Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit nagyon drámakirálynő...

Kicsit nagyon drámakirálynő vagyok, igaz?

Figyelt kérdés

Küszöbön van egy külföldi munka, ahova lehetőség szerint már decemberben mennem kell. Én ezt nagyon rosszul élem meg,sosem voltam 1-2 hétnél távolabb a családomtól, ez meg 1 éves távollétet von maga után minimum.


Nem is tudom, valahogy jól esne ha kicsit jobban törődne velem a család. Nem ajnározást várok, de anyu is úgy van ezzel, hogy van menj. Végül is igaza van, felnőtt kisnagylány vagyok, de akkor is zavar ez a közömbösség.


A párom is úgy van ezzel, hogy csináljak amit jónak látok, én tudom, hogy mi a jó nekem... egy értelmes tanácsot nem tudok kiszedni belőle. Ha elkezdem mesélni, hogy mennyire ideges vagyok emiatt, akkor csak hümmög.


Én élem meg túlságosan felnagyítva a dolgokat, bolhából csinálok elefántot, vagy tényleg túl nagy közöny vesz körül?


2013. nov. 21. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Mit akarsz, ajnározást? Jaj kicsi lányom ne menj, ne keress pénzt külföldön, ülj anyuci szoknyáján és húzd a beled a havi minimálért valami sz[a]r helyen... Ez kell?

Felnőtt ember vagy már, tudnod kéne önállóan dönteni. Vagy mész vagy nem. Ennyi a történet. Senki nem hozhat helyetted meg már ilyen volumenű döntést, mert azokból mindig az van, hogy bezzeg te bíztattál/nem bíztattál. Nőj fel kicsit végre.

2013. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Megértelek, én sem lennék 1 évig távol, de akkor miért jelentkeztél erre a munkahelyre? Ha nem lenne párom, akkor oké, de tőle nem mennék így el. Nekem anyukám mindig inkább ajnározott, hogy neeee menjek sehova :), párom viszont ugyanez, ő is mindenre azt mondja, hogy azt csináljam, amit jónak látok. Néha nekem is jobban esne, ha adna tanácsot, főleg ha valamiben tanácstalan vagyok. De mellette már megszoktam, hogy felnőtt nő vagyok, intézzem egyedül. Szóval, ha ennyire nem szeretnéd, akkor ne vállald el a munkát külföldön. Anyukád biztosan azért akarja, hogy menj, mert jobban látja az itthoni helyzetet, ami sajnos nem egyszerű munka szempontjából.
2013. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szia.Rosszul látod, ez nem közöny ,csak tisztában vannak vele ,hogy ebből csak profitálhatsz ! Majd lesz szomorúság ,mikor közeledik az utazásod napja ,ne aggódj ,addig is örülj ,hogy még nem síránkoznak ! Egy ilyen lehetőségnek örülni kell ,sok sikert ;-) ! H
2013. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy NEM ajnározást akarok,értelmezd már a szöveget!

De legalább egy annyit, hogy hiányozni fogsz, vagy "De jó végre elmész, lesz egy szabad szoba!" Reakciót. Nem a szomszéd kerületbe megyek, hanem másik kontinensre, idegen emberek közé, be vagyok tojva, és jólesne egy kis biztatás.

2013. nov. 21. 12:39
 5/24 A kérdező kommentje:

A többieknek meg köszi :) A páromtól úgymond könnyen el tudok szakadni,mert még friss a kapcsolat, de anyutól nehéz, csak ő van nekem a családból,én meg emiatt anyám tyúkja vagyok.


A munkát meg azért vállaltam el, mert ez az Álom munka nekem :) Csak nem gondoltam, hogy ilyen hamar beválasztanak, azt hittem hónapok telnek el mire elérkezik az utazásom napja. De mindez három hét alatt történt.

2013. nov. 21. 12:42
 6/24 anonim ***** válasza:
Vigyázz magadra, kérdező! És ha kiderül hogy az álom és valóság túl lazán fedi egymást, gyere haza.
2013. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Először is én nem vállalnék el egy ilyen munkát, nem vagyok a családtól elszakadós fajta.

Szerintem ha friss a kapcsolat akkor nem mer még beleszólni a dolgaidba komolyan, nem akarja azt kapni 1 év múlva ha itthon maradsz és szakítotok hogy én elmentem volna de te miattad...stb.. Szóval nem mer nyilatkozni, nem akar befolyásolni. Anyukádra meg annyit hogy te tudod milyen a kapcsolatotok. De pl az is előfordulhat hogy belül neki is nagyon fáj, de nem akar befolyásolni, nem akar eltántorítani, hanem tudja hogy engednie kell kirepülni. Nem tudhatod hogy esténként hányszor sír alvás előtt. És vannak olyan emberek akik inkább nem mondanak semmit mert valami apró dologra is kitörhet belőlük az érzés. Úgy látom hogy te nem akarsz menni, és arra vársz hogy bárki , akárki, bármit mondjon és te maradnál itthon. Ha te tényleg így érzel akkor dönts te magad és ne arra várj hogy más döntsön. Van választási lehetőséged , és maradhatsz itthon.

2013. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"A páromtól úgymond könnyen el tudok szakadni,mert még friss a kapcsolat, de anyutól nehéz, csak ő van nekem a családból,én meg emiatt anyám tyúkja vagyok. "


1, Ez az "anyád tyúkja" nagyon találó volt.


2, Mit vársz a párodtól, ha te is írod, hogy könnyen elszakadsz tőle? Nem is értelek...

2013. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én gondolkodás nélkül mennék. Imádom a családomat, de nekem fontos a karrier, az utazás, a pénz. Van skype, a szüleim szerencsére szeretik és használják is, még az 50 km-re lakó tesómmal is gyakran beszélnek így, szóval ebből nem lenne gond, ha külföldön lenne valamelyikünk, akkor se. A páromat én is itt tudnám hagyni bármikor, pedig mi már 3 éve vagyunk együtt. De ha elég erős a kapcsolat, akkor kibírja ezt is, ha pedig nem, akkor úgyis szakítás lenne a vége, ha itthon maradnék. Na meg lehet, hogy külföldön jönne az "igazi". Sose lehet tudni. Nagyon utálom a magyarok röghöz kötött mentalitását, hogy mindenki azon kesereg, hogy nincs munkája, rosszul él, de 20 km-t nem képes utazni, nemhogy kontinenseket... Menj, láss világot, dolgozz, tanulj. Anyukád megvár, a párod meg kit érdekel (te is írtad, hogy könnyen itt tudod hagyni).
2013. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jól van értelek titeket és köszönöm :)


Igen könnyen el tudok szakadni a fiútól, mert még csak 4 hete vagyunk együtt, ő teljesen belém van zúgva, legalábbis a "soha nem engedlek el" "nagyon de nagyon szeretlek" "úgy imádlak" "úgy fáj a szívemnek ha nem vagy velem" kijelentésekből arra gondolok, hogy nagyon belém van szerelmesedve. Én még kevésbé, és ha már ennyire imád, akkor jó lenne ha mondana valami biztató dolgot a hümmögésen kívül.

2013. nov. 21. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!