Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem iszik, mégis minden...

Párom nem iszik, mégis minden nap kocsmázik. Miért?

Figyelt kérdés
A párom nem iszik, csak naponta 1-2 sört. Berúgva még sosem láttam. Mégis folyton, szinte minden nap elmegy a közeli kocsmába. Nincs olyan nap, hogy ne hagyná ki. Mikor haza jön szín józan, és mondja is, hogy ivott 1-2 pohár sört. Ha kérem rá, hogy ma ne menjen, akkor pedig ideges, be van sózva a feneke. Párszor elmentem vele, nincs ott semmi érdekes. Emberek isznak, butaságokat beszélnek, és van egy pultos csaj, aki szegénykém elég csúnyácska, és van vagy 100 kg. A kérdésemre, hogy "miért kell folyton oda menni?" csak annyit válaszol: "meg akarod tiltani?" Nem akarom tiltani, csak egyszerűen nem értem, hogy miért... Valami ötlet, tapasztalat?
2013. nov. 8. 12:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
91%
nálam aki nem iszik az nem iszik, vagy csak havonta egy sört. Ez már orvosilag alkoholizmus, és csak egyre rosszabb lesz.
2013. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem issza magát hülyére, nincs ebben semmi kivetnivaló. Én is minden nap járok a közeli kocsmába, nem atomrészegre inni magam, hanem hogy én is 1-2 pohár sör mellett elbeszélgessek a barátaimmal, megbeszéljük a napi ügyeket. A családom sincs elhanyagolva emiatt, meg kell találni az egészséges egyensúlyt. Ne sajnáld a párodtól ezt a kis kikapcsolódást, mert jó vége úgysem lesz.
2013. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszára reakció:

Igen, ez normális lenne, de egy családapa ne akarjon minden egyes nap haverokkal lógni már. Ez túlzás.

2013. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a kérdező sem úgy gondolja havi 30 nap elmegy a kocsmába.. Csak gyakran. Az meg nevetséges hogy szerintetek napi egy sör alkoholizmus. Erre nem is tudom mit mondjak. Ja de, azt hogy nem az. És a pasi nem azért ideges, mert nem ihat, hanem azért ideges, mert az asszony azt az egy óra kikapcsolódást is meg akarja vonni tőle, amíg a haverokkal van. Biztos idegesíti a gyereksírás.
2013. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
92%

Az alkoholisták ne essen senki tévedésbe, nem minden nap részegek, viszont minden nap isznak és 1 napot se bírnak ki alkohol nélkül. Ha még nem alkoholista, akkor mindenesetre jó úton halad afelé. Az pedig igen is túlzás, hogy minden nap.

Nagyon egyszerű, ha nem tetszik neki, hogy szóba hozod, akkor mond meg neki nyugodtan, hogy akkor ha hazajön, akkor meg te mész el minden este a barátnőiddel inni egyet. Kíváncsi vagyok, hogy állna a szája.

Kell mindkét félnek a kikapcsolódás, de azért minden nap kocsmázni, az nagyon is túlzás! Pláne, hogy a napi 1-2 üveg sör árát nyilván fél éves gyerek mellett hasznosabb dologra is el lehetne költeni.

Nem mondom, ha hétvégente elmegy, iszik egyet a barátokkal vagy 1 hétköznap is, az még elmegy, de akkor neked is ugyanúgy jár.

2013. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
43%

Semmi rejtély nincs ebben.


Neki(k) ez a "szépségszalon".


Egy kocsmával szemben lakom, megvannak a törzsvendégek és fél de van hogy egész napokat ott ülnek ugyanazok a személyek.


Pletykálnak dumálnak az ostobaságaikról stb... szóval aggodalomra nincs ok szerintem, de azért segíthetne otthon a férjed, ha babátok van.

2013. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es!

Nem tudom, hogy tudsz-e olvasni?

A kérdező azzal kezdte, hogy NAPONTA 1-2 sört iszik meg a férje. És FOLYTON, SZINTE MINDEN NAP elmegy a kocsmába!

Szóval szerintem igen is úgy gondolta, hogy minden nap alkoholt fogyaszt a férje.

2013. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
20%

Ja, és ha nem cigizik, akkor kifejezetten normális pali.

2 sor teljesen normális dolog. Olyan, mint a pohár bor esténként.


Ez egyáltalán nem alkoholizmus. Függőségnek persze lehet nevezni. De ugyanúgy függőség a hajfestés meg még csomó dolog a nőknél is, amibe nem lehet belehalni, de ha nincs, akkor hiányzik.

2013. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%

"2 sor teljesen normális dolog. Olyan, mint a pohár bor esténként. "


Mármint hogy MINDKÉT eset akoholizmust jelent!!!!

2013. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

Hajat nem mindennap festenek a nők és az nem kerül napi több száz forintba.

És a hajfestéstől még senki nem lett súlyos függő, amivel netalán egy család életét tönkreteszi.

Alkoholtól már annál inkább!

Jó, hogy nem dicsérünk már meg egy családapát, aki minden nap a kocsmában ül és sört iszik! Miért nem a felesége mellett van otthon és segít neki a baba mellett vagy az otthoni munkában? Biztos anyukának is könnyebb lenne és neki is lenne talán lehetősége kicsit kikapcsolódni...

Szerintem egy normális családapának ez eleve érthető dolog lenne, hogy oké, eljárok kikapcsolódni, de mértékkel, nem minden nap. És nem mindennap sörrel a kezemben.

2013. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!