gyerek feje fölött mindenki pálcát tör.


Miért ilyen a gyerek?

- Elsősorban nem lett megnevelve.

- Elváltak a szülei.

- Az egyetlen biztos pont aki maradt neki mással van

- Lelkileg kiegyensúlyozatlan, összezavarodott.


Az az egy biztos, ha mindent úgy csinálsz továbbra is ahogy eddig, akkor semmi nem fog változni.

Talán célszerű lenne felkeresni a nevelési tanácsadót, és ott először tanácsot kérni, majd a gyereket is elvinni, hogy szakember tudjon foglalkozni vele. Meg veletek is.


Nem azért mert a fiad valami ki ördögpalánta lenne, hanem azért, mert abból amit írsz látszik, hogy egyedül nem tudja a helyére tenni a dolgokat.

2013. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%

Fegyelmezni pedig nem a párodnak kellene, hanem neked. De lehet, hogy elkéstél vele.

Csókolózni pedig ne csókolózzatok előtte! Ez nem rá tartozik.

Amúgy meg sokan szidják itt szerencsétlen gyereket, de valamiért ő ilyen lett. Mitől? Így neveltétek Kérdező. Talán nem voltatok vele következetesek és hitelesek, most meg észérvekkel próbálsz hatni egy 10 évesre. Őt nem érdeklik az észérvek és nem érdekli, hogy ki veszi a ruhákat neki. Nem azért nem szabad csúnyán beszélni, mert a másik eltart bennünket. Ne haragudj, de valamit elrontottál a kisfiadnál.

2013. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Egy éves volt amikor az apjával külön mentünk, gyakorlatilag nem is neveltük együtt az egy év alatt sem. Nagyon jó a kapcsolata az apja új családjával is. Muszáj, hogy elfogadja a páromat mivel, ha én dolgozom vele kell itthon lennie.
2013. dec. 10. 14:26
 28/33 anonim válasza:
45%

A második válaszolónak nincs igaza. Mert ha ő olyan b*rom h veri a saját gyerekeit azt felkéne jelenteni mert benne van a jogszabályban. Én jelenleg 13 éves vagyok és van tapasztalatom mert anyukámnak is van egy párja. Nekem szimplán az volt a bajom h ott volt. Azt hittem h akk anyukám őt fogja szeretni jobban. De tévedtem. Mivel én jogász-pszhiholóus szeretnék lenni sok könyvet olvastam az ilyen esetekről.

Hidd el nem veled van a baj hanem a gyerekkel. Szimplán nem bírja elviselni ezt az új helyzetet. Mennyit szoktál vele foglalkozni?

2013. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Ilyenkor 4-ig van suliban, én minden másnap dolgozom. Nem sokat vagyunk együtt.
2013. dec. 10. 14:50
 30/33 anonim válasza:
100%
EZ nem segít rajta hogy azt mondjátok elrontotta. Azt mondd meg neki mit csináljon!
2013. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!