Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 4-es rossz jegy? A szüleim...

A 4-es rossz jegy? A szüleim mindig leszidnak, ha 4-est kapok.

Figyelt kérdés

10-edikes vagyok, lány. egy elég erős gimnáziumba járok,sokat kell tanulni.

általánosban végig kitünő voltam, nem volt nehéz, alig kellet tanulnom, simán kaptam az 5-ösöket.

de ez a gimi már elég nehéz.nagyon sokat kell tanulni, és hát tanulok is.

de nem mindig sikerül 5-öst kapnom, kapok 4-eseket is.

ilyenkor mindig leszidnak a szüleim, hogy mért nem tanulok. pedig tanulok..ha nemtanultam volna nemkaptam volna 4-est

és ha 4-est kapok, alig merem elmondani..

nemtudom, de szerintem a 4-es az jó jegy. benne is van a nevében. 4-es: jó, az 5-ös: kiváló


egyfolytában az öcsémhez hasonlitanak, hogy neki csak 5öse van, és mindenféle versenyeket megnyer.

és anyukám azt mondja ,hogy ő végig kitünő tanuló volt gimnáziumban, és ő volt a legjobb az évfolyamában.

jó, én elhiszem, de nemtehetek róla,hogy én nemvagyok ekkora zseni.


vannak olyanok akik örülnek ha 2-est kapnak, én meg "halálfélelembe" megyek haza, ha 4-est kapok.

amúgy 3-asom szerencsére nincs, nem is tudnám elképzelni, mi lenne ha kapnék egyet:(


nagyon rossz, hogy egyfolytában az iskola miatt stresszelek, hogy jajj holnap dogát irunk, meg felelünk...

15/L


2009. okt. 30. 20:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

állítólag a 3-4-es tanulók jobban teljesítenek a való életben, mivel könnyebben feldolgozzák a kudarcot, mint aki azt sem tudja, hogy mi az a kettes...


nekünk volt egy csaj az osztályban, egyszer kapott egyest nyelvtanból, pocsék helyesírása volt... és szabályos hisztirohamot kapott, már a tanár vígasztalta... na, ez sztem szánalmasabb, mint néha 4est kapni.

2009. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. sajnos még nemtudom hogy mi akarok lenni, ezt nem szarhatom le a többi tantárgyat:(

és amúgy nem lehet rajzot vagy éneket választani, ez ettöl az évtől van, hogy egy természettudományi tárgyat kell választani: kémia, fizika, földjaz, vagy biológia. sajnos pont ezek mennek a legrosszabbul, főleg a kémia meg a fizika..

2009. okt. 30. 20:57
 13/36 anonim válasza:
100%

hát én 4-es tanuló vagyok. 2-est kapok akkor leszidnak de nincs nagy baj. ha 5-öst akkor örülnek.

de egyszerűen nem értem, hogy lehet egy 4-esért leszidni valakit... ahogy te is írtad benne van a nevében hogy jó...

mutasd meg a többi osztálytársad jegyeit hátha észreveszi,, hogy milyen jó az amit elérsz :) de mondjuk biztos azt fogják mondani hogy nem érdekelnek a többiek, engem te érdekelsz, meg ilyenek.

2009. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem szidtak le a jegyek miatt, de egyszer viccesen megjegyezte apám, hogy vagy ötöst hozzak vagy egyest, mert, ha ötöst kapok, akkor tanultam rendesen, ha meg egyest akkor egyáltalán nem, nem csak tessék-lássék csináltam valamit. Mondjuk nem tudom mit szólt volna, ha ezen felbuzdulva megbukok mindenből.
2009. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen szülöket..:S Engem agyon dícsérnek ha 4-est kapok de az ritka..:/ Örülnek még a 2-3-nak is.. Szerintem mondd meg nekik hogy gimiben vagy és ez nem könnyű.. és nem mindenki lehet osztály első.. Vagy zseni..! 17 L
2009. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es nem rossz jegy!Sosem értettem ezt a kitűnő dolgot.Hogy létezhet,hogy egy ember mindenből kiváló?Mármint ugyanúgy rajzol,ahogy kötelet mászik,az énekhangja csúcs,érti a matekot és a fizikát,jól szaval,mindent tud történelemből és beszél két idegen nyelvet. Ez irreális szerintem.Vannak kitűnők,mindig is voltak,de ja jól megnéztük volt olyan tárgy amiből inkább erős négyesek voltak,de hogy ne rontsák le a bizit a tanárok inkább megadták az ötöst.Félre ne értsetek,iszonyatos munka van egy kitűnő bizonyítványban,csak alaposan belegondolva ilyen ember nem létezik.

