Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjetekkel-Feleségetekkel...

Férjetekkel-Feleségetekkel közös bankszámlátok van-e?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim között szinte mindenkinek külön számlája van,és titkolóznak egymás előtt,hogy ki mire költ.Mindig a pénz miatt veszekszenek.Nektek mi erről a véleményetek...

2013. aug. 14. 15:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
3 számlánk van. 1-1 saját és 1 közös. A sajátra kapjuk a fizetéseinket, ennek egy részét elutaljuk a közös számlára fele-fele arányban, amiből levonják a számlákat, illetve ehhez van 2 kártyánk és ezt használjuk vásárlásoknál, amik közösek. Élelmiszer, tisztítószer, tisztálkodószer, gyógyszer, stb. De saját magunknak a saját pénzünkből veszünk dolgokat, nem a közösből. Pl. én ruha, smink, parfüm vásárláskor a saját kártyámat használom, a férjem pedig a sajátjával vesz magának szintén parfümöt, ruhát, elektronikai kütyüket, illetve saját pénzből veszünk egymásnak ajándékot, így a másik nem látja a számlamozgást, megmaradhat a meglepi. Ha a közös kártyát használnám és jönne az sms a férjemnek, hogy a Media Marktban otthagytam 25 ezret, igencsak meglepődne, de valószínűleg tudná, hogy neki vettem valamit, mert közeleg a szülinapja. Nekünk ez bevált, nem veszekszünk, már kitapasztaltuk, mennyi pénz kell a közösre, hogy elég legyen egy hónapra, általában maradni is szokott rajta. Később ha lesz gyerek, akkor természetesen növeljük a közös számlára utalt összeget, és a gyereknek is ezzel fogunk vásárolni.
2013. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!