Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjetekkel-Feleségetekkel...

Férjetekkel-Feleségetekkel közös bankszámlátok van-e?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim között szinte mindenkinek külön számlája van,és titkolóznak egymás előtt,hogy ki mire költ.Mindig a pénz miatt veszekszenek.Nektek mi erről a véleményetek...

2013. aug. 14. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen, mivel céljaink is közösek. Az ő dolguk.
2013. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Külön, de mindketten hozzáférünk mindkettőhöz. Technikailag így egyszerűbb nekünk.
2013. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Eddig külön volt, mert nem láttuk értelmét megszüntetni az egyiket, de a pénzt közösen kezeltük. Most nekem nincs munkám, meg is szüntettem a bankszámlám, amint megint dolgozok, akkor már közös lesz.
2013. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Munkahely miatt külön,nekem nem lehet két névre szóló.

De mindketten hozzáférünk mindkettőhöz,az enyémről még mindig tudunk ingyen kp-t levenni,pároméról majdnem ingyen lehet utalni,igy kinek mire kell,azt használja amiről olcsóbb.

Amig előző helyen dolgoztam,közös számlánk volt,páromén most is társként vagyok,bár már nincs két kártyánk,feleslegesen nem akartunk még azért is fizetni.

2013. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Közös bankszámlánk van és mindkettőnknek van hozzá kártyája. Egyébként sokáig külön számlánk volt, de akkor is közös kasszán voltunk. Ez még önmagában nem jelenti azt, hogy titkolóztunk volna. Akkor is közösen költöttük mindkettőnk fizetését. Nemrég döntöttünk úgy, hogy felesleges 2 számla után fizetni a bankköltséget.
2013. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk úgy lesz (már megbeszéltük, de még nem vagyunk házasok) hogy lesz egy közös és 1-1 saját.


Ha tegyük fel 150-200 ezret keresünk, akkor bedobjuk a közösbe, de 20-30 ezret mindenki a saját számláján hagy. (bármire kellhet, vagy csak akar inni valamelyikünk egy sört a haverokkal, vagy megtetszik 1 nadrág, ha meg nagyobb dolgot akar venni, akkor össze tud rá gyűjteni, illetve ajándéknál is legalább saját pénzből veszem az ő szülinapi micsodáját, nem közösből.)


A közös számlán tehát 300 ezer van képzeletben. Rezsire mondjuk megy 60 ezer. Kajára, háztartási cuccokra megy mondjuk 80 ezer ha sok félét veszünk, esetleg gyerek is lesz, vagy csak nagyon jó minőségűt. 100 ezer megy gyűjteni, 60 ezer pedig erre arra, ami még közbejön. Ha lesz gyerekünk a 12500 Ft, ami családi pótlék az első hónaptól kezdve egy elkülönített számlán, magas kamatozással gyűjtjük 25 éves koráig.


Ez persze még elmélet, ez egy optimista kalkuláció, valószínűleg úgyis közbe szól az élet. De ez a terv. Ez a cél, ehhez próbálunk igazodni. Ha nem jön össze legalább megpróbáltuk. A totálisan külön kasszát sose tudtam megérteni. Egy házasság egyben vagyonközösség is. Nincs benne helye a totális egyénnek. De azért mindenkinek kell egy kicsi pénzügyi szabadság (ez a 20-30 ezer elég rá).

2013. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Külön számlánk van, de van kártyánk, internetes jelszavunk és hozzáférési jogunk a másik számlájához.


A nagyobb összegeket megbeszéljük, de nem kérjük számon a másikat ha vesz egy könyvet vagy ruhát vagy bármit.

2013. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Külön, de közösen fizetjük a dolgokat és nem titkolózunk egymás előtt ha veszünk valamit. A pénz lesz a legutolsó dolog, ami miatt összeveszek a párommal.
2013. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

A házasság vagyonközösséget jelent, akárkinek akármilyen számlája van és akárhogyan titkolózik. Divat ez a külön számla, de értelme nincs, ha válásra kerül a sor.

Nekünk több közös van.

2013. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

6-os, a pénzügyi szabadság és a 20-30 ezer Ft közös számláról is levehető, nem?

Illetve ha közös a vagyon (mert ugye vagyonközösség), akkor a "saját" számládról is a közös pénzből veszed az ajándékot...

2013. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!