Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt olyan aki az esküvőjén...

Volt olyan aki az esküvőjén menstruált?

Figyelt kérdés

Hogy oldottátok meg a nagy ruhában a tamponcserét?

Nem volt kellemetlen?Nem görcsöltetek?

Rettegek,hogy pont a nagy napon fog megjönni a vérzésem.


2013. okt. 15. 15:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
49%
20. Olvasd már el, hogy sok nőnek nem a tamponcsere a fő gondja. Hanem hogy rosszul van, és nagyon görcsöl...
2013. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
88%
Én vagyok a te embered :D Alapjáraton iszonyúan görcsölős vagyok (hányós, fetrengős), így tudatosan foglaltunk időpontot, hogy ne akkorra legyen meg. Hormontablettát többet nem vagyok hajlandó szedni, az esküvő előtt egy évvel hagytam abba, mert teljesen felborította a hormonháztartásom, amit sajnos a mai napig nem sikerült teljesen rendbe hozni, így nálam a fogamzásgátlós eltolás nem jöhetett szóba. Erre a drága szervezetem nem úgy intézte, hogy pont előző este jött meg, 1.5 héttel előbb, mint kéne? :D Viszont a stressz sok mindent megoldott, így egy cataflammal kibírtam a napot. A ruhám olyan volt, amit nem lehetett felemelni (sellő szabású, uszályos, ráadásul gombos/cipzáros), ezért eleve mindig úgy mentem mosdóba, hogy sógornőm levette a wc előterében, wc, majd visszaoperálta. A végén már flottul ment, 2 perc alatt fenn volt :D Közben betét+tampon, váltottunk ki injekciós B6-ot és Algopyrint (lenyelve hatásosabb, mint a tabletta, szerencsére nem kellett használni), szóval felkészültünk, de nem volt sem átázás, sem görcsöléses probléma. Egyedül a nászút sikerült kicsit tinédzseresre, nem a nemi életen volt a hangsúly, de ezt később bepótoltuk :D Ne aggódj, simán túlélhető a menstruáció az esküvőn! :)
2013. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
78%

21-es


Igen, tudom, van aki rosszul van, akkor sem tudja a nők 90%-a pontosan kiszámítani, és mint valaki említette a stressztől is megjöhet hamarabb, vagy akár késhet is.


És akkor most hiába tolod magadba a sok sz.rt... Oké, az aki gyogyót szed, tud pontosan tervezni, de szerintem a menstruáció nem egy fejlövés, hogy pl. el kelljen halasztani miatta az esküvőt... nálam ez már a gyerekes kategória. az még oké, hogy próbálod úgy foglalni az időpontot, hogy jó legyen, de ezen felül már minden tinilányos túlzásnak tűnik...

2013. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
12%
Most az a kemény 5 napos minimál hormon...az aztán nem a világvége...
2013. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
68%
Sosem tudhatod, hogy hogyan fog az adott szervezet reagálni a "minimál" hormonra... Valakinek semmi baja tőle, másból pedig nagyon komoly hormonbetegségeket tud kihozni. De hogy aktuális legyek, sokan pont ezektől a hormonoktól véreznek, tehát pont ellentétes hatást ér el... Ezt nem tudja kiszámítani előre senki, még az orvosok sem!
2013. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
77%

Én iszonyat görcsölős vagyok, többször kellett mentőt hívni, mert elájultam az utcán, stb. És ráadásul az esküvőm napján jött meg.:D

Abroncsos ruhám volt, anyukám segítségével oldottam meg a cserét. A fájdalom ellen ajánlom a cink szedését, amióta szedem, egyáltalán nem fájok. A nőgyógyászomat felvilágosítottam erről, mondta, hogy igen tudta, hogy a cink jó lehet, de egyszerűbb tablettát szedni. Magánorvos, elég neves. Inkább nem mondok semmit.

2013. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
29%
Az erre a célra használható tabletták nem lórúgás szerű hormonkészítmények, ciklus szabályozására is felírják akár tinilányoknak is.
2013. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
15%
Sokan meg évekig fogamzásgátlót szednek, az ellen meg senki se pattog? Nehogy már a kb. semmi hormon 5 kemény napig annyira felborítaná. Én már szedtem azért, hogy megjöjjön, mert nem jött meg, semmi mellékhatása nem volt. Amúgy meg gondolkozzál, ha felviszi a hormonszintet, megakadályozza, hogy vérezzen az ember, így tuti nem fog megjönni.
2013. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
61%
A városkánkban múlt hónapban 3 különböző korú, egészséges nőt szállítottak kórházba tüdőembóliával, amit nagy valószínűséggel fogamzásgátló okozott. A háziorvosom mesélte. Megkérdeztem erről is nőgyógyászomat úgy, hogy ő, ha lenne lánya (csak fia van), nyugodt szívvel írna-e neki hormonális készítményt. Lehorgasztotta a fejét, és bevallotta, hogy nem! Esetleg kérdezzétek meg a ti is az orvosotokat. Én nem merek kockáztatni, pedig hosszú éveken át szedtem.
2013. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
41%
A Norcolut NEM fogamzásgátló, minimál hormon, amíg szedi az ember, nem vérzik.
2013. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!