Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Loptam a szüleimtől, hogyan...

Loptam a szüleimtől, hogyan tehetem jóvá?

Figyelt kérdés
Elvettem a széfből rengeteg pénzt, RENGETEGET és elköltöttem. Nagyon nagyin bűntudatom van, még sosem volt ennyire. Anyáék nem tudnak persze róla......történt már valakivel hasonló? Mit tegyek? 16/L

2013. aug. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen Te mondd el, és minél hamarabb! Hidd el, tapasztalatból mondom.

Gyerekkoromban a szüleim egy malacperselyben gyűjtötték a pénzt. Egyszer mikor nagyon éhes voltam, kivettem belőle egy ezrest. Nem tudtam aludni, folyton rettegtem, ha morcosak voltak a szüleim, hogy biztos lebuktam. Bevallani nem mertem, egyrészt a lopás miatt, másrészt féltem, hogy apukám megver, hogy éhes voltam. Hónapokig ment így, minden nap egy rettegés volt. Aztán egyszer leültek, hogy összeszámolják. Persze lebuktam, mert ők írták egy papírra, hogy mennyit tettek félre.

Hónapokig nem szóltak hozzám, és a mai napig felemlegetik.

Szörnyű és gerinctelen dolog ez.

Ha már előfordult, hidd el a legcélravezetőbb, ha őszintén elmondod, ne várd meg míg lebuksz, főleg ha sok pénzről van szó.

Tanulj legalább az én hibámból és valld be a szüleidnek még ma!

2013. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 webnyelv válasza:
100%
Lehet, hogy nagyon sokra fogják értékelni, ha bevallod. Teljesen más, mint ha máshogy derül ki.
2013. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
fizesd vissza az egészet!
2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:

16 vagy, elmész melózni suli mellett, és szépen visszaadod.


De valld be, mert ha ők jönnek rá... a bizalom így is, úgy is ugrott.

2013. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim válasza:
20%

Hát hallod nem semmi vagy!!!Salyát szüleidet meglopni!!

Vald be, és tedd jóvá!!De nem véletlenül nem rejtették el a kulcsot, vagyis megbíztak benned amit te sikeresen eljátszottál, amit nagyon nehéz visszaszerezni!!De a szüleid hibái is részben hogy loptál, valószinüleg nem fegyelmeznek elég rendesen!!

2013. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Jobb,ha te mondod el,mintsemhogy akkor derül ki,amikor szükségük lenne rá,de hoppon maradnak.


Mire költötted?

2013. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Velem történt hasonló. Középiskolás voltam és sosem éltünk nagy lábon.volt mit enni,be volt fizetve a számla,volt minden amire szükség volt,és el is ment a fizu.Mint a legtöbb kamasz,cigiztem.Anyukám adott minden reggel 100-200 ft-ot (2000 környéke),ami nem sok pénz volt akkor sem,de egy kakaós csigát kifutott. Viszont cigire már nem maradt.Ezért 3-4 naponta loptam hozzá a pénztárcájából még egy százast,hogy tudjak cigit venni (kiflit vettem,hogy olcsóbban kijöjjön a kajám).Annyira szégyelltem magam ezért.Bagatell pénz volt,de tudom,hogy mennyit dolgoztak azért a száz forintért is,és sosem mondták azt semmire,hogy "most nincs pénzem,nem veszem meg".Igaz,nem is kértem soha semmit.Nagy ritkán egy MHH (újság,és vagy 500 ft-ba került),és itt ki is merült.Nem panaszkodtak,de tudtam hogy nem állunk jól.Megértettem és tiszteletben tartottam.Azóta felnőtt vagyok,sokszor eszembe jut,milyen aljas voltam.Mindenben számíthatnak rám,anyagilag is nem egyszer húztuk ki őket váratlan kiadások esetén a bajból.Ez a minimum.Mindentől függetlenül.De gyanítom,te nem száz vagy ezer ft-ot loptál...
2013. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ne akarjuk tudni hogy mire költötte el...


Kis elkényeztetett r.banc.


Ja és nem kérdező, nem vagyok rád féltékeny :) Ilyenekre nem is lennék soha...

2013. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
8%
Most már tudom hogy jó nagy kamu kérdés! :) Nem baj.. szeptembertől iskola te infantilis! :)
2013. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
42%
rabolj ki egy bankot vagy egy postát és rakd vissza a pénzt!!! észre se fogják venni :)
2013. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!