Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jók az önnállósodási terveim?...

Jók az önnállósodási terveim? Csak azt ne mondjátok, hogy álomvilág.

Figyelt kérdés

Szerzek egy picike albérletet 1-2 héten belül. A bútorok annyira nem számítanak, csak az a lényeg, hogy legyen fürdő és tiszta legyen a hely.

A pénzt azzal fogom keresni, hogy öreg embereknek takarítok heti egyszer. És akár minden nap főzök vacsorát nekik. Ha nem egy vén boszorkát fogok ki, akkor ezzel nekem semmi gondom nincs, a régi történeteket is szeretem hallgatni, meg mindent. Aranyos, mosolygós vagyok. Jó hallgatóság vagyok, és nincs szükségem sok mindenre az életben maradáshoz.

Jó a tervem?


2013. júl. 1. 10:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló igényekkel mondom neked, hogy havi 20-25 ezer így is elmegy kajára és egyebekre. És akkor a lakásra még egy forintot se költöttél.
2013. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha igénytelenül is akarsz étkezni, akkor is egy napi 1000 forintot azért számolj rá! Akármennyire nincsenek igényeid, a szervezetednek vannak, így ha nem akarsz pár hónapon belül elhízni/legyengülni/megbetegedni, törekedned kell a változatos étkezésre. Emellett költened kell higiéniával kapcsolatos dolgokra is: tusfürdő, betétek, mosószerek, tisztítószerek, sampon, fogkefe, fogkrém stb. Tehát az étkezés + személyes higiénia kb. 30 ezer forint alaphangon egy hónapban. Erre jön a bérleti díj, ami szintén egy nagyon takarékos megoldással számolva 20 ezer forint (pl. ha két másik lánnyal béreltek egy másfélszobás lakást). Erre a rezsi még kb. 20 ezer, tehát ha tényleg spártai körülményeket veszünk alapul, akkor is szükséged van havonta 70 ezer forintra. Ezen felül érdemes minden hónapban félretenni pár ezer forintot, hiszen szétmehet a csizmád, elromolhat a hűtő, kellhet gyógyszer egy betegség miatt stb. Ezekre mindig legyen tartalékod, mert nagyon megjárhatod...


Az első hozzászólásaidban havi 25 ezer körüli bevételt céloztál meg, nehogy megerőltesd magad. Látod a két összeg között tátongó mintegy 50 ezer forintos rést? Van még kérdésed? :)

2013. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Melegszendvics??

Számoljunk napi 5 szelet kenyérrel. Maga a kenyér legyen 100 ft. A melegszendvicskrém változó, MINIMUM 200 ft. NAPONTA.

30*300= 9000 ft naponta, és CSAK 5 szelet melegszendvicset eszel! Amitől mellesleg elég hamar kórházban kötsz ki, és majd fizetheted a GYÓGYSZEREIDET.

Amúgy kell hozzá sütő, vagy melegszendvicssütő, amik ÁRAMOT fogyasztanak!


És mi van ha épp beteg leszel télen?


Istenem, gondolkozz már.. Vagy tudod mit, inkább költözz el már holnap, majd akkor meglátod kislányka!

2013. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

És gondolom nem retekben akarsz élni, úgyhogy TISZTÍTÓSZEREK is kellenek! 1 l ecet 150 ft!


Ezek apróságok, de havi szinten a sok kis apróság már plusz 10-20 ezer ft...

2013. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
hát figyelj, ha senkire nem hallgatsz, akkro majd tanulsz a saját hibádból. próbáld meg, menj albérletbe, és bírod ameddig bírod. a takarítás itthon nem egy jól fizető biztos állás. vagy keress rendes állást, és utána menj albérletbe, vagy sehogy, én azt mondanám neked. De mivel látom, hogy nem vagy meggyőzhető, bár nagy baromságra készülsz, azt mondom, hogy akkor menj, hallgass a megérzéseidre... pár hónap múlva rájössz, hogy az élet nem olyan egyszerű mint hiszed.
2013. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Inkább menj a mekibe pultosnak még is is jobb mint csk takarítani...otthonról miért nem lehet dolgozni..egyáltalán mit kell azon szégyellni? Én 16 éves korom óta nyári diákmunkával kezdtem érettségi után még alig 18 sem voltam már dolgoztam és csak 21 éves koromban költöztem el otthonról egy bőrönddel.


Én nem hiszem hogy a szüleid emiatt lenéznének vagy bármi...nem is értelek. Tényleg fel kéne nőnöd...és nem kell ennyire igénytelenek lenni lány létedre...

2013. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát heti egyszeri munkából nem fogsz megélni. Nem vagy kicsit lusta?
2013. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
nem csak buta vagy, hanem baromi lusta, és szánalmas.
2013. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
amúgy még arra válaszolj légyszíves, h miből lesz pénzed a kaucióra? :) majd szépen mosolyogsz a tulajnak?
2013. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ne költözz el, ha életben akarsz maradni. Te még nagyon-nagyon gyerek vagy. Ilyen hozzáállással nem lehet önálló életet kezdeni. Hogy lehetsz ennyire lusta? Meg buta? Ülj le anyukáddal beszélgetni inkább... és nőj fel...
2013. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!