Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene, ha "a semmi...

Hogy érintene, ha "a semmi helyett" nem vállalna el egy munkát?

Figyelt kérdés
Lányom egy fél éve diplomázott, és nem igen adódtak számára álláslehetőségek. Már eléggé kikészült lelkileg, hogy válaszra se méltatják a munkáltatók, mikor is jött egy lehetőség. Szakmába vágó is lenne a dolog, viszont minimálbérre lenne bejelentve és 100 ezret kapna készhez. Igazából ez se tetszett neki, aztán a munkakört, munka helyszínét is elkezdte kifogásolni. Én rábíztam a döntést, bár jeleztem, hogy a semminél jobb, ha nem tetszik ott hagyhatja, erre ő inkább el se vállalta.. Nem akartam, hogy miattam álljon munkába, de őszintén meglepett, ha eddig az volt a baj, hogy nem válaszolnak, most meg úgy látja, "nem ezért tanult, hogy ennyit keressen". Ti ezt hogy látjátok? Jobb lett volna ha beleszólok? Kicsit aggaszt ez a hozzáállás.. mi van ha minden lehetőségben talál majd valami kifogásolni valót, holott nem záporoznak ezek?
2013. jún. 30. 19:07
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

"Beszéltél vele erről, hogy miért nem fogadta el?"


Igen, fő érve az volt, hogy nem azért tanult ilyen sokáig, hogy ennyit keressen (no meg még ennél is kevesebbre legyen bejelentve). De aztán szép apránként több mindenbe is belekötött, hogy amúgy a feladat se tetszett annyira, meg nagyon rossz helyen van az iroda.. Ekkor kezdtem el kicsit aggódni, hogy nehogy végül mindenben találjon majd valami kifogásolni valót. Hisz elég hideg zuhanyként ért, hogy eddig a munkanélküliség miatt kellett a lelkét ápolni most meg ilyet kitalál, hogy ez ezért, azért nem lesz ez jó, holott az első - hosszú idő után - adódó munkalehetőségről van szó.

2013. jún. 30. 21:12
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is diplomás vagyok, ugyanabban a helyzetben voltam, mint a lányod. Az egyetem elvégzése után elkezdtem járni egy OKJ-s képzésre, hogy legyen másik szakmám is. Közben kerestem én munkát, de válaszra sem méltattak. Egyszer hívtak be, el is jutottam az oktatásig, de ott kiderült, hogy nagy átverés az egész. Még a szüleim is azt mondták, hogy el ne vállaljam. Viszont ez tényleg nem volt korrekt munka, teljesítménybérezés, napi 8 órával reálisan 20-25 ezret kerestem volna havonta... (Mivel negyedannyi gép lett volna, mint amennyi ember rá - akkor mégis hogy dolgozzak rajta? Verjem le a másikat?) Még így is nagyon bántott a döntésem.

Rá másfél hónapra bekerültem a közmunka programba, ekkor már pont 1 éve kerestem munkát.

Diplomás közmunkának számított, tehát minimálbért kaptam. Közben felhívtak egy másik helyről, hogy arra a munkakörre amire jelentkeztem, nem találtak anno alkalmasnak,de szimpatikus voltam, most lenne más munkakör, megyek-e. Feketén. Elvállaltam, így lett másodállásom is. Közben (még mikor munkanélküli voltam) voltak néha alkalmi munkáim is (piaci árusítás beugróként, ilyesmik). A közmunka alatt befejeztem a képzést, és sikerült is vele munkát találnom. Ha nem lett volna előtte már állásom, lehet megint be se hívnak.

Azt vettem észre, hogy már egy minimális tapasztalat (nem is feltétlenül szakmai, csak egyáltalán legyen munkahelye, ha pályakezdő) igenis számít.

Azért írtam le a történetemet, hogy hátha látja majd a lányod is.

Én sem azért tanultam, hogy minimálbérért gürcöljek vagy még előtte bagóért gályázzak egy piacon szilveszterkor, beugróként, de legalább volt bevételem. A szüleim mindig támogattak, eljött az az idő, hogy enyhítsek a terheiken és a saját lábamra álljak. Ezért viszont tenni is kell. Igenis a kevés bért fizető állást is el kell vállalni, kivéve ha tényleg nagyon horror (mert van olyan). Lehet, hogy közben még meg is szereti. Valóban nem kell leragadni ott, keressen csak közben másik állást, így viszont sokkal nagyobb eséllyel pályázhat.

