Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mást mond a szívem, és mást...

Mást mond a szívem, és mást az eszem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 éves fiú vagyok. Korábban sok-sok évig kerestem az igazit, és ismerkedtem, korban hozzám illő lányokkal, de sajnos egyikkel sem sikerült megtalálnunk az összhangot, talán hiányzott a "szikra", talán másért. Hosszú történet, sok-sok fejezettel. Aztán két évvel ezelőtt teljesen véletlenül megismerkedtem a mostani barátnőmmel. Édes, aranyos, okos nő, aki borzasztóan szerelmes belém, és én is szeretem őt. Illetve szeretném, de néhány dolog közbeszól... 9 évvel idősebb nálam, elvált, és van egy lánya. Ráadásul több száz km-re lakunk egymástól, és csak egy-két hetente tudunk találkozni.


Közös gyerekünk már biztosan nem lehet, hiszen benne van a korban. Anyagi és egyéb okokból nem látom esélyét, hogy összeköltözhessünk. Mindig olyan házasságról álmodtam, ahol saját gyerekem lehet. A szüleimmel is hűvös a viszonyunk azóta, hogy megismerkedtem a mostani barátnőmmel. Nem ismerik őt, de gyűlölik. Pedig számomra a szüleim is fontosak, hiszen egyedüli gyerekük vagyok, és csak rám számíthatnak öreg korukra.


Két szenvedélyes év után úgy érzem, nincs értelme együtt maradnunk. Pedig ha fiatalabb lenne, és nem lenne gyereke, el tudnám képzelni mellette az életem, mert egyébként egy csupa szív, bájos és rendes teremtés. Így viszont az érzéseim és a józan ész között vergődök, nem alszom rendesen, és sokszor érzem azt, hogy csak egy lépés választ el a kimerültségtől és a depressziótól. Ha vele vagyok, jól is érzem magam, de gondolatban majd megszakad a szívem, mert tudom, hogy nincsen értelme az együttlétünknek. Egyelőre képtelen vagyok szakítani, még a gondolatától is megőrülök. Ha együtt maradunk, akkor viszont ellenem dolgozik az idő.


Azt mondják, hogy a szerelem mindent legyőz. Rájöttem, hogy ez nem mindig igaz. Az élet sokkal bonyolultabb, és tudni kell hideg fejjel dönteni, még akkor is, ha lélekben belehal az ember. Tudom, hülye voltam, hogy akkor engedtem az érzéseimnek...


Mi a véleményetek? Ti mit tennétek a helyemben?


2009. nov. 23. 06:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés mennyivel idősebb a nő?Miért gond hogy van gyereke?gondolom ha arról lenne szó gyerekestül együtt elfogadnád?!Ha nagyon nagyon szeretitek egymást akkor oldjátok meg az összeköltözést valahogy.szüleidnek mutasd be a hölgyet,akkor talán elfogadják ha megismerik,beszélgess velük hogy te vele vagy boldog hogy neked ö kell,ha tényleg ö kell.Gondolkodj rajta mit kaphatsz ettől a kapcsolattól és mit ha nem vagy vele?remélem jól fogsz dönteni bármi is a döntésed!!
2009. nov. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kilenc évvel idősebb nálam. Nem annyira az a gond, hogy van gyereke, sokkal inkább az, hogy nekünk már nem lehet. Az ő gyereke sem kicsi már, és én soha nem tudnék úgy kötődni (és persze ő sem hozzám), mintha sajátom lenne. Ha néha arra gondolok, hogy leszünk még 60-70 évesek, amikor talán még inkább jól esne, ha valakire számíthatnék. Ezért (is) vállalnak az emberek gyereket általában. Itt érzek a dologban egy csapdát, és erre írtam azt, hogy ellenem dolgozik az idő.
2009. nov. 23. 06:45
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Faramuci egy helyzet ez...:/

De miért vagy olyan biztos benne, hogy nem lehet gyereketek? Tény, hogy már "benne van a korban", de nem ő lenne az első, aki ennyi idősen szül. Másrészt ott van az örökbefogadás, tudom, nem teljesen ugyanaz, mintha saját biológia gyermeked lenne, de szerintem őt is nagyon tudnád szeretni! Az összeköltözést is meg lehet oldani így vagy úgy, ha nagyon akarjátok! A szülőkkel pedig mindenképpen meg kell értetned, hogy Te mellette vagy boldog! Szerintem ők is inkább ettől a bizonytalanságtól tartanak, hiszen nem ismerik őt, nem tudják, mi lesz veletek! Ha egyedüli gyermekük vagy, még inkább érthető, ha féltenek! De ha bemutatod nekik, és tényleg próbálsz hatni rájuk, egy idő után (ha lassan is) bele fognak törődni... A legfontosabb,hogy lássák, hogy boldog vagy ebben a kapcsolatban! Ha tisztáztad magadban az érzéseid, szerintem jó lenne megbeszélni pároddal is ezt, őszintén. Megkérdezni a véleményét, elmondani a félelmeidet... Ha igazán szeret (na meg ugye ő már egy érett értelmes nő), akkor meg fogja érteni és talán együtt kereshettek megoldást a problémákra! Őszintén sok sikert kívánok!:)

2009. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

kedves első:9 évvel idősebb a hölgy.

