Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készültök az évtized...

Hogyan készültök az évtized legszegényebb karácsonyára?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
én tudtam venni a páromnak egy könyvet 3000Ft-ért, de másnak már nem tudok semmit se venni. szerencsére amúgy sem vagyunk nagy ajándékozósak. mi már évekkel ezelőtt vettünk egy műfenyőt. nem igazi, de 5000Ft volt, nem is túl ronda, így pont jó, nincs pénzem minden évben valódi fenyőre. egy kis karácsonyi hangulat nem pénz kérdése, pár aprósága a lakásba, amit készíthetsz a gyerekekkel, valami finom vacsi(itt is az ötlet a lényeg, nem az hogy mennyibe kerül), este játék és kész a karácsony kevés pénzből. ha számodra fontos, akkor igenis meg tudod csinálni hangulatot, az nem pénz kérdése és eszedbe se fog jutni szenteste, hogy szegény ez a karácsony.
2009. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
50%
nekünk hála égnek összejött egy kis plussz így karácsony táján. drága ajándék lesz a lányunknak, konkrétan egy motor. nagyon régóta akarja, jogsija van. csak úgy odaadni egy "átlag szerdán" túl nehéz lenne. de így karácsonyra valamivel jobb. amíg gyerekek vannak, addig lesz ajándék, mínél több. Ugyanis nekem bárki bármit mond, a gyerek jobban örül míg sok ajándékot talál a fa alatt. Persze ez is csak egy bizonyos korig igaz. :) Tehát a nagylányunk értékelni tudja, hogy ez most nehéz volt, anyagilag,lelkileg, de biztos vagyok benne, hogy ennek ő már jobban örül, mintha 100 ajándékot találna :)
2009. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
74%

Jövőre szegényebb lesz csak megsúgom(közgázt tanulok,számoltunk a tanárral eleget)


Hogy készülünk:)Hát akartam ajándékokat,de elég sok most a kiadás,úgyhogy minden tervem szertefoszlot.Egy ajándékot adunk mindenkinek,de annak biztos,hogy mindenki örülni fog:)


Egy kiscsaj,aki ha jól időzít,tényleg Szent Este fog megszületni:)


Ada és Abigél:)

2009. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
nem veszek fát, csak odaképzelem
2009. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

20.09-es gratula!


Hát a fa tényleg zűrös.

Én nagyon szerettem eddig duglaszt, mert nem hullat ( igaz, hogy illata sem sok), de idén marad a luc.


Ja azt én is sejtem, hogy a jövő év sem lesz egy fáklyás menet.


Lehet hogy össze kell vonni a Nyuszit, Mikulást, Jézuskát? Hogy fognak kinézni hárman kéz a kézben?

Majd jót nevetünk és elfelejtjük, hogy nincsen semmink.

2009. nov. 19. 20:20
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Én egész őszi szünetben 12 óráztam diákmunkán, így 16 ezer Ft kijött karácsonyra, jövő héten megyek megvenni őket.

Én úgy voltam vele, hogy van egy gyógypapucs, amit nagyon szeretett volna apám megvenni 10 ezer forintért, meg anyám is szeretne egy olajsütőt, amit kihozok 8 ezer forintból. Ez 18 ezer forint 2000Ft-al több, így két hétig nem kajáltam a suliban.


Én örülök neki, hogy meg tudtam venni amit tényleg szeretnének szüleim, jobb, mintha piára, bulira, vagy hasonlóra költeném.


17/F

2009. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Mi idén karácsonykor nem tudunk hazamenni,így idegen országban család,testvérek nélkül ünnepeljük a karácsonyt,sajnos....Fát nem kell vennünk mert tavaly gyönyörű műfenyőt vettünk(mindenki azt hitte,hogy igazi annyira szép volt),de azért igyekszünk magunknak ezt az ünnepet is emlékezetessé tenni...
2009. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

A műfenyő tényleg szép?

Tudom egyszer kell beruházni rá, de nem giccses?

2009. nov. 19. 20:28
 19/47 A kérdező kommentje:

20.20-as!

Ilyesmit az én lányom is hajlamos lenne csinálni, csakhogy mindig hoznia kell a számlát, hogy befizette.

Azért ez nagyon szép tett volt tőled.


Jó veletek beszélgetni, mert így átérzem, hogy mások is vannak velem egy csónakban.

Azért szép lesz ez az ünnep, mert tényleg igazán csak rajtunk és a szívünkben élő szereteten múlik, hogy hogyan éljük meg.

azért az egyedül ünneplőket nagyon tudom sajnálni.

2009. nov. 19. 20:31
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

17/F aki a szüleidre költöd a diákmunkás pénzt! Őszinte tiszteletem!!!! De tényleg! Jó, hogy vannak még ilyen fiatalok! :)

Más: a műfenyő szép, nekünk is az van, nem giccses, a tescoban 8000-ért most egészen szépet láttam. Persze Obi-ban lehet kapni 40-ért is, de ki tudja azt megfizetni?!?

Én holnap sütök mézeskalácsházikót! :)

2009. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!