Én most dupláját keresem annak, amit előtte, tehát bejött.

Minden esetre a lányod helyében én nagyon szégyellném magam. Megértem, hogy nehéz, de attól még el kell kezdeni valahol. Nem szégyen. Viszont ilyen hozzáállással csak a saját dolgát nehezíti meg. Remélem változtat a hozzáállásán.

2013. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. jún. 30. 21:36
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Szintén közgazdászként én is átmentem ezen. Nem voltam feltétlenül rászorulva a pénzre, a férjem jól keres. Eleinte mondogatta, hogy X Ft alatt ne adjam el magam, többet érek, stb. Aztán szép lassan nőtt bennem az elégedetlenség és elkeseredtem, haszontalannak éreztem magam.

Végül minden mindegy alapon elmentem egy Mekibe, legalább abból legyen valami. Onnan is küldözgettem az önéletrajzokat, végül behívtak valahová.

Mekire rákérdeztek, elmondtam, ohgy bár nem voltam rászorulva, nem éreztem jól magam munka nélkül, amolyan áthidaló megoldásnak szántam, nem innen mennék nyugdíjba.

Mondták, hogy ez pozitívum, sokat elmond a munkamorálomról - és felvettek. Jó fizetéssel, kényelmes munkával.

2013. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is most végeztem, van is ősztől munkám, igaz 6 órában, pár hónapra, és nem is fogok sok pénz kapni, de nagyon jó helyen leszek, tapasztalatnak hatalmas előrelépés lesz, egy ilyen hely után jóval könnyebb lesz munkát találnom. Én nem értem a lányod, épp azért mert nincs rákényszerítve a munkára. A 100 ezer teljesen jó, ha otthon lakik, kajára, rezsire nem kell költenie.
2013. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

33 nak

igazad van amit írsz, de ha meg munkája sincs akkor azután meg nem jár még annyi munkanélküli sem. Gyakorlatilag a pályakezdők egy évig semmit nem kapnak.A 22.800 as segélyt is csak 1 év után adják. Szóval ha elvállalja még mindig jobb mint a semmi.Váltani meg akármikor lehet.

2013. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai világban itt válogatni nem lehet.Nekem ma lesz állásinterjúm, takarítőnői már ennek is örülnék ha sikerülne.Pedig itt sem kapnék többet br 114-nél.És ebből mennyi nettó lesz?Meg ugye 14 ezer a bérlet.De már ennek is örülnék ha sikerülne.

Ennyiért bőven elfogadhatta volna a lányod,legalább lett volna tapasztalata.Így meg se munkája,se tapasztalata.Ahogy telik az idő, annál nehezebb lesz bekerülnie valahova.Nem kell örökre ott dolgoznia,de kezdésnek nagyon jó lett volna.

2013. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi baja van a hellyel? Mutasd meg ezeket a hozzászólásokat neki légy szíves!

Én 90km-re mentem el dolgozni, csak, hogy legyen valami munkatapasztalatom, meg érezzem magam valakinek, valaminek vagy akármi, meg persze azért a pénz se jött olyan rosszul. Előtte alkalmi munkásként Tesco -ba voltam árufeltöltő. Már lassan egy éve nem volt munkám mióta létszámleépítés miatt elküldtek a fagyi gyárból és elmentem 4 órásba dolgozni! 38-ért. Hogy legyen végre munkaviszonyom! (Sok támogatást csak munkaviszonyban töltött után kapni, ugyebár). Ne kényeskedjen a kisasszony!

2013. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2014. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:

Sajnos csupán annyi, amit ez a hajdani kérdés előrevetít. Azóta egy eladói munkája volt kb. két hónapig, amiben szintén annyi kifogásolni valója volt, hogy otthagyta. Most ismét keres, meg ugye egyfolytában keresett.. Néha lobogtatja külföldöt, meg hogy ő már "bármit elvállal", de nem történik semmi.

Persze nehéz a fiataloknak, nehéz munkát találni, de tényleg óriási bajok vannak itt a hozzáállással. Én konkrétan már attól aggódom, ha találna is egy elvárásainak megfelelő munkát, ott az nem tetszene a munkáltatónak, hogy mégis mit csinált évekig diploma után majdhogynem 30 évesen?

2014. aug. 16. 13:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!