Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek már megengedhetem...

Szerintetek már megengedhetem magamnak magassarkú cipőt?

Figyelt kérdés
13 éves vok és minden alkalommal amikor cipőt megyünk vásárolni anyum soha nem vesz nekem magassarkút. Félreértés ne essék, nem 15 centis sarkúra gondoltam, de azért egy 8 centis telitalpú cipőt megengedhetne, vagy nem?

2012. okt. 6. 16:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Várj még 1 évet. Amúgy tönkre teszi a lábat, pláne egy serdülőét.:(
2012. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem. Tudom hogy nem erre a válaszra vársz, én is ilyen voltam 13 évesen :) Nagyon akartam a magassarkút, de hidd el, jobban jársz, ha még kicsit vársz vele. Természetesen szerintem egy 3-5 centis sarkút azért lehet venni, de azt is csak olyan alkalomra engedném, mint például esküvő vagy valami ünnepély.

Anyukád biztos azt a választ mondja a kérdésedre, hogy "de miért nem?" hogy, "mert csak" igaz? :D Én elmondom neked miért nem jó a magassarkú, így lehet hogy megérted a szüleid gondolkozását. Egyrészt azért nem jó, mert a tartós hordása deformálja a lábat. Nem viccelek, nem egy olyan ismerősöm van (igaz már nem tizenévesek), de ilyen korban kezdték el hordani a magassarkút, és bütykös lett a lábuk, persze nem 1-2 hordás után, de ő is hasonló korban kezdett el ilyen cipőket hordani, és most meg milyen a lába..

A másik ok az, hogy te még gyerek vagy, akár tetszik akár nem :) Ezzel nincs is probléma, csak általában a gyerekek még nem nagyon tudnak menni a magassarkúban, remeg össze vissza a lábuk és ez nem bántás, természetes hogy valaki csak sok sok gyakorlás után szokja meg a cipőt, ám így komoly balesetek érhetnek, bár az az igazság, hogy a tőled idősebbek se tudnak menni a cipőben, mégis megveszik.. Szóval az meg csúnya is, kinevetnek, és veszélyes is.

Szóval a lényeg, hogy én azt mondom neked, várj még a magassarkúval. Annyi szép lapostalpú cipő is van, és biztosra veszem, hogyha találsz egy szép lapostalpút, anyukád meg fogja neked venni.:)

2012. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Eufrozina.wok ***** válasza:
6%
Én is 13 vagyok. 1 éve hordok magassarkúkat. Nem tette tönkre a lábam. És szerintem nyugisan használj! Más véleménye ne érdekeljen! Ha neked tetszik a magassarkú hát hordd!
2012. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy egy év után tönkreteszi a lábad :) Ez hosszú folyamat, majd nézd meg 30-40 évesen is, és akkor gondolj vissza a mostani válaszodra :)

A magas sarkú cipő megemeli a sarkat, ezzel a test gravitációs központja eltolódik. Ennek ellensúlyozására az alsó hátszakasz meghajlik, mire a gerinc addigi helyzete is megváltozik, nyomást gyakorolva a hát és nyak idegekre, állandó fejfájást okozva.

Az Achilles-ín is jelentősen sérül. A sarok megemelésének hatására megrövidül, s később a kinyújtása, a lapos sarkú cipőre való ismételt áttérés fájdalmas lehet.

A bütyök (ami nem más, mint a nagylábujjon jelentkező fájdalmas csontkinövés) és kalapácsujj (mikor a nagylábujj a kisujjak felé meghajlanak, miközben az alapperc jellegzetesen kitüremkedik) alakul ki. A szűk cipők szorítása ezt tovább erősíti, a nagylábujjak ficamszerű elmozdulásához vezetve.

További kellemetlen hatások a térd osteoarthitis (degeneratív ízületi elváltozás), metatarsalgia (krónikus lábpközépcsont fájdalom), benőtt köröm.

Tehát, amennyire lehet, annyira told ki a magassarkú hordását ha nem akarsz már 30 évesen lábfájással meg hasonló problémákkal foglalkozni :) Ez persze nem azt jelenti hogy soha ne hord magassarkút, hanem azt, hogy ne minden nap :) alkalmakkor fel lehet venni, de előtte gyakorold otthon a járást, hogy ne röhögjenek ki, mert a 13 évesek még nagyon nem tudnak járni a cipőben, úgy mennek mint gólya a mocsárban :D :) Szóval ha hordasz, akkor is gyakorolj előtte otthon

2012. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Jesszus utolsó, igazad van, most vettem egy telitalpút, de most meg is rémültem tőle.:)23l
2012. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha veszel is, kb centiset, különben érdekesen fogsz kinézni. És csak ritkán vedd fel, ha olyan alkalom van, ahová csinosan kell felöltözni.
2012. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
kb 5, lemaradt
2012. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%
13 évesen még ne akarj magassarjút hordani ráérsz!
2012. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Eufrozina.wok ***** válasza:
0%
30-40 évesen már nem fog érdekelni h nézek ki stb... Kihasználom az életet amíg lehet. És ha fussa szép magassarkúkra miért ne venném meg?? Ez az én stílusom és akinek nem tetszik annak nem kötelező rám néznie.
2012. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nem fog érdekelni a kinézeted, az lehet, viszont iszonyat fog fájni a lábad :) Mi ezeket a válaszokat nem bántásból írjuk, csak hogy gondoljatok önmagatokra.

Valami ilyesmi fog történni a lábaddal: [link]

Ez történik a térdeddel: [link]

Ez történik a talpaddal: [link]

Természetesen én sem azt mondom, hogy csak mezítláb meg lapossarkúban kell járni :) Alkalmanként fel lehet venni azt a cipőt, csak ne minden nap, mert minél gyakrabban hordod, annál előbb jelentkeznek ezek a fájdalmak és ezek a betegségek. Mondjuk lehet őket gyógyítani, a legtöbbjét műtéttel, de szerintem egyikőtök se szeretne műtétet, mert az se egy kellemes dolog :) Én senkit nem szeretnék lebeszélni a magassarkú hordásáról, én is hordok, hiszen nő vagyok, néha felveszem, csak azt mondom, hogy próbáljátok kímélni a lábatokat, mert minél később veszed fel, ezek a tünetek is annál később fognak jelentkezni.

Nézzétek csak meg a mostani 40-50 évesek lábát, nekik már majdhogynem mindegyiknek ilyen, azért mert ők is gyakran felvették a magassarkút, és ezek a "betegségek" iszonyatos fájdalommal járnak.

Persze mindenki döntse el maga, és ha neked kedves utolsó van pénzed a cipőre, biztos lesz a műtétekre is egy 20 éve múlva.:)

2012. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!