Gondolom a szüleid jó egyetemre akarnak majd küldeni,presztízs kérdést csinálnak a barátok,rokonok,szomszédok,meg mindenki elött,hogy az ő gyerekük egy zseni és felvették ide és ide. Csakhogy nem vagy díjnyertes versenyló. Az írásod alapján lelkiismeretes vagy és szorgalmas.Ez a lényeg. A gimi nehezebb és lassan kialakul,hogy te miben is vagy nagyon jó. Reál vagy humán tárgyakból,esetleg a művészetekből.A gimi erről kellene,hogy szóljon,hogy ebben a 4 évben a diák ki tudja választani azt a vonalat,amin később tovább szeretne menni.Nincs is értelme mindenből 5-re szerepelni,mert így megoszlik az időd olyan tárgyak miatt is,ami később sosem fog kelleni.Az egyik hozzászóló jól leírta,hogy milyen tárgyakból kell majd később felvételi pontot számítani,ezek közül is az a fontos,amiből tovább akarsz menni.

Természetesen a többi tárgyból sem kell megbukni,de te nem is vagy olyan,aki nyugodtan tudna aludni,ha valamiből bukásra állna.

A szüleidnek egy kicsit el kellene gondolkodni ezen.A négyes azt mutatja,hogy tanultál,nem csak épp átcsúsztál,de nem volt tökéletes.A szüleid a munkájukban sem tökéletesek,csak azt nem jegyben mérik.

Ha gondolod mutasd meg nekik,amit írtam,hátha elgondolkodnak. Tarts ki! Esetleg nincs olyan tanárod,akivel beszélhetnél erről és aki majd szülőin meggyőzi a szüleidet?

2009. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

jé mintha magamat látnám..

csak 16 évesen

tökéletes családi viszony

és mindenki tökéletes te vagy a kakukktojás ezt érzed gondolom mert én is így voltam nem nekik tanulsz hanem magadnak én beláttam am hülyeség de én egyszer nem mentem haza mikor 3-ast kaptam elsőnek 2. gimis voltam

elmentem mamámhoz és megbeszéltük a dolgokat azóta nem csinálnak ilyeneket..

2009. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
89%

Olyan suliba járok ahol eddig csoda volt ha 4est kaptál!

Nem hogy még 5öst!

Most hogy a kedves FIDESZES polgármesterúr összevonta a sulinkal egy eléggé aljaiskolával, lazán szerzem az ötösökötet kevesebb tanulással.

Az hogy valaki 4es vagy 5ös egy iskolában, az szinte semmit se mond!

A mögötte lévő tudás a lényeg!

2009. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
77%
Am utolsó nem Bonyhádi vagy véletlenül?:D
2009. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak.

Nem attól leszel valaki, mert csupa ötösöd van. Sőt, most kapaszkodj meg, nemrég megjelent egy kutatás eredménye, miszerint az életben sokkal többre viszik azok, akiknek olykor még egy kettes-hármas is becsúszik, mint azok, akik színkitűnőek.

Sőt, mondok valamit, elismert tanár és informatikus vagyok, pedig még az is megesett hogy félévkor a kettesért küzdöttem. Volt osztálytársam végig színkitűnő volt, most meg munkanélküli.

Persze nem azt mondom hogy az ember mindenből legyen kettes-hármas, nekem is az egy-két rosszabb jegy mellett voltak négyeseim, ötöseim is, de csak hogy értsd, nem az a reális cél hogy mindenből olyan hűdejó legyél. Legyen 1-2 olyan terület, amiből igazán jó vagy, a többiből meg tarts egy stabil szintet. Ami az se baj ha hármas vagy négyes.

Szüleidnek meg lenne még mit tanulni. Neked meg kitartást kívánok, és bízzunk benne nem fog az állandó stressz kikészíteni.

2009. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!