Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok s csupán rémeket...

Önző vagyok s csupán rémeket látok vagy tényleg nem stimmel valami?

Figyelt kérdés
Nagycsalád vagyunk. Apuka külföldön dolgozik és 3 női munkatársával és egy barátjával másik külföldi országba elment őszi nyaralásra pár napra. Eredetileg hívott engem is bár előre tudhatta válaszom, hogy gyermekeink felügyelete megoldhatatlan és anyagilag se bevállalható ,s így nem fogok menni, Nem is mentem. De ő elment én dühöt és csalódást éreztem. Nem balhéztam. Nem tudom ilyen önző vagyok,hogy sajnálok tőle pár nap kikapcsolódást, vagy vaóban reális csalódottságom?
2013. szept. 16. 14:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a hétköznapokban fogd fel tényleg úgy a tennivalóidat, a terveidet, hogy egyedülálló vagy. Nem lehet arra alapozni, hogy elvileg van egy apjuk is, bár talán néha könnyebb, hogy egy kb. képzeletbeli apukára is hárítunk valamit, ha mást nem, hát haragot.

Mivel a párod külföldön dolgozik, ezért ott vannak barátai, munkatársai stb. Mi nők is sokszor panaszkodunk, hogy jaj, bezzeg hány gyerekem van és mennyire nem igazság, hogy nem mehetünk el wellness hétvégére egy barátnővel (anyagiakat most nem számítva persze). Vagy szinte engedélyt kell kérni, ha egy kávés pletyózásra mégis otthonhagynánk a családot, de fürdetésre otthon vagyunk.

Bár a párod nincs eltelve a gyereknevelési dolgokkal, mégis mint emberi igénye azért lehet arra, hogy barátokkal is kikapcsolódjon.

Mérges ne legyél rá, nem lesz jobb. De légy résen. Nem költözhettek hozzá? Itthon nagyon nem találna munkát? Mennyire fix ez? Nem csak mondjuk egy évre ment ki?


Tessék kiharcolni azt is, hogy mikor legyen szabin és hová menjetek és már most, a kigondolástól számítva spóroljatok a jövő évi nyaralásra. Ha sokba kerül, legyen csak pár napos, de utána lehet otthon is lenni együtt.

2013. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésben említettekben igazad van, szerintem sem normális hogy külföldön dolgozik és a szabadságát sem veletek tölti.


Viszont:

- ha külföldön dolgozik és keveset van otthon és láthatólag le is sz-r, akkor muszáj volt 4 gyereket vállalni?

- ha már egyszer 4 gyereket vállaltatok, akkor szerintem ne csodálkozz, hogy nem nagyon juttok el ennyien nyaralni, vagy ha igen, akkor is rövid időre / gyakran nem megoldhatóak a közös programok mert nincs felügyelet.

2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

De akkor igazán sosincs ott veletek?

Tehát van egy szép családja, de csak "eltart" titeket, és nem veszi ki részét a családból még akkor sem, amikor otthon van / otthon lehetne.

Még sosem kérdeztem ilyent senkitől itt a GYIK-on, de minek szültél te ennek a férfinak 4 gyereket?

Egyébként hány éves? Mielőtt jöttek a gyerkőcök, azelőtt milyen volt a kapcsolatotok?

2013. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Beszéltünk kiköltözésről, de sajátot kinnt nem tudnánk venni,bérelni pedig piszok drága a lakás.Valamint a kinti mentalitástól tart,hogy rossz hatással lenne a gyerekekre.Nagy szerelemből indult a kapcsolatunk,mely sok megpróbáltatás árán ,de tart ,részemről mindenképp,felőle időnként elbizonytalanodom. Nekem nem voltak soha elvárásaim magánprogramokra saját részre. Csupán közös családi kiruccanás lenne jó néha, ahova csak emberileg kell odatennie magát az embernek ,gondolok itt pl.: egy séta a gyerekekkel együtt, labdázás az udvaron(mondjuk 1-2 alkalommal évente megtörténik:focizik a fiúkkal 5-10 percet) de többet vágynának a gyerekek vele lenni. S bár mikor itthon van megtehetné, alszik,gépezik ,ha egy idegen megkéri valamire akkor rögtön szolgálatkész,nekünk csak ígérget :( .A legidősebb gyermeken (11) úgy látom kiábrándult az apjából, már nem kérleli ,hogy fogllkozzon vele stb. ez úgy elszomorít, hogy látom a kis bánatos pofijukat. "Már mész apa? Hisz nem is voltunk sétálni se..." Am , brátnőim sincsenek anno az ország másik feléből költöztem a közelébe majd hozzá kapcsolatunk elején,addigi életem odahagyva
2013. szept. 16. 15:54
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

