Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Mi a véleményet...

Hogyan tovább? Mi a véleményetek, megengedhetem magamnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és dolgozok. Otthon élek a szüleimmel (kertes házban). Nincs barátnőm, és valószínűleg nem is lesz.

Azért sem akarok otthonról elköltözni, mert viszonylag nagy a ház, és így könnyen tudok segíteni a szüleimnek a kert és a ház karbantartásában.

+ egyedül vagy vadidegennel minek költözzek külön? Csak párkapcsolat miatt költöznék külön, az meg ugye nincs...


Eddig szorgosan gyűjtögettem arra az esetre, hogy "mi lesz, ha mégis lesz párkapcsolatom".

Mire sikerült elfogadnom, hogy ez az eshetőség nem áll fenn, rájöttem arra, hogy akkor másképp szerzek örömöt magamnak. Van egy hobbim, ami egy kicsit költséges, de örömöt szerez nekem. Erre kb. egy félhavi lakbér költsége menne el. Úgy érzem, hogy megengedhetem magam, hiszen lakbérre nem kell költenem. Ugyanakkor alapjáraton spórolós vagyok, ezért is kérek ötleteket, tanácsokat.


Szeretnék végre élni egy kicsit, de ehhez át kéne lépnem az eddigi megszokott spórolós, gyűjtögetős életemen.


(az eddig felhalmozott pénzt természetesen nem élném fel, csak mostanában kevesebbet raknék félre)


2013. szept. 4. 11:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy ilyen biztos benne, hogy sosem lesz párkapcsolatod?


Igen, megengedheted magadnak.

2013. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Eddigi tapasztalataimból ez jött le...


Jól esett a pozitív megerősítés!

2013. szept. 4. 11:45
 3/40 anonim ***** válasza:
Vegyél macskákat :D
2013. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Vannak állataim...
2013. szept. 4. 11:51
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

25 vagy,miért ne lehetne párkapcsolatod.Nem mindenkinek lesz 15-20 évesen.

Ettől függetlenül költs nyugodtan a hobbidra,lehet az által ismered meg életed szerelmét :)

2013. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem is hasonló, annyi különbséggel, hogy én lakásra gyűjtök elsősorban és ha meglesz a szükséges összeg (illetve a lakáselőtakarékosságom lejár) akkor én szeretnék majd különköltözni a szüleimtől. Meg van rá az okom ahogy gondolom neked is a maradásra.

A költekezéssel kapcsolatban. Nekem is elég költséges a hobbim, bár sikerült úgy beállítanom, hogy valamennyit, "tudok kivenni" belőle. Néha szoktam költeni nagyobb dolgokra is de csak az aktuális bevételeim terhére, a félretetthez nem nyúlok, ahogy Te is csinálod.

2013. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Hát kötve hiszem, hogy a hobbim által megismernék lányokat ;)


az eddigi több évnyi halmozott visszautasításokból jutottam erre a következtetésre, és ez azt eredményezte, hogy már nem érdekel az ismerkedés. nincs benne motivációm, hiszen már nem tudom elhinni, hogy pozitív kimenetele is lehet.

2013. szept. 4. 11:56
 8/40 A kérdező kommentje:
6: szerencsére nem vagyok a szüleim terhére, és ők sincsenek az én terhemre. ezért nem fontos kérdés a külön költözés.
2013. szept. 4. 11:58
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy vénülj meg, hogy semmit nem éltél!!

A pénzt a sírba vinni elmebeteg dolog, költsd magadra és ami Neked a legfontosabb!

Ésszel mérlegelj, de magadnak mindig Te legyél a legfontosabb. (Nem pedig a nem létező párkapcsolat)

Szóval én ezerrel buzdítalak, mert úgyis megbánod, ha ez kimarad az életedből! Nem tudhatjuk meg, mi a hobbid?

2013. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Én sem vagyok a szüleim terhére, jó a kapcsolatunk, nem arról van szó. Más jellegű okaim vannak :)
2013. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!