Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így normális,...

Szerintetek ez így normális, én már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom 26 éves,N,én 28 F!

Harmadik éve ,hogy nem dolgozik sehol,négy éve ismerkedtünk meg.

Három éve össze is költöztünk,én elég jól keresek,mikor összeköltöztünk,én azt mondtam neki,hogy ne keressen annyit mint én,a minimálbér is fizetés,az is pénz,csak a lényeg hogy találjunk neki is valami munkát,elég ha erre koncentrálunk!

Összeköltöztünk végül így is,hogy munkanélküli(érettségije van,és egy önerőből finanszírozott bolti üzletvezetői Okj-s szakmája).

Nem siettettem,nem vetettem a szemére,hogy tulajdonképp én tartom el,évek óta.

Viszont a pohár onnantól kezdett betelni,hogy ismerősömnek van egy számítógép szervizeléssel,karbantartással foglalkozó üzlete.Beajánlottam őt,annyi lett volna a dolga,hogy adatokat vigyen fel a számítógépre,illetve néha kijárkáljon üzletekbe,irodákba,lakóházakhoz és szórólapokat osszon szét.

4 napot dolgozott,majd kijelentette,hogy ő ezt nem tudja csinálni,megalázónak érzi......

Jó!Elfogadtam,hogy ez a munka nem áll közel hozzá,de nem látom rajta,hogy nagyon akarna munkahelyet találni.

Megmozgattam néhány követ,telefonálgattam ismerősöknek,erre volt egy család,akik takarítónőt,és gyermekvigyázót kerestek,(heti 3 alkalom,több mint a semmi,6 ezer forint alkalmanként) megbeszéltem hogy páromnak szüksége lenne munkára,mondták hogy persze,próbáljuk meg,menjen el hozzájuk,mutatkozzon be (utána égett a pofám)!

Erre én voltam a bunkó,mikor elújságoltam a hírt,hogy hogy lehetek olyan szemét,hogy én őt érettségivel ennyire lealacsonyítanám,hogy másoknak takarítson!!!


Innentől kezdve (ez múlt héten történt),azt érzem,hogy ha én rossz helyzetbe kerülnék,én rá nem tudnék számítani,mert azt várja el tőlem,hogy nézzem el neki,hogy ő ennyire válogatós, "Ha lesz,lesz,ha nem,nem!" alapon keresi a munkát,ő elkényelmesedett,neki jó így,én meg tartsam el.....szakítani szeretnék vele,de valamilyen szinten sajnálom,mert tudom hogy a szüleinek se megy jól,és nekik kéne eltartaniuk,máshová nem mehet,ha én elküldöm,de van amikor meg az jár a fejemben,hogy ő meg hasznot húz belőlem,és ugyanazt teszi velem,mint amit a szüleivel tenne otthon....


2013. szept. 4. 17:39
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy nem talál magának munkát. Nagyon sokan nem találnak manapság, diplomával se, nem hogy érettségivel. Az érettségi egy nagy nulla manapság.


De ha azt se vállalja el, amit te találsz neki, akkor NEM is akar dolgozni.


Ha neki nincsenek céljai, nem csinál semmit egész nap, de tényleg semmit, akkor ő, bocs, de egy "here". Nem egy tartalmas, értékes ember.


Csak ne csinálj neki gyereket, mert akkor örökké hozzáláncolod magad. Ezt szeretnéd?


Ultimátumot meg fölöslegesen adsz neki, örökre sértett lesz, aztán becsúszik a gyerek. Három év alatt nem vette észre magát, akkor miért most változtatna, ha kész tények elé állítod? Ember, _három év:, és közben találtál neki jó(!) állást, de neki nem kellett, hahó!!!

2013. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
Én még adnék egy esélyt. Mondd el neki, hogy te nem vagy hajlandó tovább eltartani, nagyon szereted, de így nem lehet közös jövőtök. Vagy talál munkát mondjuk x hónapon belül, te is segítesz, vagy szakítasz vele. Így azért nem mélyvízbe dobod, de jelzed, hogy eleged van.
2013. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

"ő ez a típus, meg fogja találni a férfit, aki szíves örömest eltartja."


