Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így normális,...

Szerintetek ez így normális, én már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom 26 éves,N,én 28 F!

Harmadik éve ,hogy nem dolgozik sehol,négy éve ismerkedtünk meg.

Három éve össze is költöztünk,én elég jól keresek,mikor összeköltöztünk,én azt mondtam neki,hogy ne keressen annyit mint én,a minimálbér is fizetés,az is pénz,csak a lényeg hogy találjunk neki is valami munkát,elég ha erre koncentrálunk!

Összeköltöztünk végül így is,hogy munkanélküli(érettségije van,és egy önerőből finanszírozott bolti üzletvezetői Okj-s szakmája).

Nem siettettem,nem vetettem a szemére,hogy tulajdonképp én tartom el,évek óta.

Viszont a pohár onnantól kezdett betelni,hogy ismerősömnek van egy számítógép szervizeléssel,karbantartással foglalkozó üzlete.Beajánlottam őt,annyi lett volna a dolga,hogy adatokat vigyen fel a számítógépre,illetve néha kijárkáljon üzletekbe,irodákba,lakóházakhoz és szórólapokat osszon szét.

4 napot dolgozott,majd kijelentette,hogy ő ezt nem tudja csinálni,megalázónak érzi......

Jó!Elfogadtam,hogy ez a munka nem áll közel hozzá,de nem látom rajta,hogy nagyon akarna munkahelyet találni.

Megmozgattam néhány követ,telefonálgattam ismerősöknek,erre volt egy család,akik takarítónőt,és gyermekvigyázót kerestek,(heti 3 alkalom,több mint a semmi,6 ezer forint alkalmanként) megbeszéltem hogy páromnak szüksége lenne munkára,mondták hogy persze,próbáljuk meg,menjen el hozzájuk,mutatkozzon be (utána égett a pofám)!

Erre én voltam a bunkó,mikor elújságoltam a hírt,hogy hogy lehetek olyan szemét,hogy én őt érettségivel ennyire lealacsonyítanám,hogy másoknak takarítson!!!


Innentől kezdve (ez múlt héten történt),azt érzem,hogy ha én rossz helyzetbe kerülnék,én rá nem tudnék számítani,mert azt várja el tőlem,hogy nézzem el neki,hogy ő ennyire válogatós, "Ha lesz,lesz,ha nem,nem!" alapon keresi a munkát,ő elkényelmesedett,neki jó így,én meg tartsam el.....szakítani szeretnék vele,de valamilyen szinten sajnálom,mert tudom hogy a szüleinek se megy jól,és nekik kéne eltartaniuk,máshová nem mehet,ha én elküldöm,de van amikor meg az jár a fejemben,hogy ő meg hasznot húz belőlem,és ugyanazt teszi velem,mint amit a szüleivel tenne otthon....


2013. szept. 4. 17:39
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
Én sírva köszöntem volna meg,ha valaki annyira szeret,hogy még munkát is keres nekem,mindent megtennék,hogy elégedettek legyenek velem a takarításnál nincs is jobb kikapcsolódás pláne a gyermek is van!A másik meló,még lehetőség is a tanulásra közösségben!Otthon ki takarít az nem megalázó neki?Nem mindegy,hogy hol csinálja ugyanazt?Neki is jobb lenne ha lenne pénze!Kevés társ keres munkát kedvesének!Szerencsés!
2013. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
0%

Még a céges munka elment volna, de a takarítás magánszemélyeknél.

Tudod mit kell ott gürizni?

És gyerekfelügyelet, nem is biztos, hogy szereti a kölyköket, ráadásul hatlmas felelősség, ha félrenyel az egyik vagy leesik valahonnan mehet a barátnőd a börtönbe akár.


Annak ellenére, hogy te tartod el valahogyan én a te hozzáállásodat érzem gusztustalannak.

Itt egy félkész barátnő, nincs diplomája, nem tud magának kitalálni semmit, amiből meg tudna élni, és te meg b-szgtatod, hogy csináljon vmit. De mit?

Ezt nem egyszerű kitalálni, állás sincs elég.

2013. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
0%
Oh látom anyukáddal is megbeszélted. Akkor itt a hiba. Felnőtt férfi aki izélni tud, a barátnőjével kapcsolatban ne az anyjától kérjen tanáncsot. Fel kellene nőni anyucipiciafiaszemefénye!
2013. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
55%-os te is egy munkakerülő h.lye p.na vagy? :D
2013. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:

ma 10:18


Nem rendszeres,hogy anyámtól kérek tanácsot,de látta rajtam,hogy magam alatt vagyok,így elbeszélgettünk hosszabban egy kicsit.....


De mi közöd van ehhez,már megbocsájts?

Nem ez volt a kérdés lényege.....halálra meg biztos nem dolgoztatná senki,nem gyárba küldeném a páromat,12 órás munkaidőben,bár családos anyákat ismerek,akik diplomával gyárban dolgoznak.....szerintem ők cserélnének vele!

2013. szept. 5. 21:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!