Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Mi a véleményet...

Hogyan tovább? Mi a véleményetek, megengedhetem magamnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és dolgozok. Otthon élek a szüleimmel (kertes házban). Nincs barátnőm, és valószínűleg nem is lesz.

Azért sem akarok otthonról elköltözni, mert viszonylag nagy a ház, és így könnyen tudok segíteni a szüleimnek a kert és a ház karbantartásában.

+ egyedül vagy vadidegennel minek költözzek külön? Csak párkapcsolat miatt költöznék külön, az meg ugye nincs...


Eddig szorgosan gyűjtögettem arra az esetre, hogy "mi lesz, ha mégis lesz párkapcsolatom".

Mire sikerült elfogadnom, hogy ez az eshetőség nem áll fenn, rájöttem arra, hogy akkor másképp szerzek örömöt magamnak. Van egy hobbim, ami egy kicsit költséges, de örömöt szerez nekem. Erre kb. egy félhavi lakbér költsége menne el. Úgy érzem, hogy megengedhetem magam, hiszen lakbérre nem kell költenem. Ugyanakkor alapjáraton spórolós vagyok, ezért is kérek ötleteket, tanácsokat.


Szeretnék végre élni egy kicsit, de ehhez át kéne lépnem az eddigi megszokott spórolós, gyűjtögetős életemen.


(az eddig felhalmozott pénzt természetesen nem élném fel, csak mostanában kevesebbet raknék félre)


2013. szept. 4. 11:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy ismersz :)

Mások is írták, hogy szánalmas vagy! Nem sok értelme van az életednek, nem kéne erőltetni!

2013. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

de bizonyos dolgokban már értem el eredményt. az meg téged minősít, hogy a te szemedben csak az értékes akinek van párja.

ez a te szegénységi bizonyítványod...

2013. szept. 4. 13:58
 33/40 anonim ***** válasza:
Jó nem kell ez a hiszti. Szerinted velem hány huszonéves srác volt már bunkó? :D És akkor most menjek el remetének, vagy mi? Légyszi, ne nyomjátok tele a családi kapcsolatok kategóriát is ezekkel az önsajnáló kérdésekkel, amik arról szólnak, hogy jajj a nők kegyetlenek. Elég van már a szex és szerelem között.
2013. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
A nőkkel nincs semmi bajom, a huszonéves lányokat meg a hátam közepére sem kívánom...
2013. szept. 4. 14:18
 35/40 anonim ***** válasza:
19%

Érettség a köbön töröltetni a hozzászólásaimat!

Nyugi a huszonéves lányoknak sem kellenél! Nem bírjuk az ilyen rinyálós, szánalmas, anyucipicifiait!

2013. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
no comment...
2013. szept. 4. 14:24
 37/40 anonim ***** válasza:

nem értem, h egyesek miért kötnek beléd mert nem akarsz nőt. nem akarsz, oszt jóvan. a te döntésed.

ha van egy hobbid, ami sikerélményt ad, akkor csináld. vegyél gépeket, gyúrósporokat, igyad a proteinshake-et, fuss maratont, készülj ironmanre. nem ártasz vele senkinek. ha a szüleidet nem zavarja, h otthon élsz, és nem kerül elő naponta a miért nincs barátnőd kisfiam-téma, akkor nem muszáj lelécelni.

2013. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
mindegy. a kérdésemet illetően megerősítést kaptam. a többi nem érdekel...
2013. szept. 4. 14:50
 39/40 anonim ***** válasza:

Én elvonatkoztatok a barátnőszerzős, elköltözős kérdéstől, még attól is, hogy a huszonéves csajok amúgy púpként hiányoznak kb a hátadra, tök jó. :D

Huszon éves lányként, illetve egyetemistaként én is a szüleimmel élek. Az ösztöndíjamat gyűjtögetem és olykor kifejezetten bűnnek érzem, ha költeni akarok belőle, pedig tökre nem az. Nyilván hülyeség lenne elszórni az egészet valami baromságra, de ha valamit meg akarok tenni, jó ötletnek tűnik és van rá keretem, akkor miért ne tegyem meg?

Most pl az ország másik végében dolgozó barátnőmet látogattam meg és nála lébecoltam egy hetet úgy, hogy pénz nem számított. Persze alapjáraton spórolós vagyok, így ehhez mérten, de ha ehhez van kedvem, akkor minek fosszam meg magamtól? Miért üljek itthon a bankszámlámon? Lehet majd x év múlva lesz x ezerrel több arra a saját lakásra, de majd ülök az üres szobában és azon gondolkozok mennyi mindenről maradtam le, mennyi lehetőséget mulasztottam el. Hát nem. Normális határokon belül igenis költsön magára az ember, ha megteheti!

2013. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

39: köszönöm szépen! :)


Örülök, hogy megkaptam a kellő motivációt! Akkor bele is vágom a fejszémet ;)

2013. szept. 4. 18:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!