Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugy érzem, hogy elakarjak...

Ugy érzem, hogy elakarjak venni tőlem az életem. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Igyekszem mindent leirni,hogy meg értsetek.

Amikor 4éves voltam,a szuleim elaltak,igy anyuval 2en elunk azota is egy hazban ,ami a nevemen van.Anyuval hat nem epp a legjobb a kapcsolatom,mert amikor itthon van,akkor folyton piszkal ok nelkul,csunyan beszel velem,stb...Nem részleteznem.3éve anyu talált maganak külföldön egy fickót,akihez hozza ment.3havonta jon haza ,itthon van 2honapot,aztan megy vissza.Amikor ő kint van,akkor en a mamameknal szoktam lenni,akik katasztrofaul bannak velem,mintha rabszolgajuk lennek,nem mehetek sehova,folyton orditanak rám,szidnak,pedig en mindent meg csinalok nekik,egesz nap takaritok ,főzök,de hiaba..

Na a lényeg,hogy meg tudtam,hogy az egesz csaladom,mamamek,nenámék,mennek ki pár honap mulva oda ahol anyum van ,oda mennek élni,vissza sem jönnének,es azt akarjak,hogy en is mennyek ki.Hogy,hagyjak itt mindent ,és mennyek ki egy ismeretlen orszagba,ahol senkit nem ismerek,sőt még a nyelvet sem tudom,meg még mindannyian éljünk egyutt ott egy lakasba.En nem akarok oda menni,en itt akarok maradni,itt az én életem,a barataim,minden ide köt.De ami legföképpen az a legjobb baratnom,akivel 2 napot nem birunk ki egymás nélkül.En nagyon nem tudom elkepzelni az eletet ott.Eszem ágában sincs oda ki menni,meg akkor sem,ha ott jobbak a meg élhetősegi lehetosegek.A csaladom nem ert meg,és nem engedik,hogy itthon maradjak egyedül a hazban,ami az en nevemen van.Pedig tudom,hogy eltudnam magam tartani,igyekszem talalni munkat magamnak,ami magamra elégm lenne,de amugy is anyu kuldhetne nekem havonta valamennyi penzt,mert igy is kuld a nenameknak is es a mamameknak is minden honapban 700 eurot..De nem,nekik ez nem tetszik.Ők azt mondtak,ha kell ki fognak rangatni,de akkor is kimegyek velük.Arra is gondoltam,h elmek dolgozni,addig ossze sporolok valamennyitt,veszek ki magamnak egy kis albérletet,hogy ott valahogy meg eljek,majd ossze huzom magam.Nem tudom tenyleg ,hogy oldjam meg.En amiota ezt tudom estenkent nem alszom,minden este sirok..Egesz nap ez jar a fejemben,hogy mit talaljak ki,ideges vagyok,nincs jo kedvem.Nem akarok itt hagyni midnent.Légyszi segitsetek valahogy.Lány ,18


2013. okt. 7. 11:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

A " mamád" es a nagyszuleid összebeszeltek es maguk közt mar el is osztottak a penzt.

Ha 18 eves vagy, ura vagy a sorsodnak es a hazadnak, törvenyesen mar senki nem parancsolhat neked

Ne hagyd h megfelemlitsenek es ne a te házad árából tervezzék az új eletet!

2013. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

Először azt akartam írni, hogy nehogy elköltözz, hiszen van egy házad, nyugiban élhetnél itt.

Aztán végiggondoltam: 18 évesen ilyen helyesírással sajnos egyelőre egy értékelhető önéletrajzot sem tudnál beküldeni sehova, meg egyáltalán milyen végzettséggel akarsz te dolgozni egy olyan országban, ahol az emberek több szakmával se találnak melót hónapokig-évekig. Azt meg ne várd, hogy a szülők alamizsnát küldözgessenek, egyrészt mert úgy többe kerülnél nekik, másrészt meg amúgy sem akarják, hogy otthon maradj.

Maximum annyit tehetsz, hogy fogod a házad, eladod(áron alul, mivel most lent vannak az árak), és a kapott pénzből veszel egy sokkal olcsóbbat, hogy a különbözetből maradjon tartalék pénzed, amiből élhetsz, míg nem kapsz munkát.

