Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jók az önnállósodási terveim?...

Jók az önnállósodási terveim? Csak azt ne mondjátok, hogy álomvilág.

Figyelt kérdés

Szerzek egy picike albérletet 1-2 héten belül. A bútorok annyira nem számítanak, csak az a lényeg, hogy legyen fürdő és tiszta legyen a hely.

A pénzt azzal fogom keresni, hogy öreg embereknek takarítok heti egyszer. És akár minden nap főzök vacsorát nekik. Ha nem egy vén boszorkát fogok ki, akkor ezzel nekem semmi gondom nincs, a régi történeteket is szeretem hallgatni, meg mindent. Aranyos, mosolygós vagyok. Jó hallgatóság vagyok, és nincs szükségem sok mindenre az életben maradáshoz.

Jó a tervem?


2013. júl. 1. 10:21
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

pedig ez álom világ...

egy picike albérlet is a legjobb esetben 15-30 ezer+ rezsi... mondjuk a rezsi legyen szintén 15-30 között... az már a lakás fentartása: 30-60 ezer. (és akkor még a kaja meg a többi ne is legyen benne) heti egyszeri takaritás az azt jelenti hogy egy embernél egy hónapban 4 alkalommal lennél azt azt jelenit hogy 7500-15000 ft ha csak egy vendéged van... egy ráérő nyugdijas szerinted fizet ennyit? persze tegyük fel hogy sikerül 10 nyugdijast beszervezni, osztodnak a kölcségek: 750-1500ft.. és ez még csak a lakás fenttartás, a kaja, az utazási költségek és a tisztitószerek ára nincs is benne...


plusz a vállalkozoi igazolvány ami aminél elég sokat kell adózni, mert ha az nélkül csinálod akkor meg büntet a NAV... de ugye ahhoz hogy takaritást vállalj mint magánvállalkozo olyan szakmádnak is kell lenni...



szóval gondold át ezt még egyszer...


persze ha tudsz németül, akkor osztrákokhoz-németekhez kimehetsz bentlakásosan nyugdijasokra vigyázni, lehet kifogsz egy kedves nénit, akivel joformán csak beszélgetni kell, lehet kifogsz egy vénbanyát akinél minden nap sirva fekszel, de lehet olyat fogsz ki akinek még a seggét is neked kell kitörölni wc-zés után mert annyira nem tud már magáról gondoskodni...

2013. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

jelentkezz aupairnek ha tudsz valami nyelvet...



ha nem akarsz dolgozni de mégis pénnzt akarsz keresni akkor max prostinak tudsz elmenni... (bár már oda is kell az igazolvány, meg a zöld zóna)

2013. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

" vállalkozoi igazolvány ami aminél elég sokat kell adózni, mert ha az nélkül csinálod akkor meg büntet a NAV"


Mi a fa*z?? Megbüntetnek azért, ha önállóan akarok dolgozni a kormány nélkül?? ... xD

2013. júl. 1. 10:54
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz nyelveket?
2013. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fa*z?? Megbüntetnek azért, ha önállóan akarok dolgozni a kormány nélkül?? ... xD



igen, megbüntetnek azért mert a bevételeid után nem adozol, nem fizetsz ÁFÁ-t és miegymás...


nem nagyon olvasol/nézel/hallgatsz híreket? most robbant a bomba hogy egy '90-es törvény alapján azon a településen ahol szednek idegenforgalmi adót, ott fizetned kell adót ha nem egyenes ági rokon nálad alszik..

2013. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
Te 19 évesen tényleg ennyire hülye vagy?
2013. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%
Minden csak rajtad múlik! Ne hallgass senkire, csak próbáld meg, ha ezt szeretnéd!
2013. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Én ezen már csak röhögni tudok, nem szeretem a politikát minden önálóssodási törekvést igyekeznek letörni, ez egy komoly pszichológiai stratégia, de nem ez a megfelelő hely a témának úgy gondolom...


Angolul beszélek! A dédimnek, és a nagyapámnak van néma örökségük és ezt most nem azért mondom, mert a halálukat várom, csak pont tegnap mondta nagyapám is, hogy mennyi pénzünk lesz az ő cuccaiból, ha majd meghal. Nagyapámnak körülbelül 30 különböző hangszere van, kardjai és hang/lemez felvevője a 70-es évekből amit stúdiókban használtak (ez nem tudom mennyit ér). Dédimnek porcelángyűjteménye van, és pár darab értékesebb festmény.

Bár nem szívesen várnám meg mire ezekre sor kerül.

2013. júl. 1. 11:12
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig reálisan, csak a környezeted alapján: akiket te ismersz nyugdíjasokat, tudnának, akarnának-e fizetni takarításért? Pl. a saját nagymamád, a szomszédod stb. Azért az átlag nyugdíj mellett nem telik akkora luxusra, ráadásul a sok szabadidejük mellett értelmetlen is lenne ilyenért fizetni, legalább van mit csinálniuk egész nap. :)


Adózni mindenkinek kell a munkája után, üdv a valóságban. :) Szerinted igazságos lenne, hogy más adózzon a jövedelme után, te meg ne, mert nem akarsz? Gondolom az nem esne jól, ha cserébe nem kapnál orvosi ellátást legközelebb, vagy éppen gyest, ha szülni mennél...

2013. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen már csak röhögni tudok, nem szeretem a politikát minden önálóssodási törekvést igyekeznek letörni, ez egy komoly pszichológiai stratégia, de nem ez a megfelelő hely a témának úgy gondolom...


ez éppenséggel nem az önállosodási törekvés letörése... nem csak utáload a politikát, de látni nem is értesz hozzá... tudod az állam egyetlen bevétele az adó (hogy azt most adónak hívják e vagy a minemvezetünk be új adót szlogen miatt xy díjnak az tökmindegy...)


viszont kiadása jóval több van (még akkor is ha nem veszük számításba hogy kedves embereink a parlamentben milyen cimeken nyulnak le az államtól összegeket)


nem akarod hogy robotot csináljanak belőled? jah drága ez a kapitalizmus... sőt ez nem s kapitalizmus, hiszen már a feudalizmusban is volt olyan hogy "robot" a földmunkásoknak... ez a kisemberek átka... menj el egy valóságshowba legyen belőled celeb csinálj mindenféle botrányt... de megsúgom hogy nincs olyan munka (legalábbis olyan amihez te felérnél) ahol nem kell ugy dolgozni mint egy robot, ahhoz hogy megélj (idehaza)

2013. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!