Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 4-es rossz jegy? A szüleim...

A 4-es rossz jegy? A szüleim mindig leszidnak, ha 4-est kapok.

Figyelt kérdés

10-edikes vagyok, lány. egy elég erős gimnáziumba járok,sokat kell tanulni.

általánosban végig kitünő voltam, nem volt nehéz, alig kellet tanulnom, simán kaptam az 5-ösöket.

de ez a gimi már elég nehéz.nagyon sokat kell tanulni, és hát tanulok is.

de nem mindig sikerül 5-öst kapnom, kapok 4-eseket is.

ilyenkor mindig leszidnak a szüleim, hogy mért nem tanulok. pedig tanulok..ha nemtanultam volna nemkaptam volna 4-est

és ha 4-est kapok, alig merem elmondani..

nemtudom, de szerintem a 4-es az jó jegy. benne is van a nevében. 4-es: jó, az 5-ös: kiváló


egyfolytában az öcsémhez hasonlitanak, hogy neki csak 5öse van, és mindenféle versenyeket megnyer.

és anyukám azt mondja ,hogy ő végig kitünő tanuló volt gimnáziumban, és ő volt a legjobb az évfolyamában.

jó, én elhiszem, de nemtehetek róla,hogy én nemvagyok ekkora zseni.


vannak olyanok akik örülnek ha 2-est kapnak, én meg "halálfélelembe" megyek haza, ha 4-est kapok.

amúgy 3-asom szerencsére nincs, nem is tudnám elképzelni, mi lenne ha kapnék egyet:(


nagyon rossz, hogy egyfolytában az iskola miatt stresszelek, hogy jajj holnap dogát irunk, meg felelünk...

15/L


2009. okt. 30. 20:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
93%

ez annyira érthetetlen gondolkodásmód számomra. én meg most 3/4-re állok angolból és a hátam mögött van egy középfokú C nyelvvizsga.. vannak velem egy csoportba olyanok akik 5ösre állnak, mégis messze áll tőlük a nyelvvizsga.. szerintem nem a jegyeknek kéne mérvadónak lenniük. engem nem érdekel hogy hanyast kapok (azért a minimum 3 mindig megvan, ha nem tanulok is :)) és csak az motivál az 5ösért hogy akkor hosszabb kimenőt kapok koliban. attól hogy bioszból 3as leszek évvégén én ugyanúgy lehetek gépészmérnök (csak példa).. szóval amit én fontosnak érzek azt magtanulom, de hogy mik a virág részei engem nagyon nem érdekel.. tanulják azok akik biosz-kémián akarnak továbbmenni :)

neked is el kéne dönteni hogy mit is szeretnél csinálni majd, és arra fókuszálni. a szüleim nekem se akarták felfogni hogy nem fogok csak azért kitünő lenni hogy jól mutasson a bizonyítványba. én nem a tanulásnak élek. hétvégén koliból haza se hozom a tanulnivalót. a hétvége az enyém, motorozok, a tanulás nem érdekel.. (én is 10.es vagyok amúgy ;)

2009. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:24

Nem, Tatabánya van a túlsó vonal végén. :)

2009. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem is a négyes számítana rossz jegynek. Én a hármasokat is ünneplem:D
2009. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondd ezeket:

Feltehetőleg olyan képességeket tulajdoníttok nekem, amik nincsenek meg bennem.

Ha folyton a testvérem kiválóságát emlegetitek előttem, előbb-utóbb őt fogom meggyűlölni.

Ha folyton szidtok, félnem kell tőletek, és a félelem meg a szeretet nem fér össze. Inkább fogadjatok el szeretettel olyannak, amilyen vagyok.

2009. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács, hogy nyugodtabb legyen a sulis időszakod. Ne a szüleidnek tanulj, hanem magadért, a céljaidért, amit el akarsz érni, de azért tegyél meg mindent, mert ha jó akarsz lenni a céljaidban, nem elég a jó, ma kiválónak kell lenni ahhoz, hogy munkát kapj, aki csak jó, azt esetleg meghallgatják interjún, de a jó csak akkor lesz befutó, ha nincs jobb. Ez sajnos munkaügyi téren tapasztalat.


Nem rossz jegy a négyes amúgy, én is ennyi voltam kb. végig középiskolában, volt, amiből rosszabb, és engem is cseszegettek, viszont volt egy célom (illetve több, de most az a fontos, ami már lezárult), és abban megpróbáltam kizárni ezt, és csak a célra koncentrálni, és elértem, ez a cél az volt, hogy érettségire meglegyen az ECDL-em és a középfokú nyelvvizsgám (akkor még ki lehetett váltani a nyelvi érettségit nyelvvizsgával), és hogy kitűnő legyen az érettségim, ez meglett, és bár bosszantott, hogy a szüleim nem bíznak bennem, mégis amikor kellett, ki tudtam zárni, és meglett az eredmény. Remélem, ez kicsit erőt ad, nekem sikerült, neked is sikerülhet.