Én ezt tenném, ha van rá mód. Ha a házadért annyit se kapnál, hogy egy kisebbet vegyél belőle, akkor max elcs.szheted a házad: eladod, a kapott pénzből albiba mész, élsz, amíg melót nem kapsz. (amihez meg kell egy piacképes végzettség)

Viszont írásod alapján ehhez túl elesett vagy... mégis az volna a legjobb, ha kimennél kis időre.

20L

2013. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

18 éves vagy. Mint írod, a ház a neveden van.

Maradj itthon, s az az energiát, amit eddig rájuk fordítottál, fordítsd a saját életed felépítésére: dolgozz.


Ne hallgass a szirénekre, mert ha mégsem boldogulsz, bérrabszolgának bármikor kimehetsz az EU-országokba, ahol csak legfeljebb a bennszülötteknek van kolbászból a kerítés.



Ha velük maradsz sosem nősz fel.

2013. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Mileőtt tanácsot adnánk, kellene még néhány infó.


Azt írod, egész nap takarítasz, főzöl, stb. Miért nem iskolában vagy, vagy dolgozol?

Milyen végzettséged van? Vagy iskolás vagy? Ha iskolás vagy, akkor nehéz a helyzeted. Családit kapsz, oké, 12.000 Ft, gyerektartás? Azt kapsz vagy nem? Ebből nem tudnál fenntartani egy házat, rezsit fizetni és megélni, ha anyukád nem küldene neked pluszba.


Ha dolgozol, akkor az a kérdés, keresel-e annyit, hogy ezeket ki tudd fizetni? Nem valószínű, hogy ennyi idősen, tapasztalat nélkül megkeresel annyit, hogy igen.


Ezeket gondold végig. A házat nem szabad eladni. Ha ki uis mész, és bármi történik, ide vissza tudsz jönni. Ja, van valakinek haszonélvezete a házon? Mert akkor ő a te engedélyed nélkül is el tudja adni.

2013. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14%
Édesem én megértelek, és ne is foglalkozz azokkal a lelki nyomorékokkal akik szerint könnyű úgy kezdeni külföldön hogy mész a semmibe tervezés, munkahely, és nyelvtudás nélkül! A te házad a te várad! 18 éves vagy, fogod és kicserélteted a zárat a lakáson, mert a te neveden van! Onnantól kezdve azt engedsz be akit akarsz! Akaratod ellenére már nem irányíthatnak mert felnőtt vagy! Szíved joga eldönteni mit akarsz!
2013. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Akinek haszonelvezete van, annak nincs joga eladni, csak hasznalni halála idöpontjaig.

Ez a haszonélvezet es kb ennyi.

Ez a lány nagyon okos amúgy es jól látja a helyzetét, egyáltalán nem gyámoltalan, mint ahogy valaki irta.

Meg fogja állni magáért a sarat, ami roppant nehéz lesz 18 évesen

2013. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Off: nem a helyesírásával kellene egyből foglalkozni, könnyen lehet, hogy telefonról/táblagépről ír amibe szófelismerő van, de nem minden szót ismer fel, ékezet meg csak úgy nincs, akkor szokta ezt csinálni. Az enyém is ilyen, azért tűnik pocséknak a helyesírásom ha telefonról írok.
2013. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Mivel nagykorú vagy, első körben a ház jogait kell tisztázni. Hiába vagy te a tulajdonos, ha anyukádnak haszonélvezeti joga van rajta. Akkor valóban kirakhat, és elveheti a kulcsod.

Ha nincs haszonélvezeti joga, akkor viszont te vagy a "főnök". Azért próbáljátok meg szeretettel, emeberi módon rendezni a helyzetet.

2013. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már azt a szöveget, hogy nyugatra csak rabszolgának lehet kimenni. SOk ismerősöm dolgozik kint, diplomások, jó munkahellyel, és ottani viszonyokhoz mérve is jól keresnek. AKi meg tanulatlan, az itt csak alja munkát kap, és akkor már inkább dolgozzon többször annyi pénzért, mint itthon.
2013. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
@15: Honnan veszed, hogy a kérdező nem beszél semmilyen nyelven? Mert te nem, akkor más sem?
2013. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!