Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálom ennyire a gyereke...

Miért utálom ennyire a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen idegesítenek. Ha meglátok egyet, legszívesebben ráordítanék. Idegesít, ha látom, hogy az anyjuk milyen kedves, megértő velük és főleg az, ha látom, hogy szép, kiegyensúlyozott életük van. Ennyire irigy lennék? Nekem nem volt pokol az életem, nem vertek minden nap korbáccsal, amikor kicsi voltam, de azért túl sok jó emlékem sincs, mert sok volt a szigor és a feszült pillanat, ráadásul sokszor magányos voltam, mert nem volt testvérem. Lehetséges, hogy ezért utálom a gyerekeket? Mert irigy vagyok?

2013. okt. 8. 21:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg irigy vagy, vagy azért mert nem volt, vagy mert még kilátásban nincs egy harmonikus családi élet. De ez bármikor változhat.
2013. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem irigység és nem is abnormális. Sokan vannak így, hogy nem szeretik a gyerekeket. Köztük én is. A huszas éveim végéig szó szerint utáltam a gyerekeket. Idegesített a sírásuk, felháborított a nyilvános helyen lenyomott hisztijük. Anya se akartam lenni. Imádom a szabadságot, dehogy kell nekem egy nyűg a hátamra, hogy pelenkázzak, meg lessen valaki óhaját 0-24-be. Amikor megismerkedtem a féjemmel, akkor csillapodott ez bennem, most már ott tartok, hogy nem utálom őket, egyszerűen csak nem érdekelnek. Ha a családban meglátogatunk egy kisbabát, még mindig nem érzek rá késztetést, hogy azt nekem meg kéne fognom. Minek? A férjemnek vannak gyerekei (10 fölött) na velük nagyon jól elvagyok, de inkább barátnője vagyok nekik mint pótanyjuk.

Szóval én hosszú évek alatt ugyan, de óriási változáson mentem keresztül ez ügyben. Nem hinném hogy hibbant vagyok, egyszerűen csak ilyen és kész. Azt se hinném, hogy a gyerekkorod miatt lenne ez, mert nekem pl totál átlagos, normális gyerekkorom volt, totál normális szülőkkel. Szóval egyszerűen csak ilyen vagy. Vagy változni fog ez nálad is később, vagy nem. Tök mindegy melyik lesz, mert mindkettő elfogadható.

2013. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
De beteg vagy te, 30-as. :D
2013. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Azzal semmi baj, hogy nem szereted a gyerekeket.


Azzal igen, hogy irigy vagy. Bárkire. Az irigység nem visz előre, csak azon keseregsz, hogy mid nincs/nem volt, ahelyett, hogy tennél érte, hogy legyen valamid.

2013. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Szerintem vonatkoztassunk el attól a ténytől, hogy az utálat tárgya a gyerek. Egyáltalán, miért utálsz bárkit is? A leglényegesebb ebben az egészben, hogy alapvetően van benned egy düh és valamiért a gyerekeket célzod meg ezzel, hiszen könnyen lehet őket bármiért utálni /sírás, vihogás, neveletlenség stb/.

Mielőtt még normálisnak bélyegeznétek a kérdezőt, az emberi személyiség nem túlzottan szép erénye maga az utálat. Én például senkit sem utálok olyan vehemenciával, mint te. Vannak akiket nem kedvelek, de ezek olyan emberek, akiket valós okkal kerülök, személy szerint konkrétan. Pl. ki sem állhatom a postást, mert direkt hergeli a kutyámat.

Neked nincsen kézzel fogható, valós indokod a gyerekek iránt érzett gyűlöletedben, mindössze az érzés a biztos.

Így azt tudom mondani, benned van a hiba, hiszen ok nélkül idegesít valami, amit nem is ismersz, hiszen gyerekkorodban nem volt kortárs barátod, testvéred, nem szocializálódtál megfelelően. Nem kell szeretni minden gyereket valóban, ettől nem vagy aberrált. De utálni bárkit is az életben, butaság... Annál sokkal rövidebb az élet, minthogy ilyeneken rágódjunk, de nálad mégis van erre energia, tehát meglehetősen mélyen gyökerezik a probléma.

2013. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
20%
Tanító létemre most erős ingert érzek, hogy véleményt alkossak. Nem azért ítéllek el, mert nem szereted a gyerekeket, de olyan lekicsinylően írsz róluk, mintha nem is emberek lennének. A másik, hogy volt bátorságod kiírni ezt a kérdést... Sajnállak. Remélem, nem lesz gyereked.
2013. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Valaki írta a harmonikus családi életet. Én is ezen filóztam, mivel az most sincs meg nekem, pedig nagyon vágyok rá.


35 Igen, elég mélyen gyökerezhet a probléma, ezért nem értem magam, hogy miért. Mert semmi valós okom nincs utálni őket. Amúgy meg nem vagyunk egyformák. Nem lehet mindenki ultra harmonikus, nyugodt ember.


36 Tanárnő létedre nem vagy valami okos. Ítélj el nyugodtan, kit érdekel?

2013. okt. 9. 21:11
 38/42 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a tanárok egy része (nem a jó értelemben vett tanítok és tisztelet a kivételnek, vannak csodálatos tanárok) mindig is szívesen alkotott véleményt, pláne rossz véleményt és pláne szívesen az emberekről.

Sajnos gyerekkoromban én is kifogtam ilyen egófelfújt tanárt, évek kellettek, mire kihevertem a "jótékony" hatását.

2013. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
7%
gratulálok....szép kérdés,és te büszke vagy magadra,ez még szebb.....csak így tovább.....remélem nem sértödsz meg de én utálom az ilyen embereket mint te,gondolom nincs ezzel baj....nekem sem volt a legszebb gyermekkorom,de a saját gyermekeimet imádom,mindent megteszek értük,és a többi gyermeket sem utálom....te egy frusztrált ,boldogtalan ember vagy aki kivetíti a saját kudarcát másokra....de felesleges is írnom,szóval én utállak ennyi
2013. okt. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
39 Igen, ezt eltaláltad, frusztrált és boldogtalan vagyok. De amíg nem érzed át mások problémáit és nincs benned elég empátia ahhoz, hogy megértsd, hogy MINDEN EMBER MÁS ÉS MÁS, addig nem tudok adni a véleményedre.
2013. okt. 10. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!