Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene, ha "a semmi...

Hogy érintene, ha "a semmi helyett" nem vállalna el egy munkát?

Figyelt kérdés
Lányom egy fél éve diplomázott, és nem igen adódtak számára álláslehetőségek. Már eléggé kikészült lelkileg, hogy válaszra se méltatják a munkáltatók, mikor is jött egy lehetőség. Szakmába vágó is lenne a dolog, viszont minimálbérre lenne bejelentve és 100 ezret kapna készhez. Igazából ez se tetszett neki, aztán a munkakört, munka helyszínét is elkezdte kifogásolni. Én rábíztam a döntést, bár jeleztem, hogy a semminél jobb, ha nem tetszik ott hagyhatja, erre ő inkább el se vállalta.. Nem akartam, hogy miattam álljon munkába, de őszintén meglepett, ha eddig az volt a baj, hogy nem válaszolnak, most meg úgy látja, "nem ezért tanult, hogy ennyit keressen". Ti ezt hogy látjátok? Jobb lett volna ha beleszólok? Kicsit aggaszt ez a hozzáállás.. mi van ha minden lehetőségben talál majd valami kifogásolni valót, holott nem záporoznak ezek?
2013. jún. 30. 19:07
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

én tuti megmondtam volna neki,hogy vállalja el,aztán közben keres majd jobbat.ráadásul így gyakorlata is lett volna,ahol szinte mindenhol alapfeltétel.Gondolom eddig is ti tartottátok el,és ha ez nem okozott volna nehézséget nektek,megmondtam volna,hogy a 100 ezerből 80-at tegyen le egy évig,a többi zsebpénz,és akkor már lenne egy millája.azzal meg már el tudná kezdeni az életét egyedül,vehetni ki albérletet stb

közben meg lehet alakulhatott volna valami jobb

bocs,de én ezt lustaságnak hívom.a mai világban nem szabad elszalasztani egy álláslehetőséget

2013. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Én őszintén meg vagyok lepődve ezen az "elkényelmesedésen", mert nagyon bújta az álláshirdetéseket, és komolyan el volt kenődve, hogy ennyire nincs visszajelzés. Szinte biztos voltam benne, hogy ha adódik valami, örömmel menni fog. Még elfogadtam, hogy vacillál, de álmomban nem gondoltam volna, hogy a "nem" mellett fog dönteni.

Szerencsére megengedhetjük magunknak, hogy nem dolgozik, hisz tanulmányai alatt is így volt. Csak most aggódom, hogy mégis mi lesz neki elég jó?

2013. jún. 30. 19:29
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

#3 és 8

Csak akkor kötelesek megfizetni a diplomához kötött minimum fizetést, ha a munkakört nem tudja alacsonyabb végzettségű ellátni. Ezt pedig elég nehéz bizonyítani.


Mondok egy példát:

A Tescoba felvesznek egy szakképzett eladót. Neki is járna a szakmunkásoknak járó bér, csakhogy nem szakképzett eladó lesz a megnevezése, hanem "betnított munkás", amihez már elég a 8 általános is. Egyből ugrik a magasabb fizu.

2013. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
41%

Mint már írtam, az én mércém szerint az az ELÉG JÓ, ami legalább TÖRVÉNYES. Az anyagilag is ennek a másfélszerese cafeteriával.

Az, hogy kevés a munkalehetőség, még nem jelenti azt, hogy az első "lehetőség" kapcsán rögtön el kell adni a becsületét.

Én voltam így "átmeneti" állásban 10 évig (:)), és hidd el, nagyon hátráltatja a munkakeresést, mert munkaidőben nem tudsz se pályázni, se interjúra menni. Ez így nem megy. Vagy keresel munkát, vagy dolgozol. Ezt el kell dönteni.

2013. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
11%
13: Ez teljesen igaz, azonban diplomával miért pályázna valaki olyan helyre, ahol ő alulképzettnek számít (nincs kereskedelmi OKJ-je), ezt nem is feltételeztem róla. Én világéletemben olyan helyre pályáztam, ahol a törvény írja elő a felsőfokú végzettséget, ahova nem is vehetnek fel nem diplomást.
2013. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diplomája van a lányodnak?

Pályakezdőként azért nem túl reális, hogy egyszerre 200 ezres fizetése legyen, vagy ő mennyire gondolt?

2013. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a mai magyar valóság az, hogy akár orvosit végzel, akár egy gazdasági szakot, nem biztos a megélhetésed, hogy munkát kapsz. Orvosival és mérnöki szakok némelyikével valamennyivel jobb a fizetés, de arra sem mondhatnánk kifejezettek, hogy de magas. Ébreszd fel a lányodat az álomvilágából!
2013. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
78%

Ha az én lányon így állna az álláshoz biztos, hogy csak a legszükségesebbeket biztosítanám ezentúl számára. Ha új telefon vagy gatya kell menjen dolgozni, főleg, h van is hova. 100 ezres fizetés? Én már 80-nál kiugornék a bőrömből még, ha 3 műszakba is kellene érte dolgoznom!

Nagyon elkényeztetted a lányodat. Mondd meg neki ezt még ma, hogy gyakorlat nélkül még évekig keresgélhet! Párom hegesztő, alig bírt elhelyezkedni, mert nem volt gyakorlata!!! És még nagyon sok pályakezdő ismerősöm is erről panaszkodott, és gyárakban kötöttek ki 3 műszakba 75 ropiért... Én ezentúl kaján és szállás, ellátáson kívül nem biztosítanék neki semmi mást. Se ruha se cipő se semmi. Ne haragudj, de a mai világban nem lehet válogatni! Beszélgess el vele, mert veletek is bármi történhet. Ha holnap elüt a busz (ne adja az ég, hogy így legyen), de soha nem lehet tudni! Akkor mit csinál? Eladósodik?

24/N

2013. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
70%-os: azért a legtöbb ember ezt nem engedheti meg magának, ezt te is beláthatod.
2013. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
0%
19: Mit?
2013. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!