Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készültök az évtized...

Hogyan készültök az évtized legszegényebb karácsonyára?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy ősrégi műfenyőnk van,de ha fel van díszítve,nem lehet megmondani,h nem igazi.:)És így minden éveben megmenekül egy fa.:)
2009. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnál két éve van műfenyő és tényleg nagyon szép. Mamáméknál mondjuk kb 20 éve az van, akkor még nem lehetett olyan szépeket kapni, na azon látszik is nagyon, hogy mű, de amit anyu vett két éve, az gyönyörű. Én azért igazit veszek, kicsi a gyerek, és szeretném, ha gyerekkorában igazi, illatozó karácsonyfa lenne.

Én úgy vagyok ezzel a Karácsonnyal, hogy nekem mindkét mamám nagyon sokat mesélt arról, hogy a második világháború alatt milyen karácsonyuk volt, meg amikor akkora volt a szegénység... Nem is voltak karácsonyfa díszeik, csak pár alma a fán meg gyertyák. És hímzett könyvjelzőt meg zsebkendőt ajándékoztak. És örültek, hogy mákos gubát tudtak készíteni és volt valami filléres sütemény. De ők nem szomorkodtak emiatt. Énekeltek, játszottak, karácsonyi meséket mondtak, éjjel pedig misére mentek. Nem volt sok drága ajándék és étel, de megvolt a melegség, a család és az a bűvös karácsonyi légkör, vagy úgy is mondhatnám: áhitat.

Nekünk azért ma már sokkal könnyebb. Igaz, rajtunk nagyobb a nyomás, hiszen nagyanyáink idejében nem volt tévé, nem volt tele minden reklámokkal és családi filmekkel, amik arról szóltak, hogy Karácsonykor hatalmas rakás kaja kell meg diszkivilágítás az egész házba, meg méregdrága ajándékok.

Ettől függetlenül én nagyon szeretem a Karácsonyban a fényeket, a díszeket meg minden ilyesmit, de azért nem ezek a legfontosabbak. Sütök finom süteményt, talán kétfélét is, készítek puncsot, forralt bort, lesz pulyka is (na nem egy egész, azt sose tudnánk mind megenni), pulyka azért, mert nálunk senki se szereti a halat, a pulykát viszont mindenki, aztán kap mindenki valami kedves, de nem túl drága ajándékot. Persze a fiam többet is, neki már vettem egy édes ruhát, arra 2000 forintot költöttem, de azt már októberben megrendeltem. Kap még mesekönyveket is, meg kisautókat. A többiek persze csak egy-egy ajándékot kapnak. Szüleimnek amúgy is úgy szoktuk, hogy tesómmal közösen, 2-2 ezer forintot rászánunk (több tényleg nincs), de abból már lehet egy jó könyvet venni, vagy apunak valami hasznos mütyűrt az autóba, vagy akár egy CD-t. Nem az a lényeg, hogy az ajándék drága legyen, hanem hogy olyat kapjon az illető, aminek biztosan örül. Apukám pl. nagyon szereti az operákat, és tudom is, hogy mi nincs meg neki, amit nagyon szeretne.

Amúgy Karácsonykor nálunk sem az ajándék a lényeg, bár persze mindig nagy öröm van, mert valahogy mindig el lesz találva, hogy ki mire vágyik, de nem az ára a meghatározó, viszont nálunk is menő a társasozás, nagyon jól el szoktunk lenni ilyenkor.

2009. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

20.25-ös vagyok..

Tavaly ilyesmi fát vettünk..De mi dekorációval együtt,és égők is voltak rajta...de maga a fa ugyanez volt..nos,szerinted nem szép?

[link]

2009. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

De nagyon szép. Olyan, mint a milyeneket a legszebb képeslapokon látni.

Ilyet csak akkor tudok venni, ha visszamentem a Gyedről dolgozni.

2009. nov. 19. 22:05
 25/47 A kérdező kommentje:

A társasozást egyébként én is szeretném, csak most a kisbaba miatt nem megy.

Köszönöm szépen a válaszokat.

Aranyosak vagytok.

2009. nov. 19. 22:07
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jó a műfenyő. én egy barkácsáruházban vettem 3500ért, 150cm magas és kategóriájában elég szép, nem az a csúnya kopasz. egy igazi fenyő elég drága, ennyiért talán nem is kapni szépet. így legalább tudom, hogy akkoris lesz faa, ha nincs pénz, mert jövőre is csak előkapom.
2009. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Miért legszegényebb? Nem értem!
2009. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyerekek kapnak ajándékot. Ők viszont mivel csak 2en vannak, nagyot. A nagycsalád meg összedobja a pénzt, veszünk egy disznót, levágjuk, sütünk főzünk, közben megisszuk az öregek készítette bort és pálinkát. Együtt vagyunk, jól érezzük magunkat, ez a legnagyobb ajándék. A többi nem érdekes...
2009. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ez komoly, hogy ti vesztek egy disznot karacsonyra?

En ket harom szelet halat sutok es pulykat, kesz.

Egy egesz diszno? Nem semmi! Akkor jo etvagyat hozza!:) Egy kis hurkat en is ennek.

Nalunk is mufenyo van amugy, feldiszitve eleg jol nez ki, bar egy kicsit alacsony.

Ajandekot veszek, de nem sokat.

A belinkelt mufenyorol a kepet viszont nem lattam, mivel nem jott be, csak az uzlet oldala jott be nekem. Hol a fenyorol a kep???

2009. nov. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

nekem albérletbe csak ilyen 30centis kis műfenyő lesz,meg ablakba égő

24-25-ét ugyis szülőknél töltöm,26-ot meg pároméknál

szüleimnél lesz igazi fa (minden éven van 3zer körül ismerőstöl)ez kerül az előszobába,szép nagy,meg hálóba kerül másfeles mű,öcsém 8 éves,még miatta kell...

pároméknál egy 3méteres mű van,sztem nem szép,tul mű,de ugyse látom sokat,lényegtelen,meg ott nincs kisgyerek


ajándék...diákmunkázok,igy most jo,öcsém,párom megvan mit kap,szülökre nincs ötlet,de még van egy hónap rá

22/L

2009. nov. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!