Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokás elkezdeni a...

Mikor szokás elkezdeni a babáknál, az önálló evés megtanítását? Hogy kell hozzá kezdeni? Hogy kell megtanítani?

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok, és tanácstalan vagyok, hogyan kezdjek hozzá! Nagyon nagyon hálás lennék, ha leírnátok, hogy csináltátok...

2012. márc. 3. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is aktuális a kérdés. Az enyém 13 hónapos és mostanában kezdem azt látni rajta, hogy szeretne már egyedül enni: ellöki a kezem és próbál valamit belapátolni a kanállal.

Én egyelőre azzal próbálkozom, hogy olyan ételeket adok neki többet, amit lehet kézzel enni, vagy villával, hogy gyakorolja be a mozdulatot (tányér-felszúr-kaja a szájba). A folyósabbat meg próbálom én adni neki, de néha nem hagyja. :)

2012. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Az első falatoktól kezdve, azaz a fiam esetében 7,5 hónapos kora óta egyedül eszik.

Szépen letettem a tálcájára a falatokat, és kézzel felszedegette. Nyilván, eleinte több kaja került a földre mint a gyerekbe. Egy éves volt kb, mire egyáltalán elfogadott kiskanalas dolgokat, de azt is úgy, hogy a másik kanál az ő kezében volt, és gyakorlatozott vele. Most 21 hónapos és teljesen önállóan eszik peremes kistányérból, tálkából és iszik pohárból, bögréből.


Érdemes a gugliban rákeresned az igény szerinti hozzátáplálásra, szerintem szuper dolog, nekünk totálisan jól bevált.

2012. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én már 6,5 hónaposan ugy etettem, hogy engedtem neki,hogy megfogja a kanalat mikor tettem a szájába a kajcsit és együtt tettük be a szájacskába,amit nagyon élvezett.aztán felügyelet mellett adtam neki kanalat csak úgy,hogy probálkozzon és nagyon ügyes lett.7 hónaposan egyedül ivott a cumisüvegből és olyan büszke volt magára,fülig ért a szája.én igy índitottam,de még nem tartunk az önálló evésnél.
2012. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma mosolyogtam a 13hónapos lányomat. Babavilla a jobb kezében, bal kézzel meg majszolta a kaját, néha segített a villával. Ebédre többet használta az evőeszközt, de egyenlőre kézzel gyorsabb. Nálunk nagyon makacs a hölgy, inkább nem eszik ha nem egyedül ehet, és egy ideig bíbelődik a kanállal-villával, aztán fogja kézzel folytatja, ha ilyenkor elvenném, inkább nem eszik.

Anno a fiam is így kezdte, mostanra, ha nem rohanna el az asztaltól, akkor nagyon szépen eszik kanállal-villával, egyedül iszik rendes pohárból. Máskor ha siet, mert várja a játék, akkor sajna még úszik minden.


Sok türelemmel, rengeteg előkével szalvétával konyharuhával, sepréssel felmosással kell kezdeni az egyedül evést.

2012. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lányom olyan 11 hónaposan kezdett érdeklődni. Most egy éves, sokszor kézzel eszik, egyedül. Ha villás étel van, akkor neki is kell villa, és már egész ügyesen felböki rá a kaját. Kanalazásnál általában a végén hagyok pár kanálnyit, amit ő megpróbálhat kiszedegetni. De az nem nagyon megy, mindig fordítva tartja a kanalat. :)
2012. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam két éves, kb. 14-16 hónapos korától eszik egyedül. Komolyan mondom, én nem tanítottam sehogy. Van egy kistestvére, mielőtt a tesó megszületett, értelem szerűen terhes voltam, valahogy elhanyagoltam ezt a kérdést, mindig egyszerűbb volt megetetni a gyereket, mint kínlódni, hogy asszisztáljak az evéséhez. Valahogy mégis szépen kialakult, gondolom, ahogy jött részéről az igény. Ő akarja fogni a kenyeret, a villát, a kanalat stb. És szerintem így sem volt késő, bár lehet, hogy lehetett volna hamarabb is.
2012. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Erről az igény szerinti hozzátáplálásról még sose hallottam, csak anyatejnél az igény szerinti szoptatásról.
2012. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Krisztinarami ***** válasza:
lányom 14hónapos,próbálozik kézzel, kanállal szerintem nem kell tanítanod ő maga fog próbálkozni előbb utóbb,ezen kicsit sem kell aggódni :) meglátod majd mikor érdekli.Nálunk egy kanál nála egy nálam gyakran nála köt ki mindkettő és engem is etet.A legelején kezébe adtam a banánt,almát,kiflit utána jött a kanalazás.üdv
2012. márc. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz az igény szerinti hozzátáplálásról:

[link]


Nagyjából Mi is ezt csináljuk, csak Én adok kanállal is ételt a gyerekemnek, mert pl az almát csak reszelve szereti. Persze kézzel is bele pancsol, de a kanál után is nyúl és tolja a szájába. Inni is úgy adok neki, hogy tartom a poharát, és ha szomjas akkor nyúl érte és tolja a szájához. Így biztosan annyit eszik és iszik amennyi jólesik Neki.

8 hós lányom a darabos kajcsit önállóan eszi kézzel. Ha kanalas ételt kap már a kezdetektől kap egy plusz kanalat a kezébe és azzal próbálkozik.

Így, hogy sohasem erőltettem a dolgot, hanem mindig maga választott, hogy miből mennyit eszik nagyon jó evő baba lett.

És azt az időt amit megspórolsz a pépesítésen jól hasznosíthatod az evés utáni takarításra! ;)

Viccet félretéve, csak ajánlani tudom a módszert!

2012. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok? Nálunk ugy zajlott,hogy 1éves lehetett a kislányom mikor az ő kezébe is adtam kanalat,amivel ő ehetett egyedül,de közbe etettem én is. Amikor láttam,hogy ügyesedik joghurtot evett egyedül, és nagyon ügyes volt. Igaz, rögtön ügyesen fog meg mindent,a kanalat vagy akár a ceruzát. Ma 2és fél éves és az evésben teljesen önálló,sőt mondja konkrétan,hogy mit szeretne enni:-)
2012. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!