Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jók az önnállósodási terveim?...

Jók az önnállósodási terveim? Csak azt ne mondjátok, hogy álomvilág.

Figyelt kérdés

Szerzek egy picike albérletet 1-2 héten belül. A bútorok annyira nem számítanak, csak az a lényeg, hogy legyen fürdő és tiszta legyen a hely.

A pénzt azzal fogom keresni, hogy öreg embereknek takarítok heti egyszer. És akár minden nap főzök vacsorát nekik. Ha nem egy vén boszorkát fogok ki, akkor ezzel nekem semmi gondom nincs, a régi történeteket is szeretem hallgatni, meg mindent. Aranyos, mosolygós vagyok. Jó hallgatóság vagyok, és nincs szükségem sok mindenre az életben maradáshoz.

Jó a tervem?


2013. júl. 1. 10:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Németországban el tudom képzelni, de Magyarországon szerintem nincsenek dúsgazdag nyugdíjasok.


Akik mégis vannak, azok jól menő, drága idősek otthonában élnek.

2013. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Keress rendes munkát, takarításból nem fogsz tudni fenntartani egy lakást, meg magadat. Amúgy sem úgy megy, mint az amerikai filmekben, hogy elmész egy kedves öregúrhoz, aki majd teát főz neked, és mesél a háborúról meg az első feleségéről... közben pedig vígan élsz havi 20-30 ezer forintból :D Ez még álomnak is túl irracionális.
2013. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez elég soványnak tűnik.

Mennyi lesz az albérlet? Megvan az első hónapra plusz depositra a pénz? Határozott vagy határozatlan időre kötöd az albérleti szerződést?

Körülbelül mennyi lesz a rezsi? A háznak milyen felszereltsége van? Bútorozott, hűtő, mosogép, gáztűzhely, egyéb háztartási eszközök? 1-2 berendezési tárgy elengedhetetlen. Ezeket be tudod szerezni ingyen vagy olcsón? Van rá pénz?

Azonkívűl tudod pontosan, hogy tényleg meglesz ez a meló, amit tervezel? Mennyit fogsz keresni vele? Állandó jelleggel akarnak felvenni vagy csak ideiglenes?

Ha befuccsolsz, visszafogadnak a szüleid?

2013. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

A takarítás nem rossz ötlet, de nem kifejezetten idősekre kellene koncentrálni.

Fiatal párok, egyedülállóak jobban igénylik, főleg akinek kevés ideje marad a munka mellett.

Hozzánk is jár egy lány takarítani kb. havonta, mert kicsi a lakás, rengeteg a sok kis biz-basz, iszonyú időigényes. Ráadásul közel van egy forgalmas út, két nap alatt full poros lesz minden.

Nekünk megéri azt a pár ezrest, hogy ne menjen el egy komplett szombatunk a takarításra. Este 8-ra hazaesek, akkor végképp a tökömnek van kedve egy mosogatáson kívül bármit megcsinálni.

2013. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: elfelejtettem odaírni, eléggé úgy tűnik, hogy nagyon nagyon fiatal vagy, az életben még nem lehet túl sok tapasztalatod, eléggé álomvilágnak tűnik ez az egész. Magyarországon ezt biztos nem tudnád megvalósítani, de még szerintem itt se, ahol én vagyok, Angliában.

Legalább egy gyári melót kaparj össze, vagy árufeltöltőit.

Itt, ha albérletet akarsz, biztos jövedelmednek kell lenni, ilyen állással nem kapnál albit. Nem tudom, otthon igazolni kell a jövedelmedet az albérleti szerződéshez.

2013. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Kérdező és Válaszoló válasza:
100%
Szerintem ez így nem lesz jó. Mielőtt elköltöznél, legyen egy fix jövedelmed min. 3 hónapja. Ez az idős gondozás elég labilis és kiszámíthatatlan. Esetleg van valami oka, hogy sürgősen el kell költöznöd otthonról? Ne ugorj bele semmibe hirtelen.
2013. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez tényleg álomvilág. Egy nyugdíjas nem fogja neked egy albérlet (és önálló élet) fenntartását kifizetni azért, mert te hetente egyszer elmész hozzá, és takarítás címén elüldögélsz a konyhájában...
2013. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

1. Hány éves vagy? fiú/lány Melyik városban élsz, hová költöznél?

2. Mielőtt megszereznéd az albérletet, már legyen munkád, félretett pénzed. Ha esetleg már most van félretett pénzed, akkor is várd meg, hogy legyen munkád, mert hamar feléli az ember a tartalékait.

3. Szerezz egy fix állást, és a takarítást kezdetben csak másodállásként vállald el. A fix jövedelem szükséges ahhoz, hogy az albérletet+rezsit minden hónapban fizetni tudd.

2013. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Lol. xD

Az a lényeg, hogy nagyon olcsó legyen az albérlet. Lehet matrac is amin alszok, nem muszáj ágy. Nem mondom, hogy jól jönne egy ágy, egy ruhás szekrény, és egy íróasztal szett, de ha nem megoldható beérném matrac + bőrönd a ruháknak. Mint egy nyaralás.

A meleg víz sem annyira feltétel, nem mintha nem szeretném a meleg vizet, de ha nincs azt is el tudom fogadni. Csak legyen kád/zuhanyzó és tiszta víz. Konyhai berendezés nem érdekel. nem fogok 10 fogásos ebédeket készíteni magamnak.

A szekrényeket a mostani (gyerek)szobámból is át tudom oda vinni, de ehhez külön fuvarozó kocsi kell ha jól tudom. :S Most nekem párezer forintom van és nincs munkám. nem akarok robot módjára dolgozni, szóval mindenféleképpen olyan helyen szeretnék ahol nem gépet csinálnak belőlem. Takarítás, babázás, emberekkel-állatokkal kapcsolatos dolgok. Viszont azt pontosan nem tudom ilyen munkákkal mennyit lehet összeszedni, havonta 25 ezer biztos, ha nem erőltetem meg magam...

19/ Lány vagyok, de amíg itthon vagyok tuti nem fogok dolgozni menni, mert zavarban vagyok a szüleim előtt. Nélkülük minden sokkal könnyebben menne nekem (mert nem lennék ilyen gátlásos)

2013. júl. 1. 10:46
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Takarítás ért max óránként egy érzést kerhetsz es 3-4 óránál tovább senki nem fogja hagyni, hogy takaríts. Tehat heti 4000 forint lesz a jovedelmed. Ebből hogy akarsz albérletet fenntartani?
2013. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!