Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék önálló életet...

Szeretnék önálló életet kezdeni. Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, ha végzek az OKJ-s szakon a suliban, elmegyek dolgozni és elköltözöm. Anyukám 19 évig egyedül volt, most van egy párja, viszont titkolják a kapcsolatukat. Én nem akarok a boldogsága útjába állni, nem akarok már ennyi idősen a nyakán lenni. Viszont fogalmam sincs hogy kezdjek neki ennek az egésznek. Ilyenkor mi az első lépés?


20/L


2013. nov. 3. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
elöször is ha meg van a munka akkor elkezdesz félre tenni, és keresel albérlet társat. Ha találsz valakit+ meg van a kezdö összeg, akkor megmondod anyudnak, hogy majd hétvégén menjen át a barátjával ebédre.
2013. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Elkezdesz dolgozni és spórolni.


2. Keresel lakást, vagy egyedül, vagy valakivel/valakikkal közösen.


3. Ha megvan a lakáslehetöség és elegendö jövedelem, akkor bejelented, hogy egy hét/hónap múlva költözöl.

2013. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. munka

2. spórolás

3. lakhatás

2013. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Egy cipőben járunk, és ahogy felettem is írták, dolgozni kell. Én most egy sima gyárban fogok kezdeni (pedig érettségivel azért akadt volna talán jobb is), nem fogok sokat keresni, de mindenképp félre fogok tenni. Táblázatot fogok vezetni a kapott összegről, és a kiadásaimról és arról hogy mennyit teszek havonta félre.


Van egy listám arról hogy mire van nagyon szükségem (pl. most téli ruhák, illetve tréning nadrág munkába), mi az amire vágyom de nem szükséges hogy minél többet tudjak spórolni.


Nekem már félig meddig lenne egy társam albiba, mert unokatesómat kifogja rakni az anyja ha megvan a szakmunkás bizonyítványa. Mivel varrónőnek tanul neki a gyakszi miatt mondhatni már van munkája.


Ha már teljesen különköltözöm (én most a régi házunkba lakom és amit leélek tehát víz, áramot kell csak kifizetnem itthon), akkor kicsit rákapcsolnék a párkeresésre akivel hosszú távra szeretnék együtt lenni a többit meg vele oldanám meg, tervezgetném.

2013. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!