Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjetekkel-Feleségetekkel...

Férjetekkel-Feleségetekkel közös bankszámlátok van-e?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim között szinte mindenkinek külön számlája van,és titkolóznak egymás előtt,hogy ki mire költ.Mindig a pénz miatt veszekszenek.Nektek mi erről a véleményetek...

2013. aug. 14. 15:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Külön van és sosem lesz közös. Nem titkolózunk egymás előtt, közösen vásárolunk mindent, hol én fizetek, hol ő. Rezsit szintén így, kinek akad éppen a kezébe a számla, vagy kinek esik útba a posta.

Nekünk is közös céljaink vannak, de ennek azért nem feltétele a közös számla. Vannak külön hóbortjaink, amit külön finanszirozunk. Nekem ez a 100ezres telefonokban, 200ezres tabletekben és pc konfigurációkban valósul meg, amiket évente váltogatok, így mar van egy csomó, illetve ott vannak a 10-20 ezres kozmetikaiszereim is, amiket NEM akarok, hogy a párom fizessen ki, mert ezek az én hülyeségeim, őt nem érdeklik. Tőlem szintén nem várja el, hogy kifizessem az új motort, a 3D tv-t meg a vadászathoz szükséges kellékeket, mert ezek az ő hóbortjai.

Kb. egyenlően költünk egymásra, a közös háztartásra, a hobbira pedig egyénileg. Veszekedni nem szoktunk, főleg nem pénzen, szerencsére sosem volt anyagi gondunk. Apróbb sértődések vannak pár percig.

2013. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem van pénzügyi szabadságom úgy is, hogy nincs külön számlánk:) Ha megtetszik egy nadrág, a közösről ugyan úgy kifizetem. De ismerek olyan párt is, ahol szigorúan csak a közös költségek mennek a közösből, azon kívül mindenki a sajátjával gazdálkodik, és az is működik. Szerintem csak az a lényeg, hogy olyan módszert válasszanak, amivel mindketten egyetértenek.
2013. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk még házasok párommal, de már együtt élünk. Mi teljesen megbízunk egymásban, úgyhogy már most is van egy közös számlánk, ahová a saját számlánkról összerakjuk a közöst. Valószínűleg ez később is így marad.

Mindketten támogatjuk a családunkat, így aztán egyszerűbb a két számla. De nem titkolózunk egymás előtt.

2013. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
két bankszámlánk van, de a bankköltség miatt lehet, hogy nekünk is egy lesz, a férjemet puhítom még :)
2013. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Még csak a vőlegényem, de amióta összeköltöztünk közös a bankszámlánk...

Sosem vitázunk a pénz miatt.

Egy célunk, egyek a kiadásaink...persze én. Több sminket veszek, de ő több műszaki cikket, én több ruhát, de ő drágább cipőket..stb..nem vitázunk sosem. Nagyobb kiadást mindig megbeszélünk..

Nem ertem sosem hogy azok, akik ennyire nem tudnak megegyezni a pénzügyekben, azok hogyan képesek működő parkapcsolatra egymással. Van akinek a különkassza működik, de ha nincs házasságiszerződés, akkor teljesen mindegy, jogilag mindkét félé a pénz, mindegy ki nevén a számla...

2013. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

külön mert nekem igy egyszerübb


az övéből fizetjük:

albi rezsi Hitele (az csak a sajátja) nagyobb kiadások


enyémből a napi kiadásokat


így jobban be tudom osztani

2013. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen,közös a bankszámlánk,és minden.26 éve együtt vagyunk.

3 éve egy házassági krízis miatt,úgy volt ,szétmegyünk.Akkor külön bankszámlát nyitott a férjem,kérésemre.de sikerült megbeszélni a dolgokat,így az egy évet kívártuk(akkor lehet megszüntetni ingyen),és újból egy számlán vagyunk.

Volt, hogy a férjem munkanélküli volt.Mi a pénzen sose veszekedtünk.És nem azért ,mert rengeteg pénzünk van, volt..

2013. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
11-es, és hasonló válaszok adóitól kérdezném, hogy az ilyen mondatokban: "NEM akarom hogy ő fizesse a hóbortjaimat" nem látjátok milyen abszurd? elvégre, ha közös céljaitok vannak (és most egyszerűsítsük le: teszem azt gyűjtötök egy házra) akkor közösen gyűjtötök, de ha vesztek ezt-azt a hóbortjaitokra, akkor annál lassabban gyűlik a pénz, ergo mindketten érzitek a hatását (na, mi ez, ha nem közös fizetés??). tehát végső soron így-is, úgy-is a pár mint egység tapasztalja meg a pénz beosztásának hatásait, és ezen GYAKORLATILAG nem változtat semmit, hogy 1, vagy 2 banknak fizettek bankköltséget. ez semmi más, csak látszólagos távolságtartás életünk párjától. (ami szintén abszurd egy jelenség)
2013. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Közös. Minek fizessük 2 kártya havidíját?
2013. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Közös, együtt élünk a gyerekeink is közösek, az adósság közös ahogy a pénz is.
2013. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!