Azért ez nem így van.....rengetegszer hisztizik,a volt barátai,ő maga is mesélte,hogy max hónapokig tudták elviselni.....

Abban igazad van,h hülye vagyok,be látom,de én tényleges érzelmeket tápláltam iránta,a sok jó mellett,észre vettem benne a jót is,de rájöttem ez kevés.... eddig elviseltem,de nem sajnáltatom magam,drága!

Ennyi erővel,akkor aki itt kérdést tesz ki,mindenki sajnáltja magát.....azt hittem,ez egy olyan oldal,ahol fel tehetsz egy kérdést,és (többnyire)értelmes válaszokat,hasznos tanácsokat kapsz rá.....

2013. szept. 4. 20:27
 44/55 anonim ***** válasza:
Na és végül mi lett?
2013. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

Na, elolvastam a leírásod, meg az első oldalt: "depressziós, altatót szed"...

Hát csodálatos lehet vele, válogat, hisztizik, szex sincs, gondolom a depressziója kiváltó problémáit meg hallgatod napjában 10x... Szerintem inkább hagyd ott, akármilyen jó szíved van. Én a helyedben már kivágtam volna rég.

2013. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Bocsánat,hogy csak most reagálok!


Leültünk megbeszélni az egészet.

Ő azt mondta,tisztában van vele hogy nehéz vele együtt élni,és hogy muszáj dolgoznia,ő sem akar így megöregedni.....

Én azt javasoltam neki,hogy vállalja el a takarítást,és a gyermek vigyázást,meglátja hogy bírja,azt mondta,hogy ha még nem találtak senkit,akkor hívjam fel újra őket,továbbá azt is megbeszéltük,hogy félreteszi a hisztit,és ha már találtak valaki mást,akkor visszamegy a számítógép szerviz üzletbe.....


Én egy legutolsó esélyt hajlandó vagyok adni neki,de világosan közöltem vele is,hogy ez az utolsó,nincs "de",nincs "ha",most ő bizonyítson!

2013. szept. 4. 21:58
 47/55 A kérdező kommentje:
Mikor elmeséltem neki,hogy nem bírom tovább,sírva fakadt,és bizonygatta,hogy szeret.....van amikor érzem,de van hogy azt,hogy neki mindegy minden,mindegy hogy azt esszük,amit én keresek,hogy miből fizetjük a számlákat,miből ruházkodik....
2013. szept. 4. 22:04
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, szerinte ha 3 év alatt nem változott, akkor most sem fog. El fog menni a takarítós melóra, de max hétig se fogja bírni és kilép valami mondvacsinált indokkal pl. nem kedvesek, degradál, rossz a gyerek, sok a kosz..stb..


A büdös életben nem fogsz tőle megszabadulni és hamarosan várható a bébibumm. Szóval védekezz!

2013. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog változni, ezt már leírtam egyszer, de most is megteszem.


De ember, nézd a jó oldalát. Ha azt is elnézted neki, hogy eljött a számítógépes üzletből, és semmit, de SEMMIT nem csinál három éve, akkor te nagyon szereted őt. Azt mondod, hisztijei vannak, de ennek ellenére is elviseled. Ideális házasság lesz. Mindent megteszel neki, ő meg otthon lesz a gyerekekkel. Mert hamarosan várható a gyermekáldás.


Szóval fogd fel pozitívan.


Azt halkan teszem hozzá, hogy attól, hogy ezt megbeszélted vele, még nem kellett volna elsírnia magát... Hiszen három éve ebben él, nem kellett volna, hogy bármi meglepje, abban amit mondtál. Áhh, ezek a női fegyverek.


De sok sikert nektek.

2013. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Magadat égeted, hogy visszaajánlod a 2 visszamondott munkahelyre és nulla tekintélyed lesz a szemükben!
2013. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!