Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy lassan 10...

Mit tegyek, hogy lassan 10 éves fiam elfogadja a páromat?

Figyelt kérdés
A fiam nem hajlandó elfogadni a páromat. A párom bármit tesz, utálja őt. A gyerek apja sem hangolja ellene mégsem szereti. Csúnyán beszél vele pl: nekem ne dumálj, fordulj fel stb. Persze mondom neki, hogy nem szabad csúnyán beszélnie vele mert ő vesz neki ruhákat stb, de nem érdekli. Próbáltam már, hogy kettesben elmenjenek valahová, de a fiam arra sem hajlandó. Mondtam már neki, hogy én ugyanúgy szeretem mint eddig, azt mondja, hogy nem ez a baj, utálja és kész. Mit tegyek?
2013. dec. 10. 12:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
5%

A gyermeked féltékeny rád ugy érzi, hogy téged is elveszithet,mint az exedet. Le kell nyugtatni és nem büntetni, nagyon sokat foglalkozzál vele, és éreztesd,hogy mindig számithat rád.Viszont ha nem megy ez a dolog a pároddal kapcsolatban, akkor sajnos a gyermeked érdekében a pasinak kell mennie.

Mióta vagytok együtt?

2013. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
ja, és félreértés ne essék, imádom a gyerekeket, én is édesanya vagyok, de azt soha nem hagynám, hogy egy gyerek mondja meg, mit tehetek és mit nem. Számomra elképzelhetetlen, hogy tartsak a gyerekem haragjától, vagy féljek neki bármit is elmondani. És azok az anyukák, akik ennyire meghunyászkodva közelítenek a gyerekük felé, pont a legrosszabbat teszik, minden tiszteletüket lerombolják a gyerekük előtt. A gyerekünk a legfontosabb az életben, de egy játékszabályt tartsunk már be: mi vagyunk a felnőttek, ő a gyerek, hát viselkedjünk is úgy.
2013. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
és ilyenkor nem zavarsz le neki egy pofont?mert én is szájba küldeném.Ne még plusz munkát vállaljon az a szerencsétlen,hogy neki drága ajándéka legyen.Nem kell semmi?nagyon helyes.csomagolj be neki egy üres dobozt,majd ugy áll a szája mint a leszakadt farzseb,elgondolkodik valamit valamiért.10éves nem olyan kicsi gyerek már.Mi lesz később neki megy a párodnak mert útálja?ne már a nyúl vigye a puskát.Rázd már gatyába
2013. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező,persze,hogy rosszabb,hisz nem tetszik neki a büntetés,de ezért nem szabad nem megbüntetni,következetesnek kell maradni,ha csúnyán viselkedik büntetni kell,ha naponta 12x akkor annyiszor,fájdalmas dolog ez tudom,hisz az anyai szívednek biztosan nehéz,de nem fog menni máshogy.

Ha a pároddal és veled nem akar menni sehová,akkor nem kell elvinni,de Ti menjetek el,aztán meséljétek,hogy milyen nagyon jó volt,és miket is láttatok,hallottatok,lehetőleg olyat mesélj,ami tudod,hogy neki is tetszene,aztán a végén mond neki,hogy hiányzott onnan,és jó lett volna,ha ő is ott van.Pár alkalom után biztosan elakar majd ő is menni veletek.Tényleg ne hagyd,hogy a fejedre nőjön,hogy ő irányítson.Tudod,ha megkapja a rég vágyott játékot,az egészből az jön le neki,hogy jól csinálja a dolgait,hisz elérte amit akar.

2013. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
92%

Azért beszél így az új pároddal, mert megteheti. Nincs tudatában, hogy ezzel bánt téged is, károkat okoz neked. Valószínűleg a pozícióját védi, fél tőle, hogy kevésbé fogod szeretni, mert mást is szeretsz. Egyszerűen csak el kéne vele őszintén beszélgetni, és elmondani neki, hogy milyen következményekkel fog járni, ha ezt a viselkedést folytatja, hogy nem azt fogja elérni, hogy kisajátít magának, hanem szomorú leszel, csalódott, és még haragudni is fogsz rá. 10 éves nem hülye, meg kell, hogy értse.

Voltam hasonló helyzetben, én úgy oldottam meg a dolgot, hogy elmagyaráztam a lányomnak, hogy a szeretet nem úgy működik, hogy ekkora a szívem, és csak ennyi szeretet fér bele, és minél több embert szeretek, akkor kevesebb jut másnak. Azt is megértette, hogy ha anyának jobb az élete, ha anyát szereti valaki, és anya boldog, akkor a gyereknek is jobb az élete, mint egy magányos, szomorú, elkeseredett anyuka mellett. Ráhagytam döntse el, hogy melyiket válassza. Azóta nem konkurenciaként tekint az új páromra, hanem társként, akivel együtt kell élni, és ha lehet, akkor inkább jóban, mint rosszban, így jobban jár mindenki.

2013. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A páromnak van 12 disznója itthon, a fiam tegnap kiengedte az összeset az udvarra és jót nevetett. A párom persze majdnem felpofozta, de nem engedtem. Szerintetek kellett volna?
2013. dec. 10. 13:02
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
Ha felpofoztad volna még annál jobban megutálja a párodat.Más megoldàst kell találnotok!
2013. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Mégis mit? Hiába beszélek vele, semmit sem ér.
2013. dec. 10. 13:08
 19/33 anonim válasza:
19%
Nem szabad előtte csókolózni, simogatni, ölelgetni. Csak egymás mellett élni. Majd ha kettesben maradtok akkor jöhet a szerelem. És nagyon sokat kell vele beszélgetni. Mindenféléről. Lányokról, barátokról főleg.
2013. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
De ha a párom hazajön a munkából azért nehogy ne csókoljon már meg. Ez azért már tényleg durva.
2013. dec. 10. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!