Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem iszik, mégis minden...

Párom nem iszik, mégis minden nap kocsmázik. Miért?

Figyelt kérdés
A párom nem iszik, csak naponta 1-2 sört. Berúgva még sosem láttam. Mégis folyton, szinte minden nap elmegy a közeli kocsmába. Nincs olyan nap, hogy ne hagyná ki. Mikor haza jön szín józan, és mondja is, hogy ivott 1-2 pohár sört. Ha kérem rá, hogy ma ne menjen, akkor pedig ideges, be van sózva a feneke. Párszor elmentem vele, nincs ott semmi érdekes. Emberek isznak, butaságokat beszélnek, és van egy pultos csaj, aki szegénykém elég csúnyácska, és van vagy 100 kg. A kérdésemre, hogy "miért kell folyton oda menni?" csak annyit válaszol: "meg akarod tiltani?" Nem akarom tiltani, csak egyszerűen nem értem, hogy miért... Valami ötlet, tapasztalat?
2013. nov. 8. 12:28
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

NAPONTA megiszik 1-2 sört,és szerintem NEM ISZIK??

Aki ténylegesen nem iszik, az vagy sosem iszik, vagy csak néha-néha alkalomadtán, de nem nem minden nap, jesszusom.

Erről te is tehetsz, miért nem állsz a sarkadra, vagyis álltál mikor ez elkezdődött?

Ilyen nincs, hogy minden nap lemegy a kocsmába, otthon sertepertéljen, segítsen akár a gyerek körül.

Én azt gondolom, vagy megváltoztak a dolgok, és már nem akar veled lenni.Nem akar otthon lenni veled,veletek.Minden rendben köztetek? Veszekedés, szex?

Az is megfordult a fejemben hogy pont a szegényke, csúnyácska 100kg-os pultos csaj miatt jár oda.

Nekem az a tapasztalatom főleg a környezetemben, hogy a pasik igenis flörtölnek a pultosokkal.Mit számít az ha 100kg?Lehet hogy életvidámabb, 100szor kedvesebb és oda figyelőbb vele mint te otthon!Csak nehogy a végén pofára essél...

2013. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
51%
Neki ez jelenti a kikapcsolódást.Igazából mást nem tehetsz,mint hogy kompromisszumot kötsz vele.Mondjuk csökkentse le a napi kocsmázási adagját heti kettőre vagy háromra,így marad ideje veletek foglalkozni és közös programokat szervezni.Mondd el neki a problémáidat,és kérdezz rá az övéire.Próbálj meg vele minél többet beszélgetni erről.
2013. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
68%

érdekes dolog. ha mondjuk minden nap edzeni, gyúrni járna a haverokkal és ott beszélnék meg az élet dolgait, akkor a többség azt mondaná, h menjen, sportolni jó dolog. így, hogy a kocsmában haverozik, kicsit más színezete van a történetnek.


szerintem még nem fogta fel, h apa lett, és azt gondolja, h továbbra is úgy élhet mintha egy agglegény lenne. a legszebb pillanatokról marad le, nem alakul ki igazi kapcsolat a gyerek és közte ha ennyire nem érdekli az egész.

ne tiltsd, hanem világítsd meg ebből az aspektusból, nyisd fel a szemét, hogy másképp is lehet élni, elvégre gondolom ő is akarta a gyereket.

2013. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Beszélgettem vele erről az egészről. Elmondta, hogy valójában nem a sör miatt megy, hanem, hogy beszélgessen emberekkel, hogy ebben a kocsmában több olyan ember megfordul, aki szintén nem piás, hanem ők is a beszélgetés miatt ugranak be egy pohár sörre. Munkával kapcsolatos dolgokat beszélnek, üzletelnek egymás közt, és ha valakinek szüksége van pl. egy mosógép szerelőre, ott biztos akad mindig valaki, akinek meg van a száma. Nem irigylem tőle ezt a kikapcsolódást, csak akkor esik rosszul, mikor nekem is szükségem lenne épp egy jó beszélgetésre, társaságra, mikor elalszik a baba, én meg egyedül gubbasztok itthon. Ez nem túl kellemes, főleg, hogy néha én is kimozdulnék, de nem tehetem. Olyan barátnőm pedig nincs, aki ráérne heti 3-4 alkalommal csavarogni. Mindenkinek családja, munkája van. :(

2013. nov. 12. 08:15
 35/35 anonim ***** válasza:
Tudasd ezt vele!Mond meg neki hogy a baba mellett néha neked is szükséged van egy kis kikapcsolódásra, egy kis csavargásra...neki is meg kell érteni hogy ha Ő minden nap elmegy szórakozni akkor heti legalább 2x neked is adódhatna ez a lehetőség és ha erre nemet mond akkor ne haragudj de elég kegyetlen...Sok sikert kívánok!!
2013. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!