Én nő vagyok ugyan,de hasonló a történetem nekem is,csak ott 2 gyermek volt,és a pasi nem akart gyereket és összeköltözni sem velem és az én szüleim sem szerették.Életem nagy szerelme volt 7 évig voltam vele,de jó formán az elején tudtam,hogy semmi komolyabb nem lehet belőle...Nagyon sok idő kell ahoz,hogy az ember eltudja engedni akit szeret nekem 7 év kellett...muszáj volt az eszemre hallgatnom,ha családot és gyereket szeretnék,és esélyt adni magamnak és másnak is hogy bebizonyitást nyerjen,hogy lehet szerelmes ujra és boldog mással is.Én jol döntöttem már házas vagyok van egy gyönyörű gyerekem és boldog szerelmes vagyok.Szóval ha neked más az életcélod és gyereket,feleséget szeretnél akkor bizony más uton kell járnod.Ehez idő kell,hogy el tudd őt engedni..Nekem nagyon sok kellett!Sok szerencsét!

2009. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy. Nem irigyellek miatta. Mindenképpen mérlegelned kell, mert Te is bennevagy a korban, hog családot alapits. Azt mondod 2 éve szenvedélyes a szerelmetek. De nem éltek együtt, pedig lehet hogy nem ártana azt is valahogyan megpróbálni.( lakva ismeri meg egymást 2 ember, főleg hogy van egy lánya és ő is veletek élne) Igy hamarabb kiderülne, ha tényleg nem illetek össze. Ha szakitanál vele nem lehet tudni milyen kapcsolatot sikerül kialakitanod egy másik nővel, mennyi mindent tudna neked adni érzelmileg. Lehet hogy gyereked lenne, de lehet hogy a mostani párod nyomába sem érne. Próbálj vele beszélni ezekről a dolgokról, hogy mennyire nyomasztanak ezek a kérdések, és hátha ki tudtok valamit találni együtt. Szerintem lehetséges az is, hogy legyen még közös gyereketek, de jó lenne ezt mielőbb tisztázni,hogy szeretne e ő is. Kivánom neked a legjobbakat, és majd irj a fejleményekről!
2009. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

A korkülönbség (az iránya) nem a legideálisabb. Hidd el, évek kédése, és igazán erőteljesen ki fog ütközni! Gyereketek még símán lehetne, ha orvosi segítséggel is. Kérdés, hogy érdemes-e. És az egyéb tényezők, a távolság és a ritka találkozások. Az anyagi okai az összeköltözésnek még áthidalhatók lennének, hiszen mindketten laktok valahol...Munkát is szerezhet valaki egy távoli helyen is, ha megvan a szándék.

Őszintén, én nem hiszek az ilyen felállású kapcsolatok tartósságában! Ezt mindenképen mérlegeld, és így gondold át a problémáitokat, valamint a még csak lappangó problémáitokat is mindenképpen!

2009. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
A szerelem idővel elmúlik,persze még azsertheted és tisztelheted, de ha nincs közös jövőtök,akkor nem érdemes tovább vele maradni.Keress egy olyan lányt aki fiatalabb és össze tudtok költözni. Sok olyan nő van aki egyedül van még/már.Biztos sok sikertelen kapcsolatod volt,de ne add fel.Amúgy 4-45 évesen is lehet szűlni,de ha nem vagytok egy háztartásban,akkor hülyeség.Már az elején együtt kellett volna laknotok.Te még nem vagy olyan idős, hogy ne találj magadnak valaki+ a férfiak ebben az esetben nagy szerencséjük van, hisz még 50-60 évesen is képesek gyereket nemzeni(persze azért ne várj addig).
2009. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7:40 Még annyit, hogy 9 év a nő javára nagggyon sok. Vagy te fogsz akarni idővel egy fiatalabbat, vagy ő fogja megelégelni, hogy az anyád legyen.
2009. nov. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fő probléma nem az, hogy van már gyereke, hanem az, hogy már 42 éves és ha akarnátok akár most rögtön gyereket, talán nem is lehetne vagy csak nagyon nehezen. Bár ki tudja, van, aki ennyi évesen még szül...szerintem a szüleid is azért állnak így hozzá, mert nem tudják elképzelni a jövődet mellette. Az anyagi helyzet azért rajtad is múlik, 33 éves férfinak illik egzisztenciát teremtenie. Én úgy gondolom, hogy minden lehetséges, ha akarjátok. Ha ennyire úgy érzed, hogy ő az igazi, miért nem lehet megoldani az összeköltözést, házasságot, gyereket? Vagy könnyebb kifogásokat keresni, mint meglépni mindezt? A szüleid is másképp állnának hozzá, ha látnák, hogy realisztikus terveitek vannak...nem egy távkapcsolat, ami ennyi évesen tényleg elég "gáz".
2009. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
De miért gondolod, hogy nem lehet közös gyereketek???! 42-43-44 évesen szülni egy második babát, ma már nem akkora "érdekesség", mint húsz éve. Vagy a hölgy nem szeretne? Beszéltetek erről? Mit mond?
2009. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!