Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem iszik, mégis minden...

Párom nem iszik, mégis minden nap kocsmázik. Miért?

Figyelt kérdés
A párom nem iszik, csak naponta 1-2 sört. Berúgva még sosem láttam. Mégis folyton, szinte minden nap elmegy a közeli kocsmába. Nincs olyan nap, hogy ne hagyná ki. Mikor haza jön szín józan, és mondja is, hogy ivott 1-2 pohár sört. Ha kérem rá, hogy ma ne menjen, akkor pedig ideges, be van sózva a feneke. Párszor elmentem vele, nincs ott semmi érdekes. Emberek isznak, butaságokat beszélnek, és van egy pultos csaj, aki szegénykém elég csúnyácska, és van vagy 100 kg. A kérdésemre, hogy "miért kell folyton oda menni?" csak annyit válaszol: "meg akarod tiltani?" Nem akarom tiltani, csak egyszerűen nem értem, hogy miért... Valami ötlet, tapasztalat?
2013. nov. 8. 12:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
33%

" idegesíti a gyereksírás"

?

Az ő gyereke is. Egyébként én sem tartom alkoholizmusnak. Csak kicsit sok, hogy családja van és elmászkál enynire sűrűn. Mikor van a gyerekével és a feleségével? Kérdező, ha pedig mindig is ilyen volt, akkor miért most lett probléma? Ha pedig csak mostansáh lett ilyen, akkor beszéld emg vele, hogy van ám gyereke emg felesége is.

2013. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%
Ennyi buta embert te jó ég. :)
2013. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező a válasz nagyon egyszerű azért megy kocsmába, hogy elfogyasszon egy-két üveg sört..

Lehet, hogy nem sok, de gondolom téged a kocsmázás zavar nem az ital mennyisége. Szerintem ez neki szórakozás, kikapcsolodás meló után. Én megértem, hogy neked nem tetszik, de a megoldás inkább, hogy beszélsz vele miért olyan fontos ez neki.

2013. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: Mozdulj ki te is többször, hagyd a párodra a babát.
2013. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
31%

Nos semmiképpen nem alkoholista. Alkoholista az akinek bűntudat kíséri az italozását. Párodnál erről szó sincs. Ő szimplán iszákos :)


Próbálj meg beszélni vele, hogy az elképzelései arról, hogy milyen lesz az új élet a babával, köszönőviszonyban áll-e a valósággal. Lehet, hogy nem erre számított és menekül.


Azonban szerintem csak arról van szó, hogy kicsit szeretne másokkal is beszélgetni. Lehet, hogy a baba születése óta nincs más témád csak a gyerek. Nem viccelődsz, nem beszélsz más témákról. Elég unalmas ez egy férfinak.

2013. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

Szegény kérdező jól megkapta az "alkoholista", "nem alkoholista" válaszokkal. :)


Ezt igazából mi nem tudjuk megoldani helyetted. Beszélj vele bővebben a témáról. Kérdezd meg, hogy mi lenne, ha csak heti 2x, vagy 3x menne el munka után.

2013. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem iszik, akkor 1-2 sör mégis mi?


Ha néha elmegy a haverokkal, az nem gond. Na de minden nap? Miért nem szervez a családjával programot?

2013. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
59%

19-eske, én is lepontoztalak, úgyhogy megnyugodhatsz a három felkiáltójeleddel.



Nem egyezik a véleményünk, de nem is kell.


A pohár jó minőségű vörös bort orvosok is javasolják. Segíthet az elalvásban és a vérképzésnek is jól jöhet.


Ez nem alkoholizmus!

2013. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem az alkoholtól függ, a légkör, ami hiányzik neki. Haverok, beszélgetés, hülyéskedés, nem gondolni a világ bajaira. Stresszes a munkája?
2013. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
40%

Aki szerint a napi pohár bor alkoholizmus, annak valószínűleg valamelyik szülője súlyos alkoholista és irtózik mindentől, amiben szesz van. Az alkohol iránti függőséget az agyi idegpályák módosulása váltja ki.

Az agyban meghatározott mennyiségű és sebességű elektromos hullámok vannak, meghatározott terjedési sebességgel.

Jön az alkohol, rontja az idegsejtek közötti kapcsolatot és az agy kompenzál, sűrűbb jeleket fog küldeni. Ez egy hosszú távú folyamat, amíg kialakul, ebben munka van.

Ezért remek az alkoholista keze, mert az agy folyamatosan küldi a kompenzáló jeleket, és innia kell, hogy lelassuljon, egyből elmúlik a remegés. Ezért lesz ideges is, amíg nem iszik, túlműködik az agy.

1 pohár bor vagy 2 pohár sör nem tartalmaz annyi szeszt, hogy erre szükség lenne, nem az alkoholtól függ, nem alkoholista. Az alkohol elfogyasztásával járó élmény, ami hiányzik, haverok, beszélgetés vagy a bor iszogatása közbeni nyugalom, halk zenével összekötve.

2013. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!