Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan a...

Teljesen kilátástalan a helyzetem, mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Először is bocsànat,de hosszù lesz! Van egy 3 éves lànyom és hamarosan (39 hetes mùltam) szülni fogok. Boldognak kellene lennem,de nem vagyok az: férjem viselkedèse teljesen kiborìt. Engem semmibe vesz. Többször vàgta a fejemhez, hogy csak nyűg vagyok a nyakàn, nem tudja minek vagyunk mi együtt meg semmi közös nincs bennünk. Nem veszi figyelembe az àllapotom sem. Egyedül csinàlok mindent itthon, semmit nem segìt. A legrosszabb, hogy lebuktattam egy épp alakulòban lévő kapcsolattal. Nem tudom volt e testi kapcsolat közte és kolléganője között,de érzelmileg elég közel kerültek egymàshoz. Könyörgött adjak neki esély jòvàtenni. Ìgy maradtam,mert szeretem. De utòbb visszahallotta, hogy a munkatársi kapcsolat miatt nem lett komolyabb a dolog és nem miattam. Olyan mintha nem is várnà màsodik gyerekünket. A kisàgy darabokban és ha kérem szerelje össze csùnyán leszid. Sajnàl minden pènzt amit a kicsi érkezésére fordìtanék, ùgy kell titokban kisruhàkat, pelenkàt, stb vennem. 2 hete elkaptam egy vìrust és megkértem menjen el az oviba a lànyunkért,mert én rosszul vagyok. Olyan szinten ordìtott velem,hogy milyen egy nyomorult vagyok és bunkò amiért őt ugràltatom. Annyira leszarja,hogy bàrmikor vinnie kellene a kòrhàzba,hogy mikor szabadnapos mindig megiszik,nem sokat de kevéssel sem vezethet. Mùltkor még szìvott is. De én ezt is elnéztem neki. De most màr sok ahogyan velem bànik. De nem tudok hovà menni. A szüleim olyan rossz anyagi helyzetben vannak,hogy lehet tüzifàra is alig lesz nekik. Testvérem hitelt hitelre halmoz. Anyòsékra sem szàmìthatok. Nem bìrom a mindennapi megalàztatàst! Kislànyom sem bírja,hogy apa mindig ordìt anyàval. Most egyenlőre csak csalàdipòtlékot kapok,ìgy albérlet is kizàrva. Pròbàltam férjemmel megbeszélni a dolgokat,de mindig az a vége,hogy hülye vagyok. Mégis mit tehetnék?
2013. okt. 16. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát te is jó embernek szülsz gyereket..


Próbálj megnyugodni, most az a lényeg hogy a kicsi egészségesen világrajöjjön aztán majd a gyerekekből erőtmeritessz es szépen elválsz nem lesz könnyű,de ilyen ember mellett ne maradj! Sokan végigcsinálták már, a gyermekekért te is kijöss majd valahogy ebből a helyzetből!


Kitartást kívánok hozzá.

2013. okt. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát ilyen apának két gyereket szülni...az a baj, hogy akkor eszmélsz rá, hogy gáz van, amikor már nem tudsz megállni a szakadék szélénél...úgyhogy most igazából az a kérdés, hogy tudsz-e még elég vánkost ledobni időben a szakadék aljára, hogy legalább puhára essél...

Hogy konkrétabb legyek: ebben a kapcsolatban maradni őrültség és ostobaság. Rossz neked, és rossz a két gyerekednek is.

Viszont az anyagi biztonság hiánya szintén rossz lenne, meg az utcára sem jó kerülni.

Azt kell, hogy mondjam, hogy olyan helyzetben vagy, ahol egyelőre nincs jó megoldás. Amit javasolni tudok: egyelőre maradj a férjeddel, mert gondolnod kell a gyerekekre. Viszont a kicsit előbb-utóbb majd be lehet adni bölcsődébe, és te megpróbálhatsz állást találni. Ha dolgozol, és keresel annyit, hogy eltartsd magadat és a két gyereket, akkor meg ideje elválni, elköltözni, volt férjtől meg gyerektartást beszedni. Más megoldás per pillanat nem jut eszembe.

