Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene, ha "a semmi...

Hogy érintene, ha "a semmi helyett" nem vállalna el egy munkát?

Figyelt kérdés
Lányom egy fél éve diplomázott, és nem igen adódtak számára álláslehetőségek. Már eléggé kikészült lelkileg, hogy válaszra se méltatják a munkáltatók, mikor is jött egy lehetőség. Szakmába vágó is lenne a dolog, viszont minimálbérre lenne bejelentve és 100 ezret kapna készhez. Igazából ez se tetszett neki, aztán a munkakört, munka helyszínét is elkezdte kifogásolni. Én rábíztam a döntést, bár jeleztem, hogy a semminél jobb, ha nem tetszik ott hagyhatja, erre ő inkább el se vállalta.. Nem akartam, hogy miattam álljon munkába, de őszintén meglepett, ha eddig az volt a baj, hogy nem válaszolnak, most meg úgy látja, "nem ezért tanult, hogy ennyit keressen". Ti ezt hogy látjátok? Jobb lett volna ha beleszólok? Kicsit aggaszt ez a hozzáállás.. mi van ha minden lehetőségben talál majd valami kifogásolni valót, holott nem záporoznak ezek?
2013. jún. 30. 19:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Elkényelmesedett a lány. Én soha nem értem azokat akik kijelentik, hogy minimálbérét nem dolgoznak. Az is több mint a semmi, és az mellett is kereshetne munkát.

Különben pedig 2 diplomával hála a közalkalmazotti bértáblának 90 ezret keresek és örülők neki, nem 100 ezret mit a lányodnak ajánlottak.

2013. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Friss diplomásként mégis mennyit szeretne keresni? El kellett volna vállalnia,ha közben akad egy jobb akkor oda átmenni.
2013. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
9%

Nézd, diplomásként NEM a minimálbér jár neki KÖTELEZŐEN.

Itt már 2 törvényellenes dolog is van!

Én a helyedben örülnék, hogy a gyerekem becsületes!

2013. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
A lányod azt,hiszi azért mert ő diplomás(egy a sok közül),kapkodni fognak érte a munkáltatók az álom fizetéssel. Ha továbbra is ebben az álomvilágban él sokáig fogok még eltartani.
2013. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, mondjuk jó lenne tudni, hogy milyen anyagi körülmények között éltek, meddig hiheti azt, hogy el tudjátok tartani.
2013. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó baromira tévedsz, egyáltalán nincs megszabva, hogy egy diplomásnak mennyi pénzt kell fizetni.
2013. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
95%
Nem utolsó hanem 3.
2013. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
9%

6: Akkor ajánlom megismerkedni a garantált bérminimum fogalmával és az alábbi táblázattal:

[link]

2013. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország erről szól, most még tanakodik a lányod, de befogja látni Ő is hogy márpedig ha itt akar élni akkor be kell hódolni annak a 90-100ezer nettónak, mert nem Ő az egyetlen diplomás aki segédmunkát is vállal..

Van egy 28 éves csaj a gyárban, van egy diplomája 3 év gyakorlata is, mégse kap melót ezért 3 műszakban 75öt keres


Egy ideig tolerálható is a válogatás, de ha úgy gondolod akkor érdemes odaszólni hogy ez mégse vezet eredményre

2013. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor várja a csodát, későbbi munkák miatt se lenne rossz, ha nem pályakezdőként kezdene. Egyébként pedig nagyon ritka, hogy valaki több százezres fizetéssel kezdjen. Attól, hogy tanult, még a szakmát ki kell tanulni.
2013. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!