Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerint vagy ő vagy a...

Párom szerint vagy ő vagy a kutyám?

Figyelt kérdés
2 hónapja vagyunk házasok a feleségemmel. Az előző 3 évben is együtt éltünk, de akkor még semmi baja nem volt az kutyussal, aki már 8 éve hűséges társam. Nem rég kezdett el a nejem olyanokat mondani, hogy: tiszta szőr a szőnyeg, a kutya akadályozz mindenben,a kutya a lakásba végezte el a dolgát, meg akart harapni, szét akarta szedni a fotelt stb stb. Az a baj,hogy az első közül a többi mind hazugság. Leültem vele és megkérdeztem,hogy mi a baja igazából a kutyával. Szerinte túl sok időt töltök azzal " a büdös korccsal". Ezután kijelentette,hogy vagy ő vagy a "büdös dög". Szeretem a feleségem, de a kutyámról se mondanék le. Voltatok hasonló helyzetben? Ti mit tennétek?

2013. okt. 10. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan nem értem, miért nem pakoltad még ki a ruháit. Én imádom a páromat, ő is a kutyámat, de ha komolyan elémállna azzal, hogy vagy a kutya, vagy ő, akkor abban a pillanatban takarodhatna a házból.
2013. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez undorito...Ugye azota màr elküldted?? Kutyus hogy van? Ne bànkodj, talàlsz ezerszer jobbat, aki szereti az àllatokat!:)
2013. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:a kutya!!!

Ha engednél a zsarolásnak,és elvinnéd valahova a kutyád,már soha többet nem látnád(egy hárpia miatt) és ezért egy életre bűntudatod lenne.Hogy egy szegény,ártatlan kutyát,aki 8 szép évet élt a gazdájával együtt eldobnál magadtól,egyilyen nőmiatt.

2013. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok megbántani semmit, és félre ne értsetek, de itt nem a kutya a lényeg. Hanem az, hogy a feleség most elkezdte a +tisztogatásokat". Először a kutya, aztán vágd le a szakállad, vagy ha nincs, akkor növesszél, adjátok el a házat, mert neki nem tetszik, ne menjenek át anyukádék... Nem mondom, hogy mindez szükségszerű, de most komolyan, ki kér olyat, hogy a párja válasszon két, számára kedves dolog közt? Ki akar versenyezni egy kutyával? Ha egy problémás kutya lenne, aki letépte a fél karját, azt mondom oké, jogos. De, ha annyi a bűne, hogy hullik a szőre... Akkor elég gáz...
2013. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, és egy ilyen szituban egyértelműen a zsaroló házastárs kell, hogy szárnyakat kapjon...
2013. okt. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
9%
Döbbenten olvasom a válaszokat. Megdöbbent a túlzott állatimádat. Mit pótoltok a kutya - macska kényeztetésével? Az állat nem szól vissza egy vitában, igaz? Ez a könnyebbik út. Mindenki könnyen osztja az észt, hogy a kutyát válaszd, de Te valamiért elvetted a párodat feleségül, valószínűleg szereted őt. A kutya nem lskásba való, szüksége van nagyobb térre. Nem véletlenül családi házak udvarán voltak régen a kutyák. Nem a lakásomban, a fotelemben, az ágyamban...Undorító. Kutyaszőr, kutyanyál, kutyaszag, idevizel- odapiszkít stb. Nekem első a családom. A kutya nem családtag. A feleséged a családod. Meg kell beszélni, mi változott meg a feleségedben. Bár, miről beszélek, a te családod mint írtad, a kutya, és őt választod. Marhára szeretheted a feleségedet. Vajon miért nem a kutyádat vetted el akkor feleségül????
2013. okt. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%

56-os!

Szerintem a többség nem azért kardoskodik a kutya mellett, mert fontosabb a feleségnél. Ugyanis a kettő két különböző szeretet, ragaszkodás. A problémát én az ultimátumban látom. Ha szeretem a párom nem hozom ilyen helyzetbe. Épp ezért inkább az a kérdés, a feleség vajon mennyire szereti a férjét, ha ily módon akarja rákényszeríteni az akaratát. És akkor az após fenyegetéséről még nem is beszéltem. Szerinted ez az elintézési módja?

40-es voltam.

2013. okt. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%

Nézd #56, egyfelől nálunk igenis családtag volt mindigis a kutya-cica, és nem más pótlására, hanem önmagáért. De hát ugye kinek a pap, kinek a papné, az ember nyilván igyekszik olyan társat választani, aki hasonlóan gondolkodik, mint ő.


Na, ebben a történetben meg az van, hogy az asszonykáról, miután elérte a hőn áhított házasságot, kiderült, hogy egyáltalán nem az, mint akinek az elmúlt években mutatta magát, nem az, akibe a Kérdező beleszeretett, hanem egy tökéletesen másik ember. Olyan ez, mint ha eladta volna magát szende szűznek, oszt kiderül, hogy fél Budapest megvolt neki, és a továbbiakban dubaiozásból akar élni... Egyfelől.