2013. okt. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Nem mindig volt ilyen a férjem,azért is mertem a 2. babàt vàllalni. Kb mikor kiderült,hogy kismama vagyok akkor került oda a kis kollegina. Azòta ilyen. Kèrtem,ha le akar cserélni szòljon, beszéljük meg. De ő nem akar màst. (De arra nem tudott bizonyìtékot adni,hogy tényleg vége a romàncnak). Olyan mintha arra menne ki az egész,hogy én menjek el tőle. Vàrok egyenlòre,màst nem tudok tenni. Nagyon rossz, hogy anyagilag függök tőle. Ha nem lennék kismama,màr rég a sajàt làbamon àllnék.
2013. okt. 16. 01:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért kicsit furcsa, hogy szerinted nem olyan régóta ilyen, szóval eddig szerette a gyereket (aki már megszületett), és most hirtelen már vele sem foglalkozik? Szerintem ott volt már ez a bibi régóta is, csak vártál és vártál... most meg hogy új nő felé kacsingat, kezdi már idegesíteni a család..

Én nem akarlak hibáztatni, utólag már hiába tenném, meg jogom sincs hozzá, de ennek a pasinak jóideje nem kell már a családja. Az, hogy visszakönyörögte magát, illetve az érzés, hogy szerinted azt várja, te dobd ki őt attól van, hogy valóban erre vár, mert ő fél lépést tenni (pedig szeretné), fél a változástól, hogy mi lesz, ha nem jön össze a kolleginával, ki fog rá főzni akkor, ki lesz a "társasága" otthon? Szóval jó kényelmes így, hogy te itt vagy, amíg nem talál mást.. :(

Én a helyedben azt tenném, ahogy az első kommentelő is írja, hogy vele maradnék addig, amíg egyedül nem tudom majd eltartani a gyerekeimet, viszont a pasival nagyon minimálisra csökkenteném a kommunikációt. Szóval megmaradnék annyinál, hogy "itt a kajád, kellene egy kis pénz a háztartásra,gyerekre" és kész. Aztán hátha kicsit észre veszi magát, vagy legalább ha nincs kommunikáció, nincs vita sem! Utána persze egyből munka és albérletkeresés, amit bölcsibe adható a gyerek! Egyébként még egy jó tanács: FOGLALD LE MAGADATA IS!! Találj ki valami hobbit, hogy ne legyél stresszes, foglalkozz olyan dolgokkal ami érdekel, és főleg a gyerek miatt ne stresszeld magad a férjeden! A férjed egy vesztes, kár miatta sírni! Talán régebben jó volt vele, de most nem, úgyhogy ne bánd, ha vége lesz! Nem tudom hány éves vagy, de biztos vagyok benne, hogy simán találhatsz még magadnak pasit később! Szóval NE EZEN AGYALJ, HANEM MÁSSZ KI EBBŐL!!!

2013. okt. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Èn 28 éves vagyok, ő 33. Hobbim is van,amiből szokott csurranni - cseppenni egy kis pénz is. De az kevés az üdvösséghez. Tudom,hogy én sem vagyok normàlis,csak azt hittem a terhesség miatt képzelődök,hogy hanyagol meg a hormonok miatt veszem ennyire a szivemre a dolgokat. Lehet jobb lett volna pàr hònaposan elmenni. :-(
2013. okt. 16. 01:39
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Biztos a hormonok is közrejátszanak, de a férjed alapvetően egy tuskó.


Hagyni kéne, hadd menjen a kolleganőjéhez, eressze csak ki a fáradt gőzt.

Hátha akkor utána lesz bármi lelkiismeret furdalása és emberségesebben viselkedik majd veled.


:(

2013. okt. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Lehetőségnek még ott az anyaotthon - majd a baba kb fél éves korában meg elmenni dolgozni.

Mi a végzettséged, milyen esélyeid vannak a munkaerőpiacon?


Ugye azt tudod, hogy a férjed azért viselkedik így, mert pontosan tudja, hogy nem vagy alkupozícióban?

2013. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem ertem mert nem mesz a szuleidhez??? Nemsoka meglesz a baba fejsz tejet otthon hagyod anyudra es huzol dolgozni, mindjart lesz tuzifara! Tuti ezt csinalnam. Milyen nő vagy te hogy hagyod igy magad alazni? Legyen mar benned tartas!
2013. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg elhanyagoltad a párod, nem kicsit, nagyon.

A levélből az jön le hogy te mindig csak kérsz, de semmit nem adsz..

2013. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!