Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor én, kényelmes lennék?...

Akkor én, kényelmes lennék? Nem lenne elég, és ennél többet kellene segítenem?

Figyelt kérdés

Barátnőm 17 éves, és anyukája otthon van, munkanélküli, nem dolgozik elég régóta, de a beszámoló alapján mindent a lánya csinál.

Gyakran mondja,hogy sütött,főzött, vagy épp teregetett,mosott, mosogatott,felmos,felsöpör, szóval kb ezekből levonva,nagyjából mindent ő csinál.

Viszont,én most ezek után kényelmesnek érzem magam, anyu dolgozik, de pont úgy mint ahogy eddig környezetemben láttam, mi megosztjuk,még így is. Főleg ha suli van.

Ha nincs kedve én mosogatok, ha előbb érek haza én mosogatok, ha itthon vagyok akkor is, ha éhes vagyok, akkor megkérdezem más nem enne-e,és összedobom a kaját, akár 2-3-4 fő részére is(de nem ilyen főzés szerű, csak mondjuk rántotta, vagy valami hasonló könnyebb étel) Ha pl: rakott krumplit csinál, ott abban is ketten csinálunk mindent, mert azt elkészíteni úgy sokkal gyorsabb,és egyszerűbb,közbe beszélgetünk.

Ha kell kismosok,kiteregetek, viszont én nem csinálok ennyi mindent még így sem, mint barátnőm.

Nem tudom, hogy ez akkor így helyes?

Ha anyu munkanélküli lenne, már szerintem amúgy is, mire hazaérnék rendbe lenne a lakás, még egy kanalat sem kellene odébb rakni, de még így is, mindig mindent megcsinálunk...

Több helyen hallom azt,hogy anya-lánya esetében, egyik nap ő mosogatok,másik nap az anya pl.

Így van beosztva mondjuk.

Most akkor ez,hogy normális? Ő nem csinál túl sokat? Meg akkor az anyukája mit csinál egésznap? Várja,hogy a gyerek a suliból hazaessen,és neki essen az aznapi teendőnek,mindennap? Mosás-takarítás-főzés-sütés(bár sütni a lány szeret)-mosogatás,gondolom náluk is van azért olyan,hogy hütőszekrény letakarítás, ajtó áttörlés,portalanítás,porszívózás, rendrakás, wc kitakarítása,fürdőkád kupucolása-mint minden családban.


Ti ezt,hogy csináljátok? Mennyit segít a lányotok?


2013. aug. 25. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs lányom, fiaim vannak, de ugy érzem a barátnõdet az anyukája kihasználja valóban, hát persze, ha igaz,ahogyan leirod. Egyébként a barátnõd panaszkodik? Az is lehet, hogy ennyire házias, hogy meg akar tanulni mindent. Honnan tudod egyébként,hogy az anyuja mással nem foglalkozik, attól függetlenül, hogy nem dolgozik, csinálhat otthoni munkát!
2013. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Vagyis ha jól értem, te csak úgy gondolod, hogy minden házimunkát a barátnőd csinál otthon, nem mondta ezt konkrétan senki, még a barátnőd se.

De mit akarsz ebből kihozni igazából? Még ha tényleg így is van, senkinek semmi köze hozzá, hogy egy másik család a saját otthonában hogyan osztja meg a házimunkát.

2013. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Senki nem hal bele, ha segít otthon, suli mellett simán belefér. Legalább a barátnőd nem ámul majd, amikor elköltözik otthonról, hogy "jé, háztartás! jé, tűzhely!"
2013. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

"Legalább a barátnőd nem ámul majd, amikor elköltözik otthonról, hogy "jé, háztartás! jé, tűzhely!""

Megteszi ezt helyette az anyja most!:D


Kérdező, te ismered egyébként az anyját, hogy milyen ember? Mennyire láttál bele az életükbe? Szerinted is igaz, amit a barátnőd mondd, vagy túlozz kicsit?

Ha tényleg úgy van, ahogy írtad, akkor nem normális.Nem azt mondom, hogy ne segítsen, de a tanulás helyett tegye.

2013. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Elírtam: de ne a tanulás helyett tegye!


Egyébként az a normál, ami nálatok van. Ez tükrözi, hogy jó a kapcsolatotok anyukáddal. Nem tudom a barátnődnél ez elmondható-e?

2013. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, van aki ennyit sem csinál meg mint te.Én 12 éves voltam, amikor elkezdtem érdeklődni a háztartás iránt.Anyukám megmutatta, különböző ételek készítését, és pár hónap után átvettem a háztartást, amiért büszke is volt, de ugyanakkor úgy érezte, hogy kihasznál engem, és akkor együtt kezdtünk főzni, vagy én takarítottam, ő főzött, vagy fordítva.Talán vállalhatnál több munkát, néha te például Te takaríthatnál, vagy ilyesmi.Szerintem nem kicsi dolog amit vállalsz, de néha lehetne egy kicsit többet is.De a mostani fiatalság még ennyit sem segít, úgyhogy azért ne kicsinyeld le magad, és amit csinálsz!:)
2013. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, azért nem kell túlzásokba esni!Egy gyerek tanuljon!
2013. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdésben az volt a lényeg,hogy én vagyok-e kényelmes. Mert én folyton azt hallom a lánytól, hogy mit csinált,én meg meglepődök,mert nekem ahhoz képest,sok szabadidőm van, ő meg másról sem beszél,csak,hogy mit csinál,és mit kellene még csinálni.

Összepakolni a szobámban

elmosogatni

főzni kellene

salátát csinálok stb... stb...

Szerintem szereti csinálni, vagy igazából nem tudom, de ha minden ilyet megcsinál,anyukájára szinte semmit nem marad.

Azt hittem,hogy én nem segítenék.

Mert barátnőm észreveszi a munkát, nekem meg szólni kell,és megkérni.

Szóval a különbség az,hogy én neki állok, ha szólnak, és ha látom,hogy csinálja, de magamtól nem állok neki.

Talán barátnőm, meg azért csinál ennyit,mert neki nem kell szólni,ő neki áll főzni, sütni, takarítani.

Nem tudom.

2013. aug. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!