Másfelől megzsarolta a Kérdezőt, és egy zsarolás az, aminek végképp semmi helye a párkapcsolatban, önmagában is szimpla szakító ok.


A harmadik, hogy kiderült, hogy az erőszakos, számító, önző nőtípus, aki miután felszedte a megfelelőnek látszó férfit, és bebiztosította magát a házassággal, elkezdi a férfit a saját elvárásaira nevelni.... na, az ilyentől meg kell szabadulni de azonnal, az ember saját önvédelme érdekében, mert hát az embernek lássuk be, egy zsarnok az otthonában annyira hiányzik, mint a pestis a lepratelepre... nagyon jól látta itt néhány válaszoló, hogy ha a Kérdező másként döntene, egyfelől biztosítva lenne, hogy a következő 20 évben nem tud nyugodtan aludni, másfelől ha most engedne, a következő az lenne, hogy milyen hobbyja lehet, aztán hogy kikkel barátkozhat, aztán hogy milyen kapcsolata legyen a szüleivel, aztán hogy... na nem, az ilyen "társ" nem áldás, hanem a legszörnyűbb átok...


A negyedik, hogy az ember vállalása nem a külsőségektől függ, ha egy kutya felvállalására mondok IGEN-t a sintértelep irodájában teszemfel, az PONT UGYANOLYAN KOMOLYSÁGÚ holtomiglan-holtodiglan, jóban és rosszban típusú IGEN, mint az anyakönyvvezető előtt kimondott. (legfeljebb nem kell nyakkendőt kötni, és a rokonságot zabáltatni utána...)


Ötödik, hogy a kutyád rád van utalva, az ilyen számító hárpia viszont seccperc alatt fog találni mást, akire rácsimpaszkodhat a hazugságaival, és megpróbálhat a saját elvárásaira formálni, magában is tökéletesen életképes - sajnos...


Szóval bocsi, de ebben az adott helyzetben 100/0 arányban minden a kutya választása mellett szól. Kérdező meg simán fog találni a viperafajzat helyett egy olyan tényleg társat, akinek a jövőképébe beletartozik a kutya boldog öregkorának biztosítása is.

2013. okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
27%
Elismerem, hogy a kutya vagy bármely más háziállat vállalása felelősségteljes hosszú tárva szóló döntés, de akkor sem hasonlítható össze egy házassággal. A kutya legjobb esetben is 10-14 évig lehet a gazdájával és nincs beleszólása abba, hogy ki gondoskodik róla. A házasság azért normális esetben ennél hosszabb tárva hozott közös döntés. Ebben a kérdésben valóban nem a kutya a kérdéses, hanem az, hogy egy házaspár képes-e közös megoldást találni a házasságuk alatt felmerült első konfliktusra. Ti tényleg elhiszitek, hogy van olyan ember, aki 3 évig képes színlelni úgy, hogy a párja ezt nem veszi észre, mert én ezt erősen kétlem. Ha a nő igazán szeretné pontosan elmondaná, hogy mi változott meg, mert valami biztos, és nem állítaná ilyen döntés elé a párját, ha pedig a férfi igazán szeretné, akkor nem azt mondta volna, hogy a kutyát választja, hanem pl " nagyon szeretlek, de kérlek értsd meg, hogy amióta a kutyát magamhoz vettem, érte is felelősséggel tartozom, nem tudok és nem is szeretnék megválni tőle, de hajlandó vagyok kompromisszumokra ". A kompromisszum lehet esetleg, hogy a kutya mondjuk nem mehet a hálószobába, vagy heti pár alkalommal a tesójához viszi és addig asszonnyal romantikáznak, vagy felvállalja a takarítást a kutya után, bármi....De ebben az esetben ehhez nem elég erős a szerelem egyik részről sem. Nem értem miért gondolkodik minden válaszoló végletekben, hogy vagy a nő megy vagy a kutya. Talán ezért van ennyi válás, mert senki sem képes engedni minimálisan sem, mert hatalmi harcnak fogják fel az egész házasságot.
2013. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%

" Nem értem miért gondolkodik minden válaszoló végletekben, hogy vagy a nő megy vagy a kutya. " - előző, talán mert ez áll a kérdésben???

"Ezután kijelentette,hogy vagy ő vagy a "büdös dög". " - erre meg egyféle válasz adható, valami olyasmi, hogy a büdös dög megy, a kutya meg marad. Ennyi.


Kompromisszumra meg itt nincs lehetőség, mert asszonyka hozzáállása alapvetően aláássa a bizalmat, nem lehet úgy élni évekig, hogy nem mered egy lakásban hagyni a párod meg a háziállatod egyedül, és ha mégis így alakul, görcsben van a gyomrod egész nap... ez nem olyan kérdés, mint hogy meccset nézzünk-e vagy szappanoperát, amiben lehet vagy kell is kompromisszum.

2013. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!