"S bár mikor itthon van megtehetné, alszik,gépezik ,ha egy idegen megkéri valamire akkor rögtön szolgálatkész,nekünk csak ígérget :"


És gondolom ezt most van így hirtelen, amíg megszültél 4 gyereket addig minden jól ment, csak most sz-r, ugye? Vagy abban reménykedtél, hogy majd megváltozik....? nanááá.

2013. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Sajnállak. Gondolom négy gyerekkel, családi háttér nélkül, nem nagyon akarsz, tudsz lépni.

Pedig szeretetre neked is szükséged van. Azt sem értem, mit jelent, hogy rossz hatással lenne a külföld a gyerekekre? Ausztriában/Szlovákiában/Csehországban/Németben/Angliában/... dolgozik, mi lenne ott rájuk rossz hatással? Kéne 1 év, hogy a gyerekek megtanulják kint a nyelvet, és járhatnának ott suliba, az ottani családi pótlékot (vagy ott épp hogy nevezik) kapnátok, ...

És mi van, ha csak később vesztek sajátot? Az miért baj? Akkor most még éltek sok-sok évig külön, és nem együtt, mint egy család? Inkább élnék a családommal egy kis lyukban, mint külön tőlük egy nagy házban. És ha spóroltok, gyűjtögettek, akkor miért külföldi útra szórja a pénzét, miért nem spórol?


Szerintem ideje, hogy változtassatok.

2013. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem házasság és legfőképpen nem család!Te úgy élsz mint egy egyedülálló anya 4 gyerekkel, mintha csak te lennél felelős értük. Az lett volna a helyes a férjed részéről, ha közli a kollégákkal(nőkkel!!??), hogy bocsi, nem tudok menni, mert a feleségemmel nem tudjuk megoldani a gyerekeket.

Jogosan vagy csalódott!

2013. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenesen felháborító, hogy külföldön dolgozik, 4 gyereke van, és még a nyaralást is nélküled intézi.


Az meg még pluszban felháborító, hogy ha nincs rá anyagi keret, hogy te is menj, akkor téged otthon hagy.

Talán olcsóbb helyre kellene menni családostól, gyerekekkel.



Én sem sok jövőt jósolok ennek a házasságnak, mert cmár csak papíron létezik.

2013. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Reális a csalódottságod. Ha külföldön dolgozik és sokat van távol tőletek, akkor alap, hogy ha szabadideje van és el tud onnan szakadni pár napra, akkor hazamegy hozzátok, nem pedig azokkal az emberekkel megy nyaralni, akikkel amúgy is egész nap együtt van. Ha pedig nincs keret arra, hogy mindketten menjetek, akkor pláne nem lenne szabad elmennie, mert akkor gondolom lett volna hova tenni azt a pénzt amit elköltött.

Úgy tűnik, hogy ő éli az életét, amíg te otthon neveled a gyerekeiteket. Se neked nem jó így, se a gyerekeknek, csak neki. A helyedben én változtatnék az életemen. Ha nem sikerül belátásra bírnod, hogy másként éljetek, többet foglalkozzon veletek, ne menjen nélkületek nyaralni, akkor én komolyan elgondolkoznék a helyedben, hogy akarom-e vele folytatni ezt vagy sem. Egy alig látott apuka és egy boldogtalan anyuka nagyon nem jó a gyerekeknek és anyukának. Viszont egy elvált, alig látott apuka és egy boldog anyuka jó a gyerekeknek és az anyukának.

2013. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nekem sem esne jól ez a hozzáállás,mellőzöttnek érezném magam,csalódott lennék.Látszik,hogy a férjed számára a fontossági listán nem éppen az első helyen szerepeltek,ami komoly baj.Alapos beszélgetést javaslok,miután hazatér hozzátok.Gondold át addig is,vajon ez a házasság valóban jó és boldog-e?Szerintem vannak gondok,nem kicsik.
2013. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!