2009. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem a kitűnők viszik sokra. Én 50-es vagyok,volt kitűnő barátnőim mind egyetemet végeztek,de nincs férjük,családjuk,mert mikor itt volt az ideje az ismerkedésnek,együttjárásoknak,akkor is a könyveket bújták.Mi,a négyesek családunkkal élünk,gyermekeink,unokáink vannak,jó munkánk,és ezt is össze lehet egyeztetni.Szerintem az a legrosszabb pedagógia,ha a testvéreddel példálóznak,én sose tettem példaképpé egyik gyermekemet a másiknak,mert még ma is emlékszem,hogy utáltam "Nórikát" , az osztályunk eminensét,akit folyton példaként emlegettek a szüleim. Nórikának biztos ötös lett,Nórika hogy tudta megtanulni, stb. (Nórikát azóta sem tudtam megkedvelni,pedig a diplomájával szívfájdalom nélkül vágja ki a nála vizsgázó diákokat,mert nincs férje,családja,és nem bírja elviselni azokat a diákokat,akik néha szórakoznak is a biflázás mellett. Egy neuralgikus felnőttet fognak nevelni belőled,aki tele lesz gátlásokkal,szorongással,kisebbségi érzéssel. Sajnos,erre nem gondolnak a szüleid. Próbálj meg beszélni velük,talán tudnak változtatni a hozzáállásukon. A szülő is ember...és általában jót akar.
2009. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb. egy cipőben járok a kérdezővel.

Engem is le szoktak szidni a 4-esért. Mondjuk nem olyan keményen, de a tudomásomra adják, hogy ezt nem kéne. És ez nagyon idegesítő, főleg ha olyan tantárgyból kapom amiből világéletemben 4-es voltam. Ezért már rászoktam arra, hogy semmilyen jegyem nem mondom el, az 5-öst sem. Sokkal jobb így, mondjuk van rizikója, hogy félévkor nem olyan jegyeket kapok amilyeneket várnak és lefejeznek (vicc). Amúgy velem ez úgy van, hogy az 1-est könnyebben kidumálnom mint a 4-est. Tavaly volt 2 egyesem matekból és nem is volt durva, igazából le sem szidtak, mert akkor sikerült elmagyaráznom nekik, hogy egyáltalán nem értettem azt az anyagot amiből írtunk (amúgy 5-ös lettem belőle évvégén).

Pedig aztán a szüleim se zsenik, apukám szakmunkás, anyukám pedig csak most lassan 40 évesen ment el fősulira.

2009. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
100%
Szerintem maradj nyugodt. Hallgasd őket végig, és a végén csak annyit mondj: igazatok van, de akkor azt magyarázzátok el, hogy dolgozzam fel, ha 4-est kapok és kudarc ér? Hogy szabaduljak meg ettől a fojtogató érzéstől, hogy én rosszabb vagyok nálatok? Hogy lehetek elégedett és kiegyensúlyozott, ha valami máshogy sül el, mint ahogy terveztem? Ha kérdésekkel válaszolsz a szüleidnek és lelki oldalra tereled a figyelmüket, akkor észreveszik magukat. Biztos vagyok benne,hogy szeretnek, és a javadat akarják, de ők sem tökéletesek. Sok szerencsét! Pussz! Évi
2009. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Megkerdezhetem, hogy az anno mindenhol kituno szuleid mivel foglalkoznak?

Hidd el, csak neked akarnak jot!

2009. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudom felfogni, h egyesek h lehetnek ilyen elmaradottak, mint a szüleid. Javasolnám nekik, h nézzenek már körül egy kicsit a világban. Ismerek olyat, aki még általánosban is megbukott és most komoly üzletember, rendezvényeket szervez meg stb., meg olyat is aki kitűnő volt, egyetemet végzett és mégsem keres többet havi 100nál, amit még sima érettségivel is meg lehet keresni és még csak nem is kíváncsiak az érettségi eredményeidre. Jó, persze, nem azt mondom, h ne tanulj, de ha egyetemre akarsz menni, úgyis csak az érettségi eredményeidet veszik figyelembe, meg h van-e nyelvvizsgád, a tizedikes jegyeidre meg a kutya se lesz kíváncsi.
2009. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!