Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene, ha "a semmi...

Hogy érintene, ha "a semmi helyett" nem vállalna el egy munkát?

Figyelt kérdés
Lányom egy fél éve diplomázott, és nem igen adódtak számára álláslehetőségek. Már eléggé kikészült lelkileg, hogy válaszra se méltatják a munkáltatók, mikor is jött egy lehetőség. Szakmába vágó is lenne a dolog, viszont minimálbérre lenne bejelentve és 100 ezret kapna készhez. Igazából ez se tetszett neki, aztán a munkakört, munka helyszínét is elkezdte kifogásolni. Én rábíztam a döntést, bár jeleztem, hogy a semminél jobb, ha nem tetszik ott hagyhatja, erre ő inkább el se vállalta.. Nem akartam, hogy miattam álljon munkába, de őszintén meglepett, ha eddig az volt a baj, hogy nem válaszolnak, most meg úgy látja, "nem ezért tanult, hogy ennyit keressen". Ti ezt hogy látjátok? Jobb lett volna ha beleszólok? Kicsit aggaszt ez a hozzáállás.. mi van ha minden lehetőségben talál majd valami kifogásolni valót, holott nem záporoznak ezek?
2013. jún. 30. 19:07
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy a lányod miért gondolkodik így."

Mert a kérdező írta, hogy megengedhetik maguknak, hogy ne dolgozzon a lány. Magyarul nincs rákényszerülve arra a pénzre, nem múlik azon semmi.


Kérdező! Egy ideig jó is ez így, s én örültem volna neki, ha kényelmesen tudok munkát keresni. Viszont én így pláne elfogadtam volna az állást, hisz tudom nincs mit veszítenem. Jobb esetben beválik, s előre is tudok majd haladni, rosszabbik esetben otthagyom, de akkor se fogok éhen halni, mert lesz aki eltart.

2013. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi a lányod végzettsége?
2013. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
22%

Arra gondolj, hogy azt csak MONDJÁK, hogy 100 E-t adnak, de ha nem adnak, a lányod sehogy se tudja kikényszeríteni.

Ez egy nettó 60 E-s állás jogilag.

Ha munkanélküli lesz, az ellátást is a minimálbér után fogja kapni. A nyugdíjat is, mindent.

Én nem tudom, miért éri meg törvényt szegni, amikor a másik oldalon menekülő lehetőségként az áll, hogy Tirolba bármikor bárki mehet szakképzés nélkül nettó 400E-ért heti 35 óra munkával, teljes ellátással. ??

2013. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
34%

Milyen világ az, ahol a fiatalokat nézik le/bírálják azért mert nem akarnak a szüleik rabszolga életébe beleugrani? Ki a pitsát ösztönözne az, hogy kap havi 60 ezret? :) Ne vicceljünk már. Inkább kussolni kéne, vagy kimenni az utcára ha már eddig nem sikerült emberi körülményeket kiharcolni magatoknak és a JÖVŐ NEMZEDÉKEINEK akiket ti most bíráltok. Miközben a ti töketlenségetek, a ti igénytelenségeteknek a következménye a mai életszínvonal. :)


Pontozzatok le nyugodtan egyébként, más öröm úgy sem maradt már nektek! Ja bocs, a luxus nyugdíj is, amit mi, fiatalok fogunk nektek fizetni. Vagy nem? :):)

2013. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
86%
Latom a kedves 70%-os egy tipikus felsobbrendusegi komplexusba szenvedo diplomas, e vitaban sem lehet senki masnak igaza, csak neki. Persze, inkabb menjen tirolba mosogatni a gyerek :) de jo :) Az sem erv hogy te csak olyan helyre jelentkeztel ahol elvaras a diploma. Orulj neki hogy megtehetted, es erezd magad szerencsesnek, sokan nem tehetik meg azt hogy otthon uljenek. A lanynak hasznara valt volna a tapasztalat szerzes, ha pedig nem tetszik neki, felmond, sehol sem tartanak pisztolyt az emberhez hogy dolgozz itt! Nem is tudom mit mondjak akkor En, mert engem nem tartott el senki, es elmentem szepen dolgozni, foallasu munka mellett pedig szepen lediplomaztam. Orom volt nezni a sok felfujt feju okostojast akik levegonek neztek a cegnel amig **aros melos voltam, aztan szakmai gyakorlaton egy asztalhoz kellett uljenek a melossal akkor ciki volt hogy megse olyan hulyek ezek a melosok :) Neked is javasolnek egy onertekelesi helyrebillentest a hozzaszolasaid alapjan
2013. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
77%
A helyedben felvilágosítottam volna,hogy ennél többet nem fog kapni hiába van diplomája,pályakezdő,és tapasztalatlan jobban jár ha elvállalja.
2013. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
75%

"amit mi, fiatalok fogunk nektek fizetni"


Még jó mikor az én adómból ilyen okos embert neveltek mint te.

2013. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Közgazdasági diplomája van.
2013. jún. 30. 20:34
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:58-as vagyok. Nekem is közgazdász diplomám van már 3 éve. Az az igazság, hogy ezzel is nehéz elhelyezkedni, mivel vagy


1. elvárják, hogy tapasztalat legyen az embernek( nekem is mondták, hogy nincs idejük betanítani, ők olyan embert akarnak, aki már dolgozott ebben, s azonnal csinálja)


2.vagy kihalásos alapon lehet bekerülni egy-egy helyre, amihez meg protekció kell


Nekem ráadásul nem is volt hátterem,nem segített senki, s diákhitelt kellett felvennem.Úgyhogy nem válogathattam sokáig,mert ugye azt fizetni kell.

Szóval ez helyzet függő, ki mennyire ér rá válogatni. Lehet munka mellett is nézelődni.

Semmivel sem jobb, amikor valaki otthon ül,s sápítozik, hogy nem megy el x összegért dolgozni. Okés, hogy nálatok megteheti, de neki se lesz így jó így, mert vágyni fog az önállóságra.

Beszéltél vele erről, hogy miért nem fogadta el?

2013. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
58%
"Még jó mikor az én adómból ilyen okos embert neveltek mint te." A nagyszüleim és a szüleim pedig a te taníttatásod és tb-d állták. Miről beszélsz?
2013. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!