Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugy érzem, hogy elakarjak...

Ugy érzem, hogy elakarjak venni tőlem az életem. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Igyekszem mindent leirni,hogy meg értsetek.

Amikor 4éves voltam,a szuleim elaltak,igy anyuval 2en elunk azota is egy hazban ,ami a nevemen van.Anyuval hat nem epp a legjobb a kapcsolatom,mert amikor itthon van,akkor folyton piszkal ok nelkul,csunyan beszel velem,stb...Nem részleteznem.3éve anyu talált maganak külföldön egy fickót,akihez hozza ment.3havonta jon haza ,itthon van 2honapot,aztan megy vissza.Amikor ő kint van,akkor en a mamameknal szoktam lenni,akik katasztrofaul bannak velem,mintha rabszolgajuk lennek,nem mehetek sehova,folyton orditanak rám,szidnak,pedig en mindent meg csinalok nekik,egesz nap takaritok ,főzök,de hiaba..

Na a lényeg,hogy meg tudtam,hogy az egesz csaladom,mamamek,nenámék,mennek ki pár honap mulva oda ahol anyum van ,oda mennek élni,vissza sem jönnének,es azt akarjak,hogy en is mennyek ki.Hogy,hagyjak itt mindent ,és mennyek ki egy ismeretlen orszagba,ahol senkit nem ismerek,sőt még a nyelvet sem tudom,meg még mindannyian éljünk egyutt ott egy lakasba.En nem akarok oda menni,en itt akarok maradni,itt az én életem,a barataim,minden ide köt.De ami legföképpen az a legjobb baratnom,akivel 2 napot nem birunk ki egymás nélkül.En nagyon nem tudom elkepzelni az eletet ott.Eszem ágában sincs oda ki menni,meg akkor sem,ha ott jobbak a meg élhetősegi lehetosegek.A csaladom nem ert meg,és nem engedik,hogy itthon maradjak egyedül a hazban,ami az en nevemen van.Pedig tudom,hogy eltudnam magam tartani,igyekszem talalni munkat magamnak,ami magamra elégm lenne,de amugy is anyu kuldhetne nekem havonta valamennyi penzt,mert igy is kuld a nenameknak is es a mamameknak is minden honapban 700 eurot..De nem,nekik ez nem tetszik.Ők azt mondtak,ha kell ki fognak rangatni,de akkor is kimegyek velük.Arra is gondoltam,h elmek dolgozni,addig ossze sporolok valamennyitt,veszek ki magamnak egy kis albérletet,hogy ott valahogy meg eljek,majd ossze huzom magam.Nem tudom tenyleg ,hogy oldjam meg.En amiota ezt tudom estenkent nem alszom,minden este sirok..Egesz nap ez jar a fejemben,hogy mit talaljak ki,ideges vagyok,nincs jo kedvem.Nem akarok itt hagyni midnent.Légyszi segitsetek valahogy.Lány ,18


2013. okt. 7. 11:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ne menj velük. A vőlegényem is ebben a helyzetben van most, hogy egy házban élnek külföldön az egész családdal, mint "egy nagy család", közben pedig borzalmas az egész. Hiába dolgozik, és fizeti a részét a lakásból, csak 3 percig zuhanyozhat naponta (Mert a család szerint nem ő fizeti), folyton elküldik bevásárolni és takarítani a "szabadidejében" és úgy alszik éjszaka, hogy a nagybátyja horkol mellette. Állandó a kiabálás és a stressz.

Külföldre akkor érdemes kimenni, ha te magad határozod el és készülsz fel az útra. Most kimegy a családod... mennyire beszélik az adott nyelvet egyáltalán?

Még azok is hónapokig szenvednek, akik a saját elhatározásukból mennek ki, nyelvtudással és munkatapasztalattal, nem hogy még azok, akiket kirángatnak.


Keress munkát és próbáld meg eltartani magad. Biztos vagyok benne, hogy képes lennél rá.

2013. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Sőt, a családi pótlékot is te kapod onnantól, és talán még rokontartást is igényelhetsz.
2013. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, de nem csak ékezet hiba van itt...a mennyek az nem ékezetes hiba.

Kérdező, még véletlenül se akarj jobb életet, nyomorogj itt. Megélni normálisan itt úgysem lehet. De nem is neked való idegen ország, még magyarul sem tudsz helyesen, nem hogy idegen nyelvet tanulj.

2013. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

"semmi féle kép "

Csillagom, a szó helyesen: SEMMIFÉLEKÉPP. Előbb tanulj meg magyarul, majd azután ugrálj, hogy te már felnőtt vagy és el tudod tartani magad, fenntartani egy házat, munkát vállalni (ezzel a helyesírással max. takarítást).

2013. okt. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
56%
Milyen lelki nyomorek kell lenni ahhoz, " kedves" utolsó válaszoló, hogy egy tanacsra , segitsegre szoruló gyereket ilyen rosszindulatúan, kegyetlenül kritizálsz, kivanom h amikor segitsegre szorulsz, majd biraljak a helyesirasod, es talalkozz olyanokkal mint amilyen te vagy